Lewacka agresja narasta! Mała Syrenka w Kopenhadze to „rasistowska ryba”

Mała Syrenka w Kopenhadze/ fot. Twitter
5

W nocy z czwartku na piątek (2/3.07.2020) zdewastowano pomnik Małej Syrenki w Kopenhadze. Na cokole pomnika pojawił się napis „rasistowska ryba”. Działanie sprawców wpisuje się w trwającą kampanię antypomnikową prowadzoną przez ruch Black Lives Matter. Na celowniku znalazły się nie tylko pomniki osób, które w jakiś sposób były związane z niewolnictwem. Niszczone są także pomniki osób, które przeciwstawiały się niewolnictwu (Tadeusz Kościuszko, Abraham Lincoln), albo nie miały z nim nic wspólnego (Krzysztof Kolumb, Winston Churchill). Ich „winą” jest to, że byli biali.

Mała Syrenka w Kopenhadze to posąg dłuta Edvarda Eriksena przedstawiający postać z baśni Hansa Christiana Andersena. Rzeźba została zamówiona i ufundowana w 1909 roku przez syna założyciela browaru Carlsberg, Carla Jacobsena. Mała Syrenka stała się jednym z najbardziej znanych symboli Kopenhagi i Danii. W wielu miastach, m.in. w USA, powstały kopie tego posągu.

Mała Syrenka wielokrotnie była dewastowana. Oblewano ją farbą i obcinano jej głowę. Pomnik dewastowali m.in. aktywiści walczących przeciwko wielorybnikom i działacze na rzecz demokracji. Tym razem Mała Syrenka padła ofiarą tzw. walki z rasizmem.

Policja jeszcze nie zidentyfikowała sprawców. – Uważamy to za wandalizm i rozpoczęliśmy dochodzenie – powiedział rzecznik policji w Kopenhadze. – Trudno mi dostrzec, co jest szczególnie rasistowskie w bajce „Mała Syrenka” – mówi Ane Grum-Schwensen, badaczka z HC Andersen Center na Uniwersytecie Południowej Danii.

Źródło informacji: reuters.com

SKLEP-WPRAWO.PL

Zobacz też:

Czarny zrywał plakaty Black Lives Matter. Zaatakował go biały aktywista [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Aleksander mówi

  Mym zdaniem powinna być zmieniona ordynacja wyborcza. Jeśli zwycięzca I tury zdobędzie ponad 40 % głosów a konkurent o ponad 10 % mniej to powinno się uznać zwycięstwo tego pierwszego co daje oszczędność góry pieniędzy.
  Gdyby teraz pan Trzaskowski uznał swą przegraną to zaoszczędził by rodakom sporo forsy i zyskał rozgłos na skale światową.

 2. Zbigniew mówi

  Panie prokuratorze, Wysoki Sadzie.

  ….
  Nadmienie, ze wlasnie dla mnie portale niby narodowosciowe zajmujace sie glownie defensywa przed agresja lewactwa sa wlasnie lewackie – tylko ble ble ble, dududu a powazna sprawa jak ruszenie gospodarki lezy totalnie na plecach i macha sobie odnogami jak pajaki w raczce dziecka przycisniete sorosowa szpilka – Sorosowej rodzince placa za wywolywanie wlasnie takiego kryzysu i defensywnej gry na wlasnym polu karnym.

  Wyborcy i wlasnie media narodowosciowe sa „Nieswiadomymi ofiarami wlasnej nieswiadomosci i Kryzysu, ktory sami wywoluja.”

  1. zbyszek mówi

   Wlasnie skutkiem wspolnego dzialania mediow narodowych i sorosowskich jest brak wiedzy mlodych na temat mieszkan za darmo (spoldzielczych) – jeszcze mi mowia, ze ja „stary nie wiem a oni mlodzi wiedza”, tylko ze na pytanie, za co dzieciom kupia mieszkania jakos sie jakaja i wpadaja w zlosc usilujac zmienic temat.

   Dla mnie w kontekscie tej zlosci dudaczewskich inaczej pisowcow, smieszy zalenie sie pana Jacka, ze ABW naruszylo mir takze rodzicom – dorosly a zyje u rodzicow – „przeciez publicysta i to popularny” – takie sady, wyroki i ofiary liczone w milionach sztuk dofinansowujace sorosowskich lotrow bilonami zadluzenia Polski i polskich gospodarstw domowych.

   Ofiarom (a nie poszkodowanym) pozostaje tylko placz na imigracje obcych kulturowo w wyniku emigracji menedzerow, fachowcow, biedoty wiejsko miejskiej.

   Placz sie nasila, staje sie desperacki przed wyborami a pan Bosak na czele jak karabin maszynowy, na taczance – to media np onet sa winne

   1. Zbyszek mówi

    no i jak ktos to przeczyta i wpadnie w zlosc na Prawde (Zyjmy w prawdzie) (Tylko prawda nas wyzwoli) ( Tylko propaganda jest darmowa), to bedzie wiedzial jaki sobie Bosaki stworzyli swiat glupoty – lewacki swiat totalnej bzdury, jak kultura lat 60-tych oparta na narkotykach z tym smetnym zawodzeniem niby legend piesni wszelakiej i pana Michalkiewicza.

    1. Zbigniew mówi

     Nawet proponowane mundury dla wojska beda podobne do Izraelskich, taki jak mieli na tlumieniu marszu we Wroclawiu – z zabiedzonym, oglupialym Narodem mozna zrobic wszystko a Narodowcy sie do tego przyczyniaja omijajc newralgiczne sprawy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.