Lewacka agenda na UW: zatrudnianie według kryterium płci, Tęczowy Tydzień, szkolenia antydyskryminacyjne

Uniwersytet Warszawski/ fot. twitter
9

Uniwersytet Warszawski, jako pierwsza uczelnia w kraju, przyjął Plan Równości Płci (Gender Equality Plan). 27 sierpnia 2020 r. prof. Marcin Pałys, rektor UW, podpisał zarządzenie w sprawie „Planu równości płci dla Uniwersytetu Warszawskiego oraz planu działań równościowych na lata 2020-2023”.

– Jego zasadniczym celem jest sprawienie, by Uniwersytet Warszawski był miejscem bezpiecznym dla wszystkich, funkcjonującym z poszanowaniem równości i różnorodności, wolnym od dyskryminacji oraz zapewnienie wszystkim swobody rozwoju naukowego – czytamy w dokumencie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co kryje się za tymi pięknymi hasełkami? Plan Równości Płci to wdrażanie lewackiej agendy z promocją LGBT na czele. W Planie Równości zapisano m.in. Tęczowy Tydzień jako metodę przeciwdziałania homofobii i transfobii. Jest też nakaz włączenia Poradnika Antydyskryminacyjnego do materiałów powitalnych dla studentek i studentów oraz pracownic i pracowników. I jest podniesienie płci do rangi kryterium decydującego o zatrudnieniu.

Kiedyś komuniści realizowali hasło „Nie matura, lecz chęć szczera” produkując zastępy biernych, miernych ale wiernych. Dziś wdrażane jest kolejna wersja tej metody. Nie liczy się już wiedza i osiągnięcia. Kategorią decydującą o zatrudnieniu i awansie ma być płeć.

Osoby kandydujące do pracy na Uniwersytecie Warszawskim na stanowiska naukowe i osoby kandydujące do szkół doktorskich mają być oceniane z uwzględnieniem parytetu płci. W sytuacji kandydujących osób o identycznych kwalifikacjach sugerowany jest wybór osoby z niedoreprezentowanej płci lub grupy – czytamy w zaleceniach Planu Równości Płci.

Co to oznacza? Oznacza to, że jeśli na danym wydziale zatrudnionych jest więcej mężczyzn niż kobiet, to kandydujące kobiety otrzymują „punkty za płeć”. Jeśli zaś wydział jest sfeminizowany, to fory otrzymają kandydujący mężczyźni. Płeć staje się kryterium decydującym.

Wiceprezes Instytutu Ordo Iuris, Tymoteusz Zych, wskazał, że wdrażany na UW Plan Równości doprowadzi do dyskryminacji zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ponieważ ogranicza wolność decydowania o własnej ścieżce kształcenia i karierze. – Postanowienia „Planu równego traktowania” przyjętego przez Rektora UW stoją w dosłownej sprzeczności z art. 33 polskiej Konstytucji. Mówi on, że „kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów”. Dokument narusza też Kodeks pracy – pisze Zych.

Instytut Ordo Iuris przygotowuje analizę prawna tego dokumentu – Jego postanowienia, które stoją w sprzeczności z zakazem dyskryminacji, powinny zostać jak najszybciej uchylone – stwierdza wiceprezes Ordo Iuris.

Źródło informacji: uw.edu.pl, Twitter

Zobacz też:

Wulgaryzmy i obscena. Szutowicz uczcił swoje wyjście z aresztu. Obrońcy LGBT usłyszeli, że są transfobami

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Uczelnie w bantustanie sa autonomiczne.ruszyc to gowno,to w obronie stanie unia parchata,sady,po,sld,psl,walesa,michnik,frasyniuk a i konpederastia nie pomoze.

  1. AntyPO🔯PiS mówi

   Krzysztof Bosak na PROTEŚCIE przeciw agresji 🏳‍🌈 LGBT: „Świat zachodni został strawiony przez demoralizację!”

   https://www.youtube.com/watch?v=nqmdpLoG9T0

   PS. Gdzie był Arcyparchu twój PiSrael?!?

  2. popis won! mówi

   antyparch czy już płakałeś w rękaw Guwinowi? Czy podziękowałeś mu z to „dzieło”, które stworzyła ta pisowska fartuszkowa pokraka?

 2. AntyPO🔯PiS mówi

  Ten artykuł to kolejny dowód jak pseudo prawica z PiS „walczy” z marksistowską ideologią LGBT ! Przecież minister MEN to poseł PiS-u!

  Poniżej „przypominajka” dla Arcyparcha ( trolla z PiSraela):

  • Minister Piontkowski z PiS-u odwołał Grzegorza Wierzchowskiego kuratora oświaty z Łodzi za krytykę LGBT w telewizji Trwam
  • Radna z PiS-u Iwona Orzełowska, pod koniec maja zagłosowała przeciwko uchwale o Samorządowej Karcie Praw Rodzin (SKPR). Następnie udzieliła wywiadu dla homoseksualnych zboczeńców z portalu 🏳‍🌈 queer.pl w którym zaatakowała Kościół oraz Polaków!!!
  • PiS nie wypowiedział konwencji stambulskiej legalizującej ideologie LGBT w przestrzeni publicznej
  • PiS zezwala na organizowanie „tęczowych piątków” w szkołach państwowych przez aktywistów LGBT
  • PiS pozwala neomarksistom z Antify i LGBT legalnie działać na uczelniach państwowych

 3. Netopelek mówi

  Jedyne wyjście to niestety chyba tylko rewolucja. Wywalić ten nierząd, rozgonić ten cyrk na wiejskiej, wypowiedzieć traktaty : paryski, lizboński, stambulski i deklarację terezińską, wywalić na zbity pysk tych wszystkich zidiociałych rektorów i senaty uczelniane. Przyjąć to co jest logiczne : liczy się wiedza, doświadczenie, umiejętności. Zakazać natychmiast tego gender i elgiebete. Za niszczenie pomników będących pamięcią narodową, ze beszczeszczenie kościołów publiczna chłosta minimum 100 batów przy miejskich pręgierzach. Za profanowanie symboli religijnych minimum 1000 batów.

 4. STUDIO_OSTROSC mówi

  To teraz koniki pony będą wiodły prym .

 5. Lech mówi

  Dlaczego e godle UW są symbole żydowskie?

 6. Marcin Malik mówi

  1000 batów byś im dał ??? Wow! Mówią, że moje poglądy są ostre, ale przy twoich 1000 batów jestem jednak „super soft”. Niech za karę lepiej zbierają warzywa i owoce, to przynajmniej z tych ulicznych krzykaczy i prowokatorów byłby jakiś pożytek.

  W Anglii ten marksistowski system jest od lat. Przy zatrudnianiu na posady państwowe pytają: „czy lubisz czarnych, czy jesteś tolerancyjny i czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji w której pomogłeś ciemnoskórym”. Następnie prowokują potencjalnych pracowników do zostania donosicielami, plakatami w stylu: „złożenie donosu cię nie skrzywdzi”. Stalinizm made in England.
  Taki system nie istnieje tylko tam gdzie nie ma już białych.

 7. Proste mówi

  Zamrozic finansowanie, niech Soros utrzymuje w calosci, a nie, ze da lapowke i sieje judzenie za free.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.