„Lepiej nie sprawdzać”. Żyd cieszy się, że nie będzie ekshumacji w Jedwabnem

Pomnik pomordowanych Żydów w Jedwabnem / Fot. polskieszlaki.pl
1

Prokuratura Krajowa nie widzi podstaw do wznowienia postępowania w sprawie mordu w Jedwabnem, w związku z czym nie będzie ekshumacji, o którą upominają się polscy historycy i polska opinia publiczna. Ta wiadomość bardzo ucieszyła Piotra Pazińskiego, redaktora naczelnego żydowskiego czasopisma „Midrasz”. Paziński dał wyraz swojej radości w artykule na łamach portalu jewish.pl, w którym stwierdził, że „lepiej nie sprawdzać”. Dlaczego? Ponieważ podczas wstępnej ekshumacji w 2001 roku (Paziński był jej obserwatorem) „niepotrzebnie niepokoiliśmy zmarłych, bez sensu drążyliśmy nicość”.

Artykuł został skonstruowany według propagandowych wzorców „Gazety Wyborczej”, co nie dziwi, ponieważ Piotr Paziński przez 5 lat był dziennikarzem GW. Domaganie się ekshumacji przez IPN Paziński określił jako „bezduszne”. Prace archeologiczne opisał tak, żeby czytelnik nie miał wątpliwości, iż była to profanacja. Stwierdził, że do dziś ma poczucie winy, chociaż był tylko obserwatorem. Zasugerował również, że na pobliskim kirkucie znajdują się doły śmierci, w których zagrzebano ofiary mordu w Jedwabnem, ale „lepiej nie sprawdzać, niech tamte kości przyroda pochłonie ze szczętem”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wiem, czy wolno nam było to robić. Chyba nie. Tak czy siak dokopaliśmy się do całych szkieletów i tyle tego było. Niemiec żaden się nie pojawił, polski sąsiad też żaden nie przyszedł, a spalone trupy nie zdradziły nam tajemnicy swojej gwałtownej śmierci” – dramatyzuje Paziński. Szkoda, że nie napisał dlaczego tajemnica gwałtownej śmierci nie została wyjaśniona. Dlaczego tego nie napisał? Ponieważ odpowiedź nie pasuje do histerycznej narracji Pazińskiego. A odpowiedź brzmi tak: przerwanie ekshumacji uniemożliwiło wyjaśnienie „tajemnicy gwałtownej śmierci” ofiar w Jedwabnem. Uniemożliwiło również ustalenie ich liczby, więc dziś Żydzi mogą bezkarnie opowiadać bajki o tysiącach ofiar.

Artykuł Pazińskiego to efekt decyzji Prokuratury Krajowej o odmowie wznowienia ekshumacji. Zaserwowano nam kolejną dawkę żydowskiej jazdy propagandowej po Polakach, którzy „bezdusznie” rozgrzebali dół śmierci i „niepokoili zmarłych”. Kłamstwo jedwabieńskie trwa i to jest zasługa „dobrej zmiany”.

Źródło cytatów: jewish.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS u Roli: Jedwabne i religia Holokaustu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. ZbulwersowanyL mówi

    Ziobro, Cenckiewicz – zapamiętajmy te persony bo to oni niby strzegą sprawiedliwości i prawa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.