Kurski wraca do zarządu TVP! Bosak: „Polityczno-medialny kabaret i upokorzenie prezydenta Dudy” [WIDEO]

Jacek Kurski/ fot. screen
5

Dwa i pół miesiąca po odwołaniu ze stanowiska prezesa Jacek Kurski wraca do zarządu TVP. Wniosek w tej sprawie złożył pełniący obowiązki prezesa Maciej Łopiński, a szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański uznał go za „trafny” i poddał pod głosowanie. W czwartek (21.05.2020) członkowie RMN otrzymali mail z informacją o głosowaniu korespondencyjnym nad dwiema uchwałami: poszerzenie zarządu TVP do czterech osób i powołanie Jacka Kurskiego na jego członka. Czabański wyznaczył dwudniowy termin głosowania.

Według informacji uzyskanych przez portal Wirtualnemedia.pl, Krzysztof Czabański i Joanna Lichocka głosowali „za”, a Elżbieta Kruk najprawdopodobniej poprze obie uchwały. Juliusz Braun głosował „przeciw”. Nie wiadomo, jak zagłosował Grzegorz Podżorny. – Teraz powołają go na członka zarządu, a potem zrobią prezesem. Na razie jest nim pan Łopiński, a później wróci Kurski – mówi Braun portalowi Wirtualnemedia.pl.

W piątek (22.05.2020), podczas konferencji prasowej pod TVP, Krzysztof Bosak nazwał odwoływanie i przywracanie Kurskiego do zarządu „polityczno-medialnym kabaretem”. Przypomniał wspólną konferencję prasową prezydenta Dudy, premiera Morawieckiego i szefa RMN Krzysztofa Czabańskiego, podczas której ogłoszono „deal zawarty na szczytach władzy”. W zamian za podpisanie ustawy przyznającej TVP 2 miliardy złotych miał zostać zmieniony prezes, co miało zagwarantować zmianę sposobu zarządzania telewizją

– Dziś trwa drugi akt tego kabaretu, czyli powrót Jacka Kurskiego do TVP – powiedział Bosak. – Zaledwie trzy miesiące wystarczyło, żeby obóz rządzący pokazał, w jakim poważaniu ma prezydenta. Pokazał, ze każdą umowę z prezydentem można złamać, że prezydent Andrzej Duda jest osobą pozbawioną wpływu we własnym państwie, które ma reprezentować. Jest to upokorzenie i złamanie umów, które zawarli ludzie prezydenta z ludźmi premiera. Pokazuje to głęboki konflikt w obozie rządzącym i pokazuje bardzo słabą skuteczność prezydenta Andrzeja Dudy – oświadczył.

Bosak odniósł się też do sposobu zarządzania TVP. Wskazał, że rosną wydatki, zatrudnienie i wynagrodzenia zarządu, a pieniądze wydawane są na partyjną propagandę, a nie na informację. – Nigdy jeszcze w historii Telewizji Publicznej nie było takiej sytuacji, żeby część kandydatów opozycyjnych nigdy przez całą kampanię wyborczą nie była zaproszona na jakiś wywiad. To jest niebywałe i prezydent Andrzej Duda jest uczestnikiem tej sytuacji, jest za nią współodpowiedzialny i jest upokarzany przez własne środowisko polityczne, które ostentacyjnie, w środku kampanii wyborczej, przywraca Jacka Kurskiego do funkcji członka władz Telewizji Publicznej – stwierdził Bosak i wezwał członków Rady Mediów Narodowych, żeby nie przywracali Kurskiego do zarządu TVP.

Aktualizacja: Rada Mediów Narodowych zatwierdziła Jacka Kurskiego jako członka zarządu Telewizji Polskiej

Jacek Kurski wraca do zarządu TVP. Nie zgadzamy się na kpiny z obywateli

Jacek Kurski wraca do zarządu TVP. Nie zgadzamy się na kpiny z obywateli! Krzysztof Bosak i Michał Wawer#Bosak2020 #NaprzódPolsko

Posted by Konfederacja on Friday, May 22, 2020

Źródło informacji i cytatów: wirtualnemedia.pl, Facebook

Zobacz też:

Bosak o aferze pedofilskiej i ataku Gadowskiego na „chłopca od Giertycha” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  Pan Prezydent dostatecznie sam się upokorzył paradując po Kielcach w czarnym kapeluszu podczas rocznicy wydarzeń kieleckich kiedy to żydoubecja pokazała swoim “kibucnikom” skąd im wyrastają nogi gdy ci odmówili wyjazdu do Palestyny. Jeszcze bardziej gdy przepraszał pod kłamliwą tablicą wmurowaną w ścianę Dworca Gdańskiego a przecież wiedział, że całością kierują żydowskie władze i jakie motywy przyświecały wyjazdom z Polski i wcale nie były to wypędzenia.

  1. Michał Woźniak mówi

   W Kielcach nie tylko bezpieka pogrom organizowała, ale i trochę przygłupich mieszkańców się włączyło, bo uwierzyli, że Żydzi dziecko na macę porwali. W 1968 zaś jedynie z 10proc. tych, co wyjechali, to byli aparatczycy.

  2. szalom mówi

   Na tym polega geniusz prowokacji i kieleckiej i marcowej. Wyjechali: młodzi którzy dostali karty powołania do armii izraelskiej, oficerowie poszukiwanych specjalności a jeśli zgodzili się na wyjazd to otrzymywali wysokie odszkodowania z polskiego budżetu) a jeśli nie chcieli to do wyjazdu ich zmuszano i nie robili tego Polacy, wyjechali aparatczyki ub w obawie przed odpowiedzialnością oraz cała rzesza cwaniaków co biednej, zapyziałej Polski wyjechać chciała chociaż sami ją taką uczynili. Była jeszcze jedna grupa, istotnie do wyjazdów zmuszana byli to asymilanci, którzy już dawno, czasem od pokoleń z żydostwem nie chciała mieć nic wspólnego. To ich listy dostały durne organizacje partyjne a kto im dał te listy? Powtórzono manewr z getta gdy Niemcy dostali pełne list asymilantów i to przecież nie Polacy takie listy prowadzą i nie Polacy je gestapo przekazali.

 2. ANDRZEJ S LOBROW mówi

  Kurski to śmieć bolszewicki, syn oszustki sądowej w Gdańsku, jego powrót jest związany z wyborami, będzie pilnował skutecznej propagandy dla bolszewika z pis of shit kaczyński.

 3. stahu mówi

  Robią dupkowi dokładnie to co on robił wetując , płacą tą samą monetą .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.