Kuriozalne warsztaty w Muzeum POLIN: haftowanie zasłon prysznicowych i sukienka z jagnięcych błon

fot. polin.pl
4

W nawiązaniu do pracy Elizy Proszczuk prezentowanej na wystawie „Krew. Łączy i dzieli” zapraszamy kobiety w różnym wieku na warsztat twórczy, podczas którego uczestniczki będą tworzyły hafty intymne, wyszywając swoje życzenia lub wybrane, znaczące dlań cytaty – czytamy na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

A oto szczegółowy opis warsztatów: „Materiałem, na którym będzie tworzony haft, będzie zasłona prysznicowa – materiał, który ma dwie strony. Która z tych stron jest kulturowo ważniejsza? Czy ta, która styka się z naszym ciałem podczas kąpieli i daje poczucie intymności, czy ta, która widziana jest z zewnątrz? Balansując między znaczeniami „dwóch stron” – zasłony, haftu, tego co zakryte i odkryte – podczas warsztatu uczestniczki odniosą się do prezentowanej na wystawie pracy: sukienki, uszytej przez Proszczuk z jagnięcych błon oraz wyhaftowanej czerwoną nicią. Warsztat otworzy pole do przedyskutowania i twórczego przepracowania pytań o tradycyjne role przypisywane kobietom w kulturze żydowskiej i chrześcijańskiej – oraz znaczenie związanych z nimi rytuałów”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Warsztaty odbyły się 21 stycznia br.

Muzeum POLIN nie tylko zostało wybudowane za nasze podatki, ale też jest z nich finansowane. Na mocy aktu założycielskiego strona publiczna ( Ministerstwo Kultury i Urząd m.st. Warszawy) za kwotę 180 mln złotych sfinansowała budowę budynku muzeum oraz pokrywa większość bieżącego budżetu. Czy finansowanie przez polskich podatników takich pomysłów jak haftowanie zasłon prysznicowych to dobry pomysł?

Źródło: polin.pl

Przeczytaj też:

Antypolski paszkwilant czy zwykły ignorant? Dlaczego dyrektor Muzeum POLIN nie stracił jeszcze stanowiska?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. UlaUe mówi

  A ks. Krzysztof Litwa skończy jak Wesołowski
  bo nie sądzę by autorytety powszechne ryzykowały, że powie za dużo
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

  PS. Kup płytę „Uczyń ze swojego życia Arcydzieło” z autografem Jarosława Jakimowicza i rób to co kochasz. Nie lękajcie się! „Trzeba dużo zmienić by nic się nie zmieniło” Franciszek I https://www.pudelek.pl/artykul/77162/jakimowicz_tez_byl_molestowany_proponowal_mi_role_za_seks/

  1. antyoneciarz mówi

   proszę o usunięcie wpisu naruszającego dobra oso0biste ks. Krzysztofa Litwy

 2. michu mówi

  Zdecydowanie trza uszczelniać system dla Urzędu Skarbowego, bo pomysłów może być więcej a my będziemy musieli to sfinansować. Już nie długo nie będziemy mieli czasu by czytać posty, trza będzie więcej pracować.

 3. Zdzisław mówi

  Ministerstwo Kultury to przysłowiowa pinata. Żydzi walą pałą antysemityzmu i z niej wylatują finansowe słodycze, zamieniane przez beneficjentów w gorzki antypolonizm.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.