Kuriozalne głosowanie Sejmu nad poprawkami do budżetu. Konfederacja: „Analfabetyzm ekonomiczny i dywersja rządu” [WIDEO]

Konrad Berkowicz, Krystian Kamiński, Michał Urbaniak/ fot. screen
19

W czwartek (17.12.2020) Sejm przyjął budżet na 2021 rok. Prognozowany deficyt to 82,3 mld złotych. Za uchwaleniem budżetu zagłosowało 234 posłów, przeciw było 220, a 1 poseł wstrzymał się od głosu. Nie głosowało 5 posłów. Wyniki głosowania TUTAJ.

Zgłoszono prawie 900 poprawek. PiS podzielił je na dwa bloki: te, które przyjmuje i te, które odrzuca. Odbyły się więc tylko dwa głosowania, podczas których posłowie musieli być „za, a nawet przeciw”. W jednym bloku znalazły się bowiem poprawki różnych partii, które wzajemnie się wykluczały. W tej kuriozalnej sytuacji posłowie Konfederacji wstrzymali się od głosu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas konferencji prasowej poseł Krystian Kamiński powiedział, że dzisiejsze głosowanie było absurdem. Jak odpowiedzialny polityk może głosować nad 863 poprawkami naraz? – zapytał Kamiński. – PiS robi z polskiego parlamentaryzmu farsę. Po co ten Sejm w zasadzie istnieje? – pytał.

Poseł Konrad Berkowicz stwierdził, że PiS konsekwentnie i z coraz większym rozmachem realizuje program „Teraz, ku**a, my”. Podkreślił, że mówienie, iż deficyt wynosi 82 mld zł jest oszustwem, ponieważ wg szacunków prawdziwy deficyt jest o 100 mld zł wyższy!

Poseł Michał Urbaniak wskazał, że rząd Mateusza Morawieckiego chce zasypać 82 miliardową dziurę budżetową pieniędzmi z wielu nowych podatków, opłat i danin, które będą obciążać budżety Polaków. – Kolejne podatki nakładane w dobnie kryzysu to jest zarzynanie polskich przedsiębiorców, to jest zarzynanie polskich konsumentów, to jest zarzynanie polskich pracowników i ich portfeli. To jest jawny analfabetyzm ekonomiczny i jawna dywersja budżetowa, jaką próbuje zrobić premier Mateusz Morawiecki z ministrem finansów Kościńskim – powiedział Urbaniak.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Konfederacja domaga się dymisji ministra Niedzielskiego oraz otwarcia szpitali i przychodni dla pacjentów niecovidowych [WIDEO]

 

 

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ireneusz mówi

  W końcu znajdzie się ktoś kto w akcie desperacji zastrzeli tego skurwiela żydowskiego udającego „polaka”.

  1. Mamuśka mówi

   Nie dawaj sobie nadziei, nie doczekasz tego, smutna, nienawistna karykaturo człowieka

  2. fajera mówi

   czyżby nowe wcielenie „matki polki”

  3. Mamuśka mówi

   A co, inni na tym portalu już nie reagują, jak jakiś żałosny „przegryw” pisze teksty wzywające do mordu? Po tym poznałaś?

  4. keram mówi

   chyba to same ścierwo , tak samo cuchnie czosnkiem…

  5. Mamuśka mówi

   Kerama, powiedz mi, kto takie coś, jak ty, zrobił? Masz jeszcze szansę pozwać rodziców o odszkodowanie?

  6. W K mówi

   @Ireneusz Gdyby coś takiego rozwiązało problemy, już dawno by się stało. Problem siedzi w głowach Polaków, którzy wykonują polecania telewizji naziemnych. Dopóki to uzależnienie się nie zmieni, nie ma sensu kogokolwiek zabijać.

 2. Schock mówi

  Morawiecki już po świętach, świece zapalił, a więc czas gonić gojów do szczepienia. Wszelkimi metodami.

 3. Zbigniew mówi

  prawdopodobnie i tak bedzie wiecej niby zaszczepionych niz okaleczonych szczepieniami, gdyz interes musi sie krecic.
  Zaswiadczenia juz maja.

  Ciekawe ile bedzie kosztowac na „wolnym rynku”?

 4. Mamuśka mówi

  „Jak odpowiedzialny polityk może głosować nad 863 poprawkami naraz?”

  A jak odpowiedzialny polityk głosuje nad 863 poprawkami po kolei? Zakładając, że zrozumienie każdej poprawki parę minut mu zajmuje, to wychodzi tak mniej więcej 30 dni głosowania w Sejmie. Bez wychodzenia na siku i obiad, ale z uwzględnieniem snu i wolnych weekendów. Czy wy, opozycjo, czyli Konfederacjo i PO, jesteście w ogólne odpowiedzialni, że sobie coś takiego wyobrażacie?

  Wiedząc, że macie mniejszość i wasze poprawki PiS uwali, jeśli chcielibyście się sensownie włączyć w dyskusję nad budżetem, to zgłaszajcie poprawki na jakość, nie na ilość.

  1. fajera mówi

   matko polko a skąd wiesz ile z tych poprawek jest autorstwa Konferencji?
   może 850 to KO bo oni są do tego zdolni

  2. fajera mówi

   *Konfederacji

  3. Mamuśka mówi

   A czy ja piszę, że wszystkie Konfederacja? Wszak zwracam się łącznie do opozycji – PO i Konfederacja. Jedni i drudzy potrafią robić z sejmu cyrk – Konfederacja np. ostatnio zgłaszając poprawkę do ustawy w stylu „żeby wszyscy byli piękni i młodzi” (chłopakom się Sejm z happeningiem na youtube pomylił).

  4. AntyPO✡PiS mówi

   Ale PO to nie opozycja, to również POPiS z Magdalenki od tow.Kiszczaka

  5. Mamuśka mówi

   Jasne, jasne, nie opozycja. Masz swój własny świat.

  6. AntyPO✡PiS mówi

   @Mamuśka

   Takie są smutne fakty o lewicowym PiS. Jeśli tego jeszcze nie zauważyłeś to żyjesz w swoim „pisowskim” świecie i wierzysz w propagandę TVPiS.

   PO i PiS zawsze głosują wspólnie w sprawach kluczowych dla Polski. Tak było w przypadku głosowania nad obywatelskim projektem ustawy STOP🔯447, jak również w przypadku głosowania nad zmiana ustawy o nowelizacji ustawy o IPN.

   Poza tym w PiS jest wielu byłych członków PO i współpracowników Tuska, jak np. Morawiecki czy tow. Saryusz-Wolski (były członek PZPR i PO).

  7. Mamuśka mówi

   Tak, tak, oświecony z Gwiazdą Dawida w nicku.

   P.S. A propos tej śmiesznej, nie mającej żadnego prawnego znaczenia ustawy 447 – PiS to już jakieś miliardy Żydom wypłacił? Bo tacy, jak ty biegali po forach i krzyczeli, że zaraz to nastąpi, w czasie kiedy np. ja pisałam, że nie ma takiej opcji i że pic na wodę fotomontaż?

 5. Rebih mówi

  Przecież te głosowania to farsa. Ostatnio posłowie PiS przegłosowali ustawę forsowaną przez Morawieckiego, a potem prezydent podpisał tę ustawę zgodnie z nakazem Morawieckiego. Po czym Morawiecki ogłosił nowy etap i nową prawdę etapu, powiedział, że to bzdura i posłowie na pewno nie chcieli tak zagłosować, jak zagłosowali, tylko chcieli inaczej, a prezydent na pewno podpisując ustawę na pewno nie chciał jej podpisać. I za chwilę rzeczywiście tak się okazało: posłowie zagłosowali jeszcze raz, tym razem inaczej, choć znów tak, jak im Morawiecki kazał. A prezydent znów podpisał uważając, że tak właśnie powinna brzmieć ustawa, bo znów tak mu Morawiecki powiedział.
  To typowe „tresowanie” posłów i prezydenta. Wydawania sprzecznych rozkazów i zmuszanie za każdym razem do absolutnego posłuszeństwa. Pozwala wyeliminować tych, co mają kręgosłup, zneutralizować posiadających jeszcze odrobinę godności ludzkiej, i promować najpodlejszych. Stara metoda sprawdzona przez NKWD i UB.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.