Kurator oświaty przeciwna przymuszaniu nauczycieli do szczepień. Minister Niedzielski zarzuca jej brak rozumu i domaga się wyciągnięcia konsekwencji

kurator Barbara Nowak/ fot. screen
30

W piątek (7.01.2022) małopolska kurator oświaty Barbara Nowak wypowiedziała się na antenie Radia Zet przeciwko przymuszaniu nauczyciel do szczepień na Covid-19. – Nie zgadzam się z pomysłem, aby kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać, szczególnie jeśli mówimy o szczepionkach. Jak wszyscy wiedzą, konsekwencje tego eksperymentu nie zostały jeszcze do końca stwierdzone. Nie wyobrażam sobie, żeby można było kogokolwiek zmuszać. To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka – powiedziała kurator. Odmówiła również odpowiedzi na pytanie, czy jest zaszczepiona.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie trzeba było długo czekać na reakcję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który w piątek przyjął trzecią dawkę szczepionki urządzając w związku z tym pokazówkę w aptece, w której podano mu preparat. Podczas konferencji prasowej Niedzielski zarzucił kurator Nowak brak rozumu i zaapelował o wyciagnięcie konsekwencji w związku z jej wypowiedzią.

– O takich wybrykach słyszymy od czasu do czasu, że znajduje się osoba, jeśli można powiedzieć „oświecona”, która uważa, że potrafi przeciwstawić się swoim nikłym autorytetem całemu światu nauki. Niestety to są oczywiście kolejne wpadki, niefortunne wypowiedzi – powiedział Niedzielski.

– Potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu. Jeżeli ktoś chce zaistnieć medialnie, to powinien zdawać sobie sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność, bo każda osoba, która po takiej wypowiedzi zwątpi, zrezygnuje ze szczepienia, to jest osoba, której życie i zdrowie obciąża odpowiedzialność tych autorytetów – podkreślił minister.  – Oczywiście, że [Barbara Nowak] powinna ponieść konsekwencje – dodał. Powiedział też, że takie osoby nie powinny brać odpowiedzialności za edukację.

Minister edukacji Przemysław Czarnek oświadczył, że uważa wypowiedź kurator Nowak za szkodliwą i absolutnie z nią się nie zgadza. – Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień – powiedział Czarnek.

Kurator Nowak zamieściła na Twitterze następujący wpis: Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki. Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i  nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego.

Mój komentarz: Po pierwsze – kurator Nowak powiedziała prawdę. Szczepionki na Covid-19 to eksperyment, do którego nikogo nie należy przymuszać. Tym bardziej, że długofalowe konsekwencje ich przyjęcia nie są znane, co potwierdzają producenci, a krótkotrwałe konsekwencje to zakrzepica i zapalenie mięśnia sercowego, co przyznaje Europejska Agencja Leków.

Po drugie – niedawno minister Czarnek oświadczył, że jest przeciwny obowiązkowi szczepień dla nauczycieli, więc jego atak na kurator Nowak jest absurdem. Niech minister Czarnek zajmie się ukróceniem praktyk segregacyjnych w szkołach i nie pcha nosa tam, gdzie nie należy.

Po trzecie – jeśli kurator Nowak nie powinna wypowiadać się na temat szczepień ze względu na brak wykształcenia medycznego, to minister Niedzielski również nie powinien wypowiadać się w tej sprawie. Ma przecież wykształcenie ekonomiczne, a nie medyczne.

Po czwarte – chamskie wycieczki ministra Niedzielskiego pod adresem kurator Nowak po raz kolejny pokazują, że nie jest on właściwą osobą do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji, jaką na nieszczęście Polaków mu powierzono.

Po piąte – minister Niedzielski nie poniósł żadnych konsekwencji za to, że osoby, które przyjęły eksperymentalne preparaty po jego namowach, poniosły uszczerbek na zdrowiu. A za każdy taki przypadek Niedzielski powinien być osądzony i ukarany.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, Interia.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Kurs na Fluronę

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Podstawową też narracji szczepionkowców jest to, że nauka wg nich opiera się na autorytetach i wierze., a nie na faktach, logice i opartej na nich dyskusji.
  Świetnie podsumował to Aaron Rodgers, zawodnik footballu amerykańskiego: „Jeżeli nauka nie może być kwestionowana, to nie jest to już nauka , lecz propaganda.”

 2. Wojtek mówi

  Pokazówka Żydzielskiego !!! Na pewno wstrzyknęli mu witaminę C albo obojętną sól fizjologiczną. To żydowskie cwaniaczki…

 3. verizanus mówi

  Al;e jakby temu oświeconemu ministrowi ktoś zarzucił brak rozumu, byłby płacz i wrzask jacy to antyszczepionkowcy niegrzeczni i nie merytoryczni. A swoją drogą to dlaczego nikt względem niego nie domaga się na poważnie wyciągnięcia konsekwencji (mimo ponoć różnych bardzo oczywistych dowodów)? Zdaje się próby posła Brauna mimo buńczucznych zapowiedzi są całkowicie nieskuteczne….

 4. Mirosław mówi

  Pani kurator została postawiona do pionu i od razu z innego klucza zaczęła ćwierkać.Niestety takim zachowaniem potwierdza swoją troskę o stołek ale nie obroniła swojego honoru.Pan Czarnek niestety pokazał swoje prawdziwe oblicze.Niedzielski potraktował ich jak gówniarzy i pomyśleć,że to są ludzie z tytułami przed nazwiskiem.Taki mamy poziom tzw.elit.Niech BÓG ma nas w swojej opiece.

 5. Anonim mówi

  Safanduła papkin medyczny zwany Humpty Dumpty odleciał po tej trzeciej dawce całkwicie. Zastanawiam się czy podano mu mRNA, czy może jakiś drag?A może to już początki wścieklizny?Bezczelna kreatura, słuchająca zbrodniarza fauciego niczym guru obraża Panią Nowak, że jest ,,nikłym autorytetem”. Nikłym autorytetem to jest jego guru fauci, stary kretyn bez osiągnięć naukowych, który pieprzy niczym psychol z zakładu zamknietego i straszy czymś co nie istnieje. Słowa Pana Brauna są wciąż aktualne, z niecierpliwością czekamy na ich realizację.

 6. Elżbieta mówi

  „jeśli kurator Nowak nie powinna wypowiadać się na temat szczepień ze względu na brak wykształcenia medycznego, to minister Niedzielski również nie powinien wypowiadać się w tej sprawie. Ma przecież wykształcenie ekonomiczne, a nie medyczne.” – Pani Katarzyno, jak zwykle mistrzostwo świata w ocenie sytuacji.

 7. PolishPolackski mówi

  Dopóki do tych bandytów nie zaczniemy strzelać, to „pandemia” i kolejne dawki „szczepionki” oraz ataki na normalnych ludzi nie skończą się NIGDY.

 8. szalom mówi

  Bardzo ładnie, składnie i subtelnie odpowiedziała starszemu ekonomiście od naszego zdrowia. Mocniej nie mogła, a szkoda bo, jak sądzę, potrafiła by.

 9. Meandry talmudyczne mówi

  Stara się nam wmówić, że wolność to coś egoistycznego.

 10. Adam mówi

  Niedzielski to chory psychicznie gosc. Powinien być dawno skazany i dawno siedziec. Jest niebezpieczny dla normalnych ludzi Powinien byc izolowany.

 11. Anna mówi

  Niedzielski to nie jest człowiek, to robot wyznaczony do specjalnych funkcji. Pani kurator Nowak jest kobietą, która w tym świecie pełnym kłamstwa i manipulacji potrafi mówić prawdę. Chapeau bas!

 12. beno mówi

  Pani kurator Barbara Nowak jest jak najbardziej właściwą osobą na swoim stanowisku. Dzięki niej (grubo wcześniej przed lex Czarnek) treści pedofilskie i inne atrakcje z serii lgbt nie trafiły do szkół, zwłaszcza do najmłodszych roczników gdyż drzwi dla „edukatorów” seksualnych zostały zdecydowanie zamknięte-przynajmniej w małopolskim. Natomiast jej oświadczenie (wymuszone z całą pewnością przez szefa MEN) świadczy jak najgorzej nie o kurator a o nim. Jedyny plus w tej sytuacji to pozostanie na stanowisku dobrze zorganizowanej i zarządzającej osoby, a wielkim minusem postawa min. Czarnka chyba tylko dla taniego poklasku mieniącego się przeciwnikiem przymusu „szczepień”.

 13. Tomasz mówi

  Niedzielski jak pierwszy powinien trafić pod sąd za jego wypowiedzi i postępowanie! To jest przestępca! Zastanawiające jest szczepienie w aptece. Zawsze była tak by przyjąć szczepionkę jakąkolwiek trzeba było być ocenionym przez lekarza, a tu wystarczy farmaceuta? To paranoja.

 14. Max03 mówi

  Jak najbardziej popieram wniosek Niedzielskiego zta tylko różnicą iż odwołać i wyciągnąć konsekwencje w trybie natychmiastowym w stosunku nie do Pani kurator tylko do zbrodniarza pełniącego obowiązki ministra zdrowia

 15. George mówi

  Minister Wisielski to osobnik z wyraźnym deficytem intelektualnym skutkującym fobiami i psychozą. Idealnie wpisuje w krajobraz poziomu intelektualnego PiS-u i pewnie dlatego został ministrem.

 16. Elżbieta mówi

  Wysłałam maila do kuratorium ze słowami wsparcia i podziękowania dla pani Barbary Nowak. Byłoby miło gdyby dostała wiele takich maili. Zachęcam.

 17. Boguslaw mówi

  Super-dzielna KOBIETA, aby sie tej zbrodniczej mafii, potrafic, swoich honorem i swoim stolkiem, przeciwstawic!
  Niech ten niedzielny skurwiel, za kazde szczepienie, ubezpieczy swoim wlasnym majatkiem, bardzo liczne skutki uboczne, koszty leczenia przez reszte zycia, smierc i pozbawienie srodkow na wychowanie dzieci i utrzymanie rodziny!
  Zaden bydlak nigdy nic nie podpisze, zdyz wiedza, ze jest to piekielna ruska ruletka!
  Ani Pfizer, ani sluzba zdrowia, ani administracja panstwa nie pokryje wtedy jakichkolwiek kosztow!
  „Pisac list na zaleszczyki i samemu pluc sobie w twarz, jak sie cos zlego stanie!
  KOCHANI – NIE BADZCIE NAIWNI! Rzady na swiecie objela piekielna mafia z jej niedzielskimi, smierdzacymi, agentami!
  Ludzie, to musi minac! BLAGAM WAS, NIE SKACZCIE SLEPO W OTCHLAN, JEDEN PO DRUGIM!
  Jestesmy DZIELNYMI POLAKAMI, nie popadajmy wiec w rozpacz!
  Nie takich skurwieli przetrzymalismy w naszej historii!

 18. Boguslaw mówi

  Swietny pomysl, Elzbieta!
  Zaraz i ja sobie wyszujam ich adres! Pozdrawiam serdecznie!

 19. Michu. mówi

  Dzieją się rzeczy straszne. Lekarze bimbają na pensjach covidowych, nie badają, nie leczą, a zarabiają krocie. Do tego kształcą się za nasze pieniądze., A potem mają nas w poważaniu.Co do szczepionek…..sytuacja jest o wiele gorsza niż rok temu. Zatem w czym one pomogły? W niczym, raczej zaszkodziły, pomogły owszem koncernom zarobić mlardy. To tak jakby rodzic wysyłał dziecko na korki, a potem, dzieciak opuszczał się w nauce…. Lekarstwem byłoby zwiększenie liczby korepetycji, co skutkowałoby brakiem promocji. Nikt nie pytałby o kompetencje korepetytora i co w ogóle na korepetycjach robią. Po braku promocji, zdecydowano, że korepetycji było wciąż za mało….. Teraz błędzie się, że za mało wszczepionych, w krajach wyszczepionych totalnie wciąż restrykcje i locdawny. To jest demokracja? Dupokracja do tego zdradziecką rezygnacja. Węgla, żeby bogacić IE i złodziejskie konsorcja amerykański francuskie na elektrowniachvatomych. Mamy węgla na wiele lat. Jest to najtańszy surowiec o paradoksalnie bardziej eko, niż unijne pomysły. Odchodząć od węgla UE a Rosja zaciera ręce, sprzedając gaz za krocie. Rządzą UE skorumpowane świry i fanatycy, Polskibrząd dawno wypowiedziałby ten idiotyczny pakiet klimatyczny, ale widać nie jest patriotyczny.

 20. hozjusz mówi

  Kuratorium Oświaty w Krakowie
  ul. Szlak 73
  31-153 Kraków

  Tel: 12 448-11-10
  Fax: 12 448-11-62
  Email:
  kurator@
  kuratorium.krakow.pl

  ePUAP (adres skrytki): /KOKrakow/skrytka

  kuratorium.krakow.pl/oswiadczenie-barbary-nowak-malopolskiego-kuratora-oswiaty/

 21. ziemianka mówi

  Ogromne uzananie i gorące podziękowanie dla mądrej i odważnej Pani Kurator Małopolskiej!

 22. Shadow mówi

  I nie piszcie tu, że wisielski i ten drugi to głupki, o nie. To raczej psychole, bezwzględni cynicy, zdradzieckie szmaty, karierowicze i zbrodniarze, czyli diabelskie ścierwa. To dla kasy i przywilejów tak się szmaca. A od kurator p. Barbary Nowak wara wam łajzy.

 23. benek mówi

  kiedy powstanie polskie państwo podziemne bo rząd, prokuratura i tzw lekarze, którzy z leczeniem nie mają nic wspólnego, nie działają… Pani Kurator brawo za odwagę

 24. Olek mówi

  Brawo za głos rozsądku Pani kurator, więcej takich mądrych i odważnych powinno zabierać głos, chylę czoła !!!

 25. Iwo mówi

  Tak jest kiedy ma się opinie na wszystkie tematy. Pani kurator Nowak wypowiadała się także krytycznie na temat przedstawienia teatralnego w Słowackim w Krakowie, chociaż sztuki nawet nie widziała. To samo błogosławieni Czarnek i Gliński, którzy nie widzieli, a uwierzyli 🙂

 26. MACIEJ mówi

  Podobno są trzy wersje każdej ze szczepionek.
  a) placebo – tę dostają aktualnie zdrajcy i sprzedawczyki narodów
  b) mRNA
  c) rakotwórcza – powodująca często i gęsto NOP-y krótko po przyjęciu

 27. BP mówi

  Apokalipsa. Dobro jest karane , a zło nazywane mądrością. Niedzielski! Jak powiedział pan Płaczek, staniesz nagi przed Bogiem i odpowiesz za wszystkie zbrodnie! Jezusa Chrystusa nazwałeś głupcem! (Bóg jest miłością i prawdą).”Coście uczynili jednemu z moich najmniejszych ….”

 28. Jozef mówi

  Rodacy, w USA z bogaczy i średnich przedsiębiorców nikt nie bierze śmiertelnego eliksiru—tylko ludzie biedni i murzyny! Rodacy BUNT Policja+ Wojsko + Narod jedynie razem zniszczymy wroga!!! ” Rozwalila nam sie swinia po1989 na Polskiej krainie! (z wzgorza golan)

 29. Rebih mówi

  Tymczasem Project Veritas ujawnił dokumenty Departamentu Obrony USA pogrążające dr. Fauciego. Ściślej biorąc dokumenty te zostały przygotowane w DARPA – agencji Departamentu Obrony zajmującej się zastosowaniem technologii do celów militarnych i znanej m.in. z opracowania protokołu TCP.IP będącego podstawą działania Internetu. M.in. jest w nich mowa o tym, że Fauci świadomie wspierał zakazane badania „Gain of Function”. Jest tam również wyrażone przypuszczenie, że uwolniony wirus był częściowo osłabiony i „na wolności” może odzyskać „siłę” (tak jak np. wirus zawarty w szczepionce przeciw polio czasem odzyskuje „siłę” i powoduje polio u zaszczepionego dziecka). Taki właśnie efekt obserwowaliśmy w przypadku Covid, którego kolejne mutacje były (przynajmniej w propagandzie) coraz groźniejsze. Charakterystyczne jest również to, że „eksperci” ciągle wieszczą, że każda nowa mutacja jest groźna. Celem może być zastraszenie ludności, ale może to też wynikać stąd, że animatorzy tej pandemii wiedzą dobrze skąd wirus uciekł i czym grozi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.