Kumoch odchodzi z Kancelarii Prezydenta

Jakub Kumoch w Kijowie/ fot. screen
7

Jakub Kumoch poinformował o zakończeniu pracy w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. – Kończę sprawowanie funkcji Sekretarza Stanu i Szefa Biura Polityki Międzynarodowej. (…) Wkrótce nowe wyzwania – pisze w mediach społecznośckiowych.

Wizyta we Lwowie była zaplanowana jako mój ostatni projekt w służbie dla Pana Prezydenta. Dziś na własną prośbę, za zgodą Szefa i zgodnie z naszymi ustaleniami sprzed paru miesięcy po półtora roku bardzo intensywnej pracy kończę sprawowanie funkcji Sekretarza Stanu i Szefa Biura Polityki Międzynarodowej.
Mogę też już – również uzyskałem na to zgodę – zdradzić kulisy. W październiku, w czasie wizyty na Malcie zwróciłem się do Pana Prezydenta o pozwolenie na powrót do służby zagranicznej. Do wykonania pozostawał jednak szereg zadań, w tym najważniejsze – Lwów. Pozostawało też znalezienie osoby, która mnie zastąpi – na Facebooku napisał Kumoch. – Wspieranie Rzeczypospolitej w pierwszych miesiącach wojny i udział w kształtowaniu relacji polsko-ukraińskich były dla mnie zaszczytem. Niestety sytuacja rodzinna i permanentna rozłąka z najbliższymi, okazały się dla mnie i moich dzieci sprawą nie do przezwyciężenia. Nie udało mi się jej rozwiązać i musiałem dokonać wyboru między obecnym obowiązkiem wobec Państwa oraz byciem ojcem. (…) Wkrótce nowe wyzwania.

Wsparcie - darowizny

Nie wiadomo jeszcze kto zastąpi Kumocha na stanowisku w Kancelarii Prezydenta. W mediach nieoficjalnie mówi się o Marcinie Przydaczu, podsekretarzu stanu w MSZ ds. bezpieczeństwa, polityki amerykańskiej oraz wschodniej.

Przeczytaj także:

J. Międlar: Andrzej Duda nad grobami ukraińskich zbrodniarzy

Minister prezydencki: “Trudno oczekiwać, że Ukraina wymaże ze swojej historii UPA”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hsjsjsjjs mówi

  Odszedł kolejny szkodnik wspierający swymi wypowiedziami kult bandery z tego ostatnio o nim czytałem i bardzo dobrze

 2. Kapitan Biały mówi

  W ostatnich dniach pozwolił sobie na porównanie Romana Dmowskiego do bandery, bredził o coraz mniejszym poparciu bandery na ukrainie, a jest zupełnie odwrotnie. No i na koniec wychwalał złożenie kwiatów na pomniku banderowców i morderców Orląt we Lwowie. Dobrze, że odchodzi szkoda milionó wydanych na niego. Fatalny jak cały pis.

 3. Prezes mówi

  Na jego miejsce przyjdzie były marszałek i wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński znany z “wożenia sie” z przyjaciółmi państwowym samolotem za pieniądze podatników. Znany także ze “stosunków” z młodymi Ukrainkami. Jako bohater afery podkarpackiej ma doświadczenie i odpowiednie kompetencje do pracy w Kancelarii Prezydenta. Dla Polski! 🇵🇱

 4. Ewa mówi

  ??udział w kształtowaniu relacji polsko-ukraińskich były dla mnie zaszczytem?? Na czyich warunkach i w czyim interesie???? Uściski …jak za Breżniewa to dostojność, ???

 5. Ewa-Maria mówi

  Mnie to ani ziębi ani parzy gdzie on się podzieje. Cała ta ,,nasza,, władza to zbieranina z łapanek. Bardziej bym była uradowana, gdyby oni wszyscy wylądowali na śmietniku historii.

 6. George mówi

  Tego banderowca żegnam bez żalu. Swoją drogą, miłość Dudy do ukrów jest taka, że może na to stanowisko wybierze jakiegoś Ukraińca?

 7. W K mówi

  To za mało. Będzie prawidłowo, gdy Ukraińcy opuszczą Polskę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.