Kuchciński składa rezygnację z funkcji Marszałka Sejmu. Kaczyński zapowiada nowe regulacje ws. lotów

marszałek Marek Kuchciński/ fot. Twitter
5

– Jutro złożę rezygnację z funkcji Marszałka Sejmu. Nie złamałem prawa, a wywołująca kontrowersje liczba lotów wynika z dużej liczby spotkań z mieszkańcami, często małych miejscowości. Przyjąłem model pracy marszałka, który działa w Sejmie, kraju i za granicą. Dziękuję za wsparcie – poinformował Marek Kuchciński podczas czwartkowej (8.08.2019) konferencji prasowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie, w którym zapowiedział zmianę przepisów dotyczących lotów polityków. „Pan Marszałek Marek Kuchcinski nie złamał prawa. Jednak opinia publiczna ma inne zdanie, a decyzja Pana Marszałka o rezygnacji z funkcji jest dowodem postawy, która związana jest z naszym hasłem, by służyć Polakom i Polsce. Uregulujemy kwestie związane z lotami. Dotąd takich regulacji nie było, ale jeśli opinia publiczna domaga się rygoru, my tego dopilnujemy” – powiedział Kaczyński.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

W. Podjacki: „Wniebowzięty” marszałek

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Gówno kogo takie rzygowinowe tłumaczenia i przeprosiny (które by nie nastąpiły, gdyby sprawy nie ujawniono). Won! Aha! I zapłacić z własnej kieszeni, ale nie „ryczałtem”, tylko tyle, ile realnie te wszystkie eskapady nas kosztowały.

 2. szalom mówi

  Strata to niewielka bo to buc z gatunku Gowina, Brudzińskiego, Terleckiego czy tej trójki z ministerstwa „kultury”. Ów zwyczaj podróżowania na koszt podatnika to jeden z pryncypiów III-j żydolewackiej okrągłostołowej i przywilej nadany lokajom przez międzynarodówkę mocodawców. Podróżowali wszyscy ale zgoda widać PIS – u nie dotyczy…..

 3. Robert mówi

  Wyjdzie od Kuchni,wróci na salony…pier…olić ja zapłacę

 4. Robert mówi

  Gargamel z ryja,podobny do tego pijaczka z Uni co wali na umór,ale gwoździa nie przybija.Bracia bliźniaki?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.