Kuba W. i Janusz P. z aktem oskarżenia. Tomasz L. z zarzutem

Kuba W. i Jakub P. reklamują wysokoprocentowe trunki / Fot. Twitter, Jan Śpiewak
6

Polska Agencja Prasowa informuje, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia akt oskarżenia przeciwko Januszowi P., dziennikarzowi Kubie W. i ich wspólnikowi Tomaszowi C. Odpowiedzą przed sądem za intensywne reklamowanie wysokoprocentowych napojów alkoholowych – wódki, whisky i okowity.

Januszowi P., Jakubowi W. oraz Tomaszowi C. zarzucono reklamowanie za pośrednictwem profili w mediach społecznościowych napojów alkoholowych w sposób sprzeczny z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. – Z ustaleń postępowania wynika, że oskarżeni w swoich publikacjach na profilach społecznościowych prowadzili reklamę napojów alkoholowych w ten sposób, że za pośrednictwem zarejestrowanych w serwisie profili publicznie rozpowszechniali znaki towarowe oraz związane z nimi symbole graficzne wytwarzanych przez ich firmę napojów alkoholowych – wyjaśnia prokurator.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prokuratura postawiła też zarzut reklamowania alkoholu Tomaszowi L., byłemu redaktorowi naczelnemu tygodnika „Newsweek”.

Źródło informacji i cytatów: PAP

Przeczytaj także:

Stowarzyszenie “Wizna 1939”: Polacy pomordowani w Jedwabnem będą mieli miejsce pamięci! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Nadzwyczajna kasta ich wybroni.

 2. Wladca mówi

  To klient Ma decydowac, Czy Ta wodke kupi z facjata tych gosci,Czy ja postawi na stole.
  Ja byc produkowal wodke „ kaczka“.mysle ,ze bylaby popularna.Za 5 zl,Po cenie promocyjnej.
  Za okszaniem legitymacji PO-Pis bylby dodatkowy rabat-3 zl.O Sponsoring poprosil bym Putina.Czy odkryjecie Moj perfidny podstep?

 3. Jaś mówi

  Jeszcze lepsza byłaby wódka z facjatami w jarmułkach pseudo Polaków. Każdy wiedziałby, jakiemu diabłu ten gostek służy i do jakiej kieszeni idzie kasa! Nie byłoby fałszywej maskarady.

 4. Boł mówi

  Wolałbym wiedzieć jaki wojewódzki sprzedaje alkohol abym przez przypadek go nie kupił! A tak to jestem narażony płacenie im wbrew mojej woli.

 5. Boł mówi

  Dodam, że jak tylko dowiedziałem się, że paligłup (zwany palikotem) wykupił kiedyś Luksusową – tak z dnia na dzień przestałem pić „Żołądkową” – nie przeszło by mi przez gardło wiedząc kogo bym wspomagał każdym kieliszkiem – i uważam, że póki wszyscy nie będziemy jeśli takiego podejścia do antypolskich producentów różnych towarów i usług, to nigdy nie będzie dobrze. Bo to zwykła obłuda walczyć z czymś, co się sponsoruje poprzez zakup produktów lub usług, z pieniędzy których jest utrzymywane to z czym się walczy!

 6. Boł mówi

  Troche poszperałem w necie i już bije po oczach, że oprócz tej wódki z paligłupem i wojewódem (kloszardem) ściśle od dawna współpracuje sieć sklepów Żabka – miałem od dawna do tej sieci podobne podejrzenia i od dawna w tych sklepach nie kupuje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.