„Kto ratuje jedno życie”. Film dr Ewy Kurek zakazany w TVP od kilkunastu lat! Obejrzyjcie! [WIDEO]

Kto ratuje jedno życie/ fot. screen
18

Zapraszam do obejrzenia zamieszczonego na naszym portalu dokumentalnego filmu dr Ewy Kurek pt. „Kto ratuje jedno życie”, który opowiada o żydowskich dzieciach uratowanych przez polskie zakonnice w klasztorach podczas II wojny światowej. Film został wyemitowany w TVP dwukrotnie: w 1998 i 1999 roku. Od tamtej pory nigdy już nie został pokazany i stał się klasycznym „półkownikiem”. Co więcej, TVP nie zgodziła się na opatrzenie filmu angielskimi napisami i pokazanie go w Stanach Zjednoczonych. O tłumaczenie filmu i jego emisję w USA zabiegał prof. Zbigniew Kruszewski, członek Szarych Szeregów, powstaniec warszawski, żołnierz 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka, członek Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Dlaczego film dr Kurek został „półkownikiem”? Dlaczego TVP nie zgodziła się na jego emisję w USA? Odpowiedź jest prosta. Ten film rozbija w pył obowiązującą dziś narrację o złych Polakach, dobrych Żydach i tajemniczych nazistach bez narodowości. A w ramach podlizywania się środowiskom żydowskim władze RP wolą pozwolić na opluwanie Polski niż pokazać prawdę. Tak wyglądała sytuacja za poprzednich rządów i tak samo wygląda teraz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Siłą filmu dr Kurek jest to, że wypowiadają się w nim przede wszystkim Żydówki uratowane przez polskie zakonnice. Świadectwo tych polskich Żydówek jest dla bajki o Holokauście po prostu zabójcze. Czego dowiadujemy się od uratowanych Żydówek i o czym nie chce dziś słyszeć świat, który kupił narrację o żydożerczych Polakach?

Po pierwsze – rola żydowskiej policji w eksterminacji Żydów. Jedna z ocalonych opowiada, że żydowski policjant chciał ją zaciągnąć na Umschlagplatz i uratowała ją babcia, która poszła zamiast niej.

Po drugie – jasne wskazanie kata, którym byli Niemcy. W każdej wypowiedzi to Niemcy są oprawcami. Niemcy mordują. Polacy ratują. Nikt nie mówi tu o tajemniczych nazistach bez narodowości.

Po trzecie – wskazanie, że każda forma pomocy Żydom była karana śmiercią. Jeżeli Żydówka, która była świadkiem tamtych dni, mówi, że Polakom groziła śmierć nawet za podanie Żydowi kromki chleba lub szklanki wody, to upada cała misterna konstrukcja kłamstw o rzekomych polskich antysemitach, którzy nie chcieli pomagać Żydom, bo ich nienawidzili. W tym filmie pada jasna i oczywista dla nas (chociaż nie dla świata) informacja, że każda pomoc dla Żydów to był ze strony polskiej heroizm. I że nie każdy jest w stanie zdobyć się na taką odwagę, aby dla drugiego człowieka zaryzykować życie swoje i swojej rodziny. Słyszymy, że każdy ma prawo zwyczajnie bać się i nie można go za to winić.

Po czwarte – z filmu dowiadujemy się, że wielu Żydów nie chciało poświęcić się dla ratowania swoich dzieci. Dowiadujemy się, że zabijali swoje małe dzieci, dusili je lub truli. Uwaga! Tego nie mówi jakaś polska „antysemitka”. To mówi Żydówka

Po piąte – ocalone Żydówki nie mogą nachwalić się polskich sióstr zakonnych, które ratowały je w klasztorach z narażeniem własnego życia. Co więcej, wszystkie ocalone zaprzeczają twierdzeniu, że w klasztorach były zmuszane do przejścia na katolicyzm. A taki jest zarzut Żydów wobec zakonnic, które ratowały żydowskie dzieci. Żydzi zarzucają im, że ratowały dzieci po to, żeby „złowić żydowskie dusze”. Z filmu jasno wynika, że to wierutna bzdura wynikająca z antypolskich uprzedzeń.

Po szóste – sprawa przyznawania medali przez Yad Vashem. Ocalona Żydówka opowiada, że zabiegała o medal dla ratujących ją zakonnic przez ponad 20 lat. Opowiada jak pracownicy Instytutu zbywali ją tłumacząc, że muszą sprawdzić, czy zakonnice nie ratowały jej dla pieniędzy, albo po to, żeby ją nawrócić. „Nic nie żądały. Naprawdę im się należało. I bardzo mi przykro, że nie dostały [medalu]. Bardzo mi przykro było. Dopiero po [ich] śmierci dostałam zaświadczenie, że przyznano im [medal]”. Medale otrzymało wyłącznie kilkanaście sióstr zakonnych, chociaż w ratowanie żydowskich dzieci było zaangażowanych prawie 200 polskich klasztorów. To pokazuje, że medale przyznawane przez Yad Vashem w żaden sposób nie odzwierciedlają zaangażowania Polaków w ratowanie Żydów. A przecież dziś słyszymy, że zbyt mało Polaków ratowało Żydów, przy czym jako dowód ma służyć zaledwie kilka tysięcy medali przyznanych przez Yad Vashem. Wypowiedzi bohaterek filmu „Kto ratuje jedno życie” pokazują, że ta antypolska narracja jest bzdurą.

Po siódme – wszystkie występujące w filmie Żydówki opowiadają z zachwytem o katolicyzmie. Jedna z nich mówi, że bardzo chciała przyjąć chrzest, ale ksiądz wytłumaczył jej, że to musi być świadoma decyzja i powinna z nią zaczekać. Inna opowiada, w jaki zachwyt wprawiły ją rzeźby w kościele i nabożeństwo. „Dla nas to był malutki raj w piekle” – słyszymy od polskiej Żydówki. „Zakonnice dały mi życie” – mówi kolejna ocalona. „O tych siostrach trzeba będzie pamiętać” – słyszymy. Te słowa nie mieszczą się w obecnej antypolskiej i antykatolickiej narracji.

Reasumując – film „Kto ratuje jedno życie” powinien być polską odpowiedzią na dzisiejsze żydowskie kłamstwa i manipulacje. Powinien być pokazany w najlepszej porze oglądalności na wszystkich kanałach TVP. Powinien zostać opatrzony angielskim tłumaczeniem i pokazany na całym świecie. Dlaczego polskie władze tego nie robią? Dlaczego?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotrx mówi

  “Nie dla żydowskich roszczeń”! Petycja ws. ustawy 447. Wejdź i podpisz!

  Stowarzyszenie Marsz Niepodległości uruchomiło własną platformę służącą do zbierania podpisów pod internetowymi petycjami. Jako pierwsza pojawiła się petycja dotycząca amerykańskiej ustawy 447. Autorzy chcą się zwrócić do polskiego rządu o podjęcie stanowczych działań.

  http://podpiszapel.pl/petycje/zaprotestuj-przeciw-bezprawiu-sankcjonujacemu-dochodzenia-przez-srodowiska-zydowskie-bezspadkowego-mienia-od-polski-i-polakow/

 2. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Brak strony z filmem błąd 404 nie znaleziono wideo. To już któryś raz na tej stronie, że nie ma wideo pod podanym linkiem. Czy CDA też usuwa filmy?

 3. Piotr mówi

  > Co więcej, TVP nie zgodziła się na opatrzenie filmu angielskimi napisami i pokazanie go w Stanach Zjednoczonych.

  Jeśli znasz kogoś biegłego in English, poproś -może wstawi napisy i niech film żyje sobie w necie. A śmierdzący pies niech trąca TVnot-P i (naszego?) sojusznika usa, tfu!

  P.S. 12.05.2018 CDA gra

 4. Janusz I mówi

  Nie lubię Ewy Kurek, bo ona lubi Bartoszewskiego i Karskiego.

  1. ula mówi

   Przerażająca treść, a jeszcze bardziej, że jest skrywana

  2. wet mówi

   tym bardziej ze bartoszewski tez byl zydem

  3. Pablo mówi

   Co mam napisać że nie lubię Janusza bo nie lubi Kurek,dziecinada.Janusz ogarnij się i bardziej merytorycznie. Mam Jej dwie pozycje i są w porządku polecam Poza granicą solidarności. Dobra i generalnie wisi mi kogo lubiła i za co(choć jak uparty z ciebie człowiek i pewnie dociekliwy badacz to nie jest trudno znaleźć wypowiedzi dr za co lubiła Bartoszewskiego.Kłaniam się nisko.

  4. . mówi

   Pani dr. Ewa Kurek lubiła Bartoszewskiego z czasów swoich studiów na KUL kiedy Bartoszewski był jeszcze normalny, to studenci z KUL z uporem nazywali Bartoszewskiego „profesorem” czemu sam Bartoszewski się sprzeciwiał. Później się Bartoszewskiemu zmieniło i jego działalność, w tym politykowanie dla PO pani Ewa ocenia jednoznacznie krytycznie

 5. Boguslaw Pasko mówi

  Cudowny film!
  Przytulam z calej mocy Pania Kurek za te genialne tresci!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 6. Katarzyna mówi

  Piekny film, polecam.Pokazujcie komu sie da aby poznali prawde ze Polacy nie sa antysemitami. Sa tylko przeciwni antypolonizmowi !

 7. Bogusław Maśliński mówi

  Kilka razy publikowałem Opublikowano Listopad 9, 2013 Przez a303 W Informacje oraz publicystyka z Polski Lista żydów w Polsce zniewolonej, zero komentarzy.
  Społeczeństwo jest tak zmanipulowane że słowo mówione czy pisane dla większości nie ma znaczenia, żyją dniem dzisiejszym prowadzeni na postronku, jakże wielu.

 8. Mark mówi

  Jeżeli nie można rozpowszechniać ZAKAZANYCH filmów w internecie, to trzeba robić to bezpośrednio tak jak kiedyś ulotki, oczywiście wykorzystując współczesne nośniki CD itp. Myślę, że Pani dr Kurek się zgodzi. Byłoby dobrze aby film dotarł do uczącej się młodzieży. Nigdy dość wiedzy dla młodych.

 9. młody mówi

  Paradoksalnie można mieć pretensje do polskich sióstr zakonnych za to że obecnie mamy tak wielu niewdzięcznych syjonistów.

 10. Sally mówi

  Nawet my, Polacy, wiemy ogólnie, że w klasztorach ukrywano żydowskie dzieci, tak mocno ta prawda jest skrywana.

 11. Tom Ry MD mówi

  Jakie powinowactwa z Narodem Żydowskim ma Jarosław ?
  Kwaśniewski wiadomo.
  Duda wiadomo.
  I cała masa innych polityków wiadomo.
  Głosując na PO głosujesz na opcje niemiecko żydowską.
  Ģłosując na PIS głosujesz na opcje Amerykańsko Żydowską.
  Głosując na SLD i PSL głosujesz na opcje Rosyjso Żydowską.

 12. Grazyna mówi

  0pcja amerykansko zydowska – rozumiem, rosyjsko zydowska rowniez, ale zydowsko niemiecka opcja to jakas abstrakcyjna koligacja. Nie bardzo rozumiem do czego autor wypowiedzi zmierza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.