„Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu!”. Hartman znalazł winnego tragedii w Tatrach

krzyż na Giewoncie/ fot. pixabay
19

W czwartek (22.08.2019) podczas burzy w Tatrach od uderzenia pioruna zginęły 4 osoby, w tym dwoje dzieci. Gdy piorun uderzył w Giewont, turyści rzucili się do panicznej ucieczki. Według informacji podanej przez prokurator rejonową z Zakopanego Barbarę Bogdanowicz do szpitali trafiło ponad 150 rannych. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci.

Wg naczelnika TOPR Jana Krzysztofa, na pół godziny przed tragicznym wydarzeniem na Giewoncie, w Tatrach były już słyszalne grzmoty, ale turyści cały czas wchodzili na szczyt. Około 15-20 minut przed uderzeniem w Giewont piorun uderzył w rejonie Ciemniaka na Czerwonych Wierchach. – To nie było pojedyncze uderzenie. To była seria uderzeń zarówno w Giewont jak i w najbliższe okolice – poinformował naczelnik TOPR. Śledztwo ma ustalić, czy prawidłowo zadziałał system ostrzegania o zagrożeniach. Oceniany będzie też przebieg akcji ratunkowej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prof. Jan Hartman nie czeka na wyniki śledztwa. On już wie, kto jest winny tragedii. „Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu!” – napisał na Twitterze.

– Ksiądz Walenty Gadowski wytyczył szlak na Orlą Perć. Jan Paweł II poświęcił mu tablicę na Kasprowym. Moja mama codziennie rano patrzy przez okno na Krzyż na Giewoncie. Niech no tylko spróbują go ruszyć! Poznają co to gniew Górali! – skomentował wynurzenia Hartmana Witold Gadowski.

Krzyż na Giewoncie został postawiony przez parafian z Zakopanego 19 sierpnia1901 roku. Ma 17,5 m wysokości, z czego 2,5 m jest wkopane w skały, a ramię poprzeczne ma długość 5,5 m. Na skrzyżowaniu ramion znajduje się napis: Jesu Christo Deo, restitutæ per ipsum salutis MCM (łac. Jezusowi Chrystusowi, Bogu, w 1900 rocznicę przywrócenia przez Niego zbawienia). W 2000 roku zamontowano na krzyżu witraż z Chrystusem miłosiernym i napisem „Jezu ufam Tobie”. 6 września 2007 krzyż został wpisany do rejestru zabytków województwa małopolskiego.

Źródło informacji: rmf24.pl, Twitter

Zobacz też:

Ohydna prowokacja prof. Hartmana w rocznicę Bitwy Warszawskiej

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dan mówi

  Po raz kolejny cytujecie jakiegoś dyletanta, tym razem żydowskiego oblecha. ile można?!

  1. Robert B. mówi

   Uważasz, że wszystko ma im uchodzić płazem? Żydowska pogarda dla gojów to nie jest sprawa nowa. To jest sprawa, która ma wieki historii. Dlatego jak ktoś ich pozna i ich historię, także tę najnowszą, bo obejmującą zdarzenia sprzed 70 lat, zaczyna wszystko rozumieć…

 2. Robert B. mówi

  Usunąć Żydów ze wszystkich krajów do Izraela!

  1. dddddd mówi

   Usuń siebie samego najlepiej, proszę.

  2. Robert B. mówi

   Ja jestem u siebie. Ten Żyd nie jest u siebie. Nie podobają mu się warunki gościny, won do Izraela!

 3. Hammurabi mówi

  Co to takiego „heurystyka filozoficzna”? Heurystyka filozoficzna jest pracą koncepcyjną, prezentującą szkic programu uprawiania filozofii za pośrednictwem refleksji metafilozoficznej, zmierzającej do bardzo wszechstronnego i systematycznego rozeznania zarówno w wielorakich możliwościach argumentacyjnych związanych z danym zagadnieniem, przeszkodach i pułapkach natury pojęciowej lub językowej, jak też w pozateoretycznych uwarunkowaniach mających wpływ na kształt dyskursu ( ale bełkot!).
  A „Techniki metafilozofii”?
  To zapewne coś wynikającego ze skrzyżowana engelkingowej metafizyki umierania i metafilozoficznej refleksji zmierzającej do wykazania wyższości narodu wybranego… Jednak co to jest w istocie, to wie jedynie „profesor” z Lechowej łaski.
  Dla przypomnienia:
  http://yelita.pl/artykuly/art/hartman

  1. Robert B. mówi

   Tak, tak… Oni są te ęląkwętni, że wszystkich owiną sobie wokół palca i głupie goje nawet nie zauważą, że im służą. A ja wiem jedno: ja ich ratoooowaaaać nie będę, jak znowu „coś pójdzie nie tak”…

  2. Hammurabi mówi

   Oni, nie oni… Chodzi mi o ten egzemplarz. Tytuł naukowy nadawany jest za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne pracownikom szkół wyższych i instytutów naukowo-badawczych… To zaś otrzymało tytuł na który inni pracują wiele lat.
   Policz sobie 1990 kończy studia „filozoficzne”.
   1990 – 1994 „doktorant a w 1995 już „adiunkt” Collegium Medicum!!!
   W 2001 „habilitacja”… 2008 „profesura….
   No geniusz czystej wody…
   Teraz wiadomo, dlaczego szacowna krakowska Alma Mater leci na pysk w światowych rankingach.

 4. Gniewko z Hajnówki mówi

  Program „Parch Plus” powinien zapewnić im godny powrót do ziemi obiecanej.

  1. Syd mówi

   Bóg nadal zabija. Usunąć…

 5. AS. mówi

  HARTMANN POCALUJ NAS POLAKOW W NASZE POLSKIE D***! SZUBRAWCU PASOŻYCIE, STARY DZIADU, KTÓRY JEDYNIE POWIETRZE ZUŻYWASZ, POLAKOZERCO I BREDZISZ JAKIEŚ DURNOTY. IDZ FRUSTRACIE ZYDOKOMUNISTO SIĘ LECZYĆ ALBO ZAMKNIJ JUŻ SWOJĄ PASKUDNĄ ,NIECHLUJNĄ GĘBĘ, PASOŻYCIE! OD KRZYŻA I POLAKÓW PODKREŚLAM P A S O Ż Y C I E TRZYMAJ SIĘ ABSOLUTNIE Z DALEKA! NIE PODOBA CI SIĘ W POLSCE WIĘC WYNOCHA DO IZRAELA I TAM W KIBUCU BEDZIESZ RYTUALNE MORDY CZY UBÓJ NA KROWACH ROBIL, ROZŁADUJESZ TAM TE SWOJE PSYCHICZNE POLAKOŻERCZE IMAGINACJE! TAM W RZEŹNI W KIBUCU OPOWIADAJ KROWOM TE SWOJE BREDNIE, CHORY Z NIENAWIŚCI DO POLSKI, KTÓREJ CHLEB ŻRESZ, PALANCIE!

 6. Anka mówi

  Gdyby nie Żydzi i ukrzyżowanie przez nich Chrystusa nie było by symbolu Krzyża… także zgodnie z ich logiką… każdy Hartman jest winny tragedii na Giewoncie. Zatem to nie Krzyż powinien zostać usunięty..

 7. Robert mówi

  Jak profesorowi brakuje piątej klepki,niech jeszcze zajmą się nim potem Klewki z CIAmajdami do walki z antyusraelskimi terrorystami i za zabijanie,Krzyż z Giewontu dawkę Lewego prądu dostanie…Samoloty,samochody,pociągi precz,wynocha,wara…od nich codziennie,po niosących światu demokrację jankesach z pejsami,pada największa ofiara w ludziach.Profesorze lepiej śpiących rycerzy nie wybudzać

 8. Marlena mówi

  Wypadało się uszanować kraj katolicki i się nie wypowiadać zydowli o usuwaniu czego kolwiek w obcym kraju . Usunąć to sobie może …

  1. Robert B. mówi

   A co jeżeli on się ma za nadczłowieka, bo mu tak wpajali od dzieciństwa mamełe, tatełe, rabełe?

 9. rins mówi

  Co za piss…da, czy pooookemon ta Hartmann?
  Idź do Kościoła człowieku i się nawroć, albo lecz w psychiatryku, nie obrażaj krzyża bo Cię szlak trafi!!!!

 10. Sebastian mówi

  Czyż obcięty naplet nie zabija?

 11. Tomek mówi

  Ok, usuńmy krzyż ! Ale jak zniknie krzyż i piorun uderzy w Giewont znowu to sam durniu usuniesz górę ! Ok ?

  1. Robert B. mówi

   Żyd z definicji nienawidzi chrześcijaństwa, bo gdyby udało im się chrześcijaństwo zniszczyć, to liczą, że wtedy jednym susem przechwycą władzę nad chrześcijańskimi masami pozbawionymi korzeni. Żyd jest tego uczony od małego, a potem mu to wyłazi każdym porem ciała.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.