Krzysztof Bosak wyjaśnia założenia pakietu antykryzysowego Konfederacji [WIDEO]

pakiet antykryzysowy Konfederacji/ fot. Twitter
1

Podczas konferencji prasowej w piątek (20.03.2020) Krzysztof Bosak wyjaśnił założenia pakietu antykryzysowego proponowanego przez Konfederację. Pakiet składa się z ośmiu punktów, które w sposób zautomatyzowany i natychmiastowy zdejmują obciążenia z przedsiębiorców, aby umożliwić im przetrwanie okresu dekoniunktury spowodowanej pandemią koronawirusa.

Oprócz zwolnień z płacenia składek ZUS i odroczenia o rok terminu płatności PIT, Konfederacja postuluje rekompensaty wynagrodzeń wypłacanych przez przedsiębiorstwa, których działalność została wstrzymana zakazami rządu. – Gdybyśmy mieli ogłoszony stan nadzwyczajny, stan klęski żywiołowej, działoby się to automatycznie – podkreślił Bosak.

Poseł Jakub Kulesza stwierdził, że przedstawiona przez rząd tarcza antykryzysowa to dla przedsiębiorców „chory, biurokratyczny żart”. Następnie zaprezentował wymagany przez ZUS kilkustronicowy wniosek o odroczenie zapłaty składek. We wniosku należy podać m.in. pełne dane z trzech ostatnich lat działalności. Urzędnik musi to przeczytać i zatwierdzić. – Taka procedura jest nic nie warta – powiedział Kulesza.

Odpowiadając na pytanie o przeprowadzenie wyborów prezydenckich podczas pandemii Krzysztof Bosak powiedział, że zgodnie z obowiązującym prawem wybory powinny być poprzedzone okresem, w którym wszyscy kandydaci mogą prowadzić kampanię wyborcza.

W tej chwili kampania wyborcza, jeśli chodzi o spotkania z obywatelami, jest sparaliżowana. Również media publiczne nie zapraszają nas do żadnych debat i dyskusji. Kampania toczy się wyłącznie w oparciu o media komercyjne, a nie te, które są dofinansowane z pieniędzy podatnika, a więc media kontrolowane przez rząd – powiedział Bosak podkreślając, że taka sytuacja rodzi wątpliwości, co do prawidłowości wyborów.

SKLEP-WPRAWO.PL

Dodał, że jeżeli rząd i prezydent Duda uprą się, to wybory zapewne się odbędą, a miejsce rezygnujących członków komisji, obawiających się zarażenia koronawirusem, zajmą żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej lub funkcjonariusze różnych służb skierowani do komisji przymusowo. – Da się wybory przeprowadzić pewnie i w taki sposób. Pytanie, co to ma wspólnego z demokracją, ze zdrowym rozsądkiem i troską o bezpieczeństwo publiczne – stwierdził kandydat Konfederacji.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz tez:

Petycja online „Przesuńmy wybory”. Podpisz i wesprzyj apel Konfederacji o zmianą terminu wyborów prezydenckich

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Frank Drebin mówi

    Kiedy koalicja Konfederacji targowickiej i Wiosny Biedronia wraz z poparciem dla żądań LGBT, imigrantów afrykańskich i roszczeń wiadomych w zmian za jakiś stołeczek??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.