Krzysztof Bosak o tarczy antykryzysowej: Prezent dla banków [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
48

W sobotę (28.03.2020), po całonocnych głosowaniach nad poprawkami do tarczy antykryzysowej, kandydat Konfederacji na prezydenta, poseł Krzysztof Bosak, odniósł się do przyjętego przez Sejm projektu rządowego. Podkreślił, że tarcza antykryzysowa nie wstrzymuje nowych podatków, a zamiast szybkiej likwidacji obciążeń wprowadza 24 nowe procedury urzędnicze, które oddalają w czasie możliwość skorzystania ze wsparcia, które jest potrzebne natychmiast, jeśli zagrożone firmy mają utrzymać się na rynku. Bosak wskazał, że głównym beneficjentem wprowadzonych rozwiązań prawnych będą banki, a nie przedsiębiorcy i pracownicy

Banki są tą grupą, która jest szczęśliwa z kształtu tarczy, która rząd jej nadał. A to z bardzo prostego powodu. W odróżnieniu od innych państw, tarcza zaproponowana przez rząd PiS w żaden sposób nie uderza w interesy banków. Nie wprowadza żadnego rozwiązania, gdzie banki musiałyby się podzielić, czy to funduszami, czy choćby zyskami z przedsiębiorstwami i zwykłymi obywatelami. Wakacje kredytowe, które będą wprowadzane, będą odpłatne. Rząd nic nie zaproponował w tym zakresie. Wszystkie instrumenty, które rząd zaproponował, są zoptymalizowane dla banków, tak jak obniżenie rezerw, instrumenty płynnościowe, gwarancje – wskazał Bosak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Zwykli przedsiębiorcy nie będą mogli liczyć na takie specjalne traktowanie, na jakie mogą liczyć koledzy z branży, wśród których pan premier zdobywał doświadczenie i funkcjonował przez lata – powiedział Bosak. – To nie jest sprawiedliwe, że zwykły przedsiębiorca nie może liczyć na tak preferencyjne traktowanie, jak bankowcy. Panie premierze, nie na to czekali polscy przedsiębiorcy – podsumował.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Sejm przyjął tarczę antykryzysową. Wprowadzono zmiany w kodeksie wyborczym

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  A więc koronka wydaje się być coraz bardziej banksterska.

  1. anonim mówi

   Od samego poczatku wiedzialem ze za tym show wirusowym stoja kanalie parchy rothildowie, dla ktorych cierpienia i tragedie milionow ludzi sa jak snieg, ktory spadl 100 lat temu. Banki i ich intetesy staly sie nietykalne.

  2. Śmieszek mówi

   To ci się tylko wydaje, że o czymkolwiek wiesz lub wiedziałeś:)

  3. anonim mówi

   A tobie co sie wydaje lemingu, ze jestes oswiecony swiatlem mainstreamu?

  4. Śmieszek mówi

   Oświeconym?:) Bez przesady.:) Ale przy takich wyjątkowych ciemniakach jak ty, czy ten drugi głupek poniżej (J-Da), to faktycznie musi wam się wydawać, że świecę niczym supernowa.:)

  5. j-da mówi

   Oooo!!! Pojawił nam się dyżurny żydek. Nawet w szabas pracuje

  6. anonim mówi

   W punkt dokladnie zabolalo go bo przytoczylem rothildow

  7. Śmieszek mówi

   Tak jest!:) Mossad kazał pracować nawet w szabas!:) Teraz energia całego Izraela skierowana jest na obserwowanie takich pajaców jak ty i anonim, nie może być inaczej:)

  8. Śmieszek mówi

   @anonim

   Zabolało?:) Chyba rozśmieszyło!:) Chociaż, w sumie, to brzuch mnie już trochę od tego śmiechu z ciebie boli:)

  9. . mówi

   Eksperci podaja ze w samych Niemczech morze umrzec nawet milion ludzi a wiec w Europie okolo 10 mln. W Hiszpani jednego dnia zmarlo ponad 800 osob i nie ma kulminacji zarazy.

   Jezeli od 1 mln do 10 na Europe to moze byc tak jak z powodzia – na 10 mln jeszcze sie tak nie przerzedzi ludnosc

 2. cadyk z lelowa mówi

  Dla Bosaka państwo polskie było sprawniejsze i lepsze w latach 1989-2015.

  1. Patriota mówi

   To jest właśnie poziom debilizmu pośród wyborców PiSu. „A bo wtedy i wtedy było gorzej”, „a PO to jeszcze bardziej”, „a tamci robili jeszcze to”. Naprawdę tak Wam przeprali mózgi, tak Was zgnoili, że wystarczy Wam już tylko „byle bym miał co do garnka włożyć” i nic więcej? Bo właśnie Konfederacja chce czegoś lepszego a nie „może być źle byle nie było tak źle jak za tamtych”.

   Banda cholernych niewolników…

  2. cadyk z lelowa mówi

   Czyli razem z RAZEM-PO-SLD,towarzyszami Kwaśniewskim, Cimoszewiczem,pedałami od Biedronia?

  3. Szubi mówi

   i to jest właśnie najlepsze, jak ktoś sprzeciwia się PISowi jest równy po , lewakom i innym. jest tylko 1 słuszna partia i co powiedzą w tvpis jest święte. Część ma nawalone do głowy prawdy lewackie, 2 część pisowskie. nie ma nawet opcji że może jednak kłamią?!

  4. anonim mówi

   Dla was sprawiedliwosc to tylko dziejowa, kolejna madrosc etapu, wywracac w dziejach jak tow. engls, marx, lenin, trocki, balcerowicz…

  5. Robert mówi

   Korona tylko banków nie pokona

  1. Patryk mówi

   A ja Patryk! miło mi.

 3. cadyk z lelowa mówi

  Prof. Jacek Bartyzel, konserwatysta, wykładowca UMK w Toruniu, poinformował we wpisie na Facebooku, że wycofuje swoje poparcie dla kandydatury Krzysztofa Bosaka na prezydenta. Jednocześnie podkreślił, że Konfederacja „stoczyła się do poziomu zwykłego, demoliberalnego partyjniactwa”.

  1. antyPOPiS mówi

   @Cadyk z Lelowa,
   i co, poparł Maliniaka?. Banialuki PeOwca mają dla profesora większą moc sprawczą, niż neo_bolszewicka rzeczywistość rządów kulawego prezia…

 4. Tomek mówi

  Pan Krzysztof chyba nie bardzo zdaje sobie sprawę, jaka jest rola banków w gospodarce. To banki będą odraczały spłatę kredytów, to banki będą udzielały nowych kredytów potrzebującym przedsiębiorcą, to w bankach są oszczędności firm i zwykłych obywateli. Kluczowym w czasie kryzysu jest zatem zapewnienie stabilności tego systemu. Mniej więc demagogii pod publiczkę.

  1. W K mówi

   @Tomek, jeżeli twierdzisz, że świat nie może istnieć bez banków, zmądrzej.

  2. cadyk z lelowa mówi

   Podasz przykłady,ze świat od swego zarania bez pożyczkodawców i pożyczkobiorców nie istniał? Raczej trzeba za twarz wziąć jasność i przejrzystość reguł tego biznesu.

  3. Szubi mówi

   Cadyk , ponieważ tak jesteśmy uczeni przez ,, sprytniejszych” nie ma czegos takiego że jak zarobisz tylko na chleb to nie wpier,,alaj ptasiego mleczka a my pragniemy tego mleczka mimo iż nie jest nam potrzebne i na nie nas nie stać. nie winię pożyczkodawców gdyż czy winić sprytnego że dyma głupca, który wie że go nie potrzebuje? winię pożyczkodawców iż namolnie wmawiają że jest ono nam niezbędne. Świat tak istniał ale czy to znaczy że skoro tak było zawsze tzn że to jest dobre?

  4. cadyk z lelowa mówi

   Wczorajsza komuna z PZPR jest lepsza dzisiaj z SLD i Razem?

  5. Tomek mówi

   Rynek pożyczkodawców i pożyczkobiorców nie istniał np. w epoce kamienia. To jest dla W-K punkt odniesienia, najwyraźniej. Bo odkąd Fenicjanie wymyślili pieniądz, to już tak to od tysięcy lat działa.

  6. Tomek mówi

   Współczesny? Nie, nie może. I to jest tak oczywiste, że nawet nie będę tego tłumaczyć (skoro tego nie rozumiesz, to szkoda już wysiłku na twoją edukację, wybacz).

 5. Robert mówi

  Bez środków bankowych nie istniałoby iglo ze ścian lodowych dla chciwych Eskimosów

  1. Tomek mówi

   Iglo zapewne by istniało, ale już większość inwestycji mieszkaniowych w Polsce nie, bo deweloper zawsze potrzebuje finansowania i skąd je bierze? No właśnie.

   Ale oczywiście, świat mógłby wyglądać i tak, że znów będziemy mieszkać w szałasach, do wybudowania których kredyt nie jest potrzebny.

 6. Pawel mówi

  Wygooglujcie/przeczytajcie:” Dr.Oleg Torsunov: Jak uniknąć zarażenia Koronawirusem „. mozna sobie z ta epidemia poradzic bez tej calej otoczki dramatyzmu i histerii, chyba ze ktos komus przelewa kase, bo ma jakies ukryte zobowiazania. Mozna sobie z tym poradzic bez paniki. Przekazcie dalej to info, nastepnym. Obce media w POlandii robia Wam tylko pranie mozgow i nic wiecej. Pzdr

  1. Tomek mówi

   Przestań promować kolejnego Kaszpirowskiego i „wyguglaj” sobie zamiast tego jakiegoś prawdziwego naukowca czy specjalistę od chorób zakaźnych (a nie gościa który dotąd zajmował się dietą wegetariańską i poradami małżeńskimi, bo to jednak obciach na taki autorytet się w sprawie wirusa powoływać).

 7. Pawel mówi

  Wygooglujcie/przeczytajcie:” Dr.Oleg Torsunov: Jak uniknąć zarażenia Koronawirusem „. mozna sobie z ta epidemia poradzic bez tej calej otoczki dramatyzmu i histerii, chyba ze ktos komus przelewa kase, bo ma jakies ukryte zobowiazania. Mozna sobie z tym poradzic bez paniki. Przekazcie dalej to info, nastepnym. Obce media w POlandii robia Wam tylko pranie mozgow i nic wiecej.

  1. Tomek mówi

   Najlepsze pranie mózgu to Internet robi tobie. Nie dość, że ekscytujesz się, jako niby specjalistą od wirusa, gościem który dotychczas zajmował się pisaniem poradników małżeńskich i poradników diet wegetariańskich (to żaden naukowiec), to jeszcze odbiło ci do tego stopnia, że ten spamujesz tym bełkotem pod każdym wpisem.

 8. Normalny mówi

  Koronka została wyhodowana przez sanhedryn. Nawet jeśli nie wykonawczo, w co trudno uwierzyć, to poprzez jego tuby propagandowe na całym świecie. W Polsce ichnie portale zaczęły lansowac koronkę już na przełomie roku choć były to wieści jedynie z Chin. Spirala zastraszania ludzi rozkręcala się z każdą godziną, z każdym dniem zwłaszcza jak koronka zaczęła przedostawac się do innych krajów. Mimo, że na przestrzeni roku na choroby zakaźne umarło na świecie już ponad 3 miliony osób jest tylko lans na koronkę. Czy to nie kuriozalne ? Na całe nieszczęście do tej akcji sanhedrynu przyłączyło się większość purpuratow – efekt otwarte żydowskie markety, zamknięte praktycznie kościoły dla wiernych. Jak donoszą kronikarze – pierwszy raz w historii od wieków. Czy na tej zydomasonskiej hucpie musimy tylko przegrać ? Nie, możemy wygrać. Moim zdaniem powinniśmy w pierwszej kolejności repolonizowac i rekatolicyzowac w Polsce wszystkie władze, urzędy, instytucje i media, a zwłaszcza szkolnictwo, sądownictwo, prokuraturę A także niekatolicka część Episkopatu, bowiem 99 procent zwykłych księży jest ok . Tylko od odnowy moralnej naszego narodu i powrotu do katolickich korzeni zależy powrót do normalności i przywrócenia władzy w Polsce Polakom i Polkom spod szpon okupantów.

  1. polak maly mówi

   Jest taka książka – wybitny Polak jest jej autorem – Feliks Koneczny „Państwo i prawo w cywilizacji łacińskiej”.

   Autor jest godny polecenia za wiele wartościowych książek, ostatnio zwłaszcza na temat cywilizacji łacińskiej, którą pewne kręgi określają „europejską czy zachodnią”

  2. Śmieszek mówi

   Normalny? Twój nick to zaraz najkrótszy, ale i najlepszy dowcip, jaki słyszałem:)

 9. z-k mówi

  Pan Bosak nie wyjaśnił jak dotąd sposobu głosowania Konfederacji w sprawie ustawy o złożach. Było bardzo dziwne…. tak dziwne, że wydaje się, iż szachrajska międzynarodówka uruchomiła w tak ważnej sprawie swoje głębokie rezerwy w sejmie „naszym”…… to znaczy w sejmie swoim

 10. Flex mówi

  Coś mi mówi, że zaczynamy powtórkę kryzysu sprzed ponad 100 lat, Sytuacja polityczna Polski jest łudząco podobna do tamtej. Mamy rządy PISanacji o socjalistycznych resentymentach, tęsknocie do centralnego planowania i wiary w sprawczą moc państwa i jego administracji, w każdym obszarze życia. Efekty tego sanacyjnego podejścia do gospodarki nic nie nauczyły dziś rządzących. Gdy w latach 30tych ub. stulecia kraje Europy i Ameryka dawno wyszły z kryzysu, Polska w chwili wybuchu wojny jeszcze w nim tkwiła. I tak może być teraz. Za 2-3 lata znów młodzi i zdrowi Polacy znowu będą musieli emigrować na zachód by zapewnić sobie i rodzinom perspektywy na przyszłość. A tu zostaną setki tysięcy urzędników tworzących po nocach kolejne przepisy i rozliczających resztę z ich przestrzegania.

  1. Tomek mówi

   Bez przesady. Polska z kryzysu wyszła już między 1933/35. Faktycznie, trwał on nieco dłużej, ale nie przez państwowy interwencjonizm (przecież w USA to np New Deal), ale przez to, że nie odeszliśmy od parytetu złota (te kraje, które zdewaluowały swoje waluty uczyniły swoją produkcję bardziej konkurencyjną, więc wyszły z kryzysu rok, półtora wcześniej, te które trwały przy złocie, później).

  2. Tomek mówi

   Bez przesady. W Polsce kryzys skończył się w 1933/35. Fakt, trwał rok, półtora dłużej, ale nie w wyniku interwencjonizmu sanacji (wspomnijmy New Deal w USA), tylko przez to, że nie odeszliśmy od parytetu złota. Wszystkie kraje, które nie zdewaluowały waluty wychodziły z kryzysu dłużej, mając mniej konkurencyjny przemysł.

 11. anonim mówi

  Chcialbym sie bardzo mylic, ale czy chaos w gospodarce jaki nas czeka juz niebawem, objawiajacy sie utrata miejsc pracy i niewyplacalnoscia kredytow to doskonala okazja do realizacji posyanowien ustawy just 447?Banki ktore sa w rekach zydowskich zaczna zabierac niewyplacalnym dluznikom mieszkania i domy i przekazywac swoim wspolplemencom jako rekompensaty,, utraconych” majatkow. Judasz PAD dal swiato dla polin. My goje tubylcy trafimy na ulice gdzie wg nich nasze miejsce- wasze ulice nasze kamienice. Swiat niezmrozy nawet oka ze sprawiedliwosc dziejowa znowu zatriumfuje, bo ,,najwieksi antysemici’ ’ poniosa kare. Jakby goje zaczeli bunt kameniami, motykami, grabiami, krucyfiksami to nasze plemie ma oprocz ich sluzb jeszcze wojska USA uzbrojone w bron i nie zawahaja sie uzyc przeciwko gojom tej broni zgodnie z ustawa 1066.

  1. Tomek mówi

   Dorośnij…

  2. anonim mówi

   A ty zmądrzej i przejrzyj na oczy

  3. Tomek mówi

   Przejrzyj na oczy? Że mam niby jak jakiś idiota we wpisie na każdy temat p….ć o polinach, 447, 1066, gojach czy co tam jeszcze jest w zestawie standardowego internetowego kretyna?

   Idź się błaźnić gdzie indziej, koronawirus czy pomoc przedsiębiorcom to zbyt poważny temat by z oszołomami o nim dyskutować.

  4. anonim mówi

   Internetowym kretynem mnie nazywasz i oszołomem. A ty kim jesteś: polityczną prostytutką, czy pożytecznym idiotą, jak mawiał tow. lenin, czy bezkrytycznym dupolizaczem i konformistą? . Jesteś łowcą antysemitów, szowinistów czy faszystów? To ty spadaj z tego portalu, najlepiej do GW, tam jąkała szechter doceni twoje wywody.

  5. Tomek mówi

   Tak cię właśnie nazywam, bo sam sobie na o zapracowałeś. A kim ja jestem? Nie, nie łowcą antysemitów, szowinistów czy faszystów. Jak już, to łowcą idiotów wypisujących najgłupsze bzdury na forach. Na forach GW też takich zapewne trochę, ale jestem pewien, że takich oryginałów jak ty to mimo wszystko tam nie znajdę.

 12. Flex mówi

  PS. Sprostowanie mojej pomyłki wyżej – oczywiście wielki kryzys był ponad 90 lat temu, a nie 100! Przepraszam. Dopiero dziś w bankier,pl. trafiłem na tą „perełkę”: „grupa PFR przygotowuje podręcznik dla przedsiębiorców i pracowników dot. tarczy antykryzysowej – poinformował na Twitterze wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Ma być gotowy w poniedziałek lub wtorek.” Urzędnicza paranoja i obłd trwają w najlepsze! Ręce opadają i mózg się lasuje. A ten Pan BM, dziennikarz z zawodu, za zasługi i słuszne artykuły został wcześniej vice min. od 500+. Teraz „próbuje sił w biznesie”. Czy 38 mln kraj z rządem 100 vce/min. ma szansę normalnie funkcjonować?!!! Mało liczna Konfederacja w Sejmie bez obecności w medialnej, ogólnodostępnej kanalizacji to ciągle zbyt mało by coś zmienić, bo głos rozsądku jest wyciszany lub zakrzykiwanyJak się nie przesunie do pożytecznej roboty w miejsce wyjeżdżających Ukraińców tysięcy zajętych sobą i przełożonymi urzędników, to nic się nie zmieni Łącznie z tym, że cała budżetówka konsumująca wytwarzane rękami innych PKB to najtwardszy elektorat lewicy. Wie to najlepiej A. Zandberg! A wracając do „podręcznika”. Ktoś kiedyś opisał swoją wizytę w Min.Fin. z lat 90tych. Czytając tabliczki na drzwiach gabinetów, stwierdził, że zna większość tych nazwisk jako autorów książek z serii „doradca podatnika”!!! Choć uznając wielki patriotyzm nisko cenię J.Piłsudskiego jako człowieka, to chyba nie obejdzie się bez kogoś jego pokroju, kto z okrzykiem „gonić te q i złodzieje” zrobi z tą hydrą biurokratyczną porządek!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.