Krzysztof Bosak o rzekomych rozmowach z PiS: “Nie ma żadnych rozmów i spotkań. Nie wyobrażam sobie koalicji” [WIDEO]

Krzysztof Bosak / Fot. Sztab Wyborczy #Bosak2020
21

Od pewnego czasu dziennikarze kojarzeni z ekipą rządzącą przekonują, że przedstawiciele Konfederacji prowadzą tajne rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością. Według tych doniesień, w ramach koalicji Konfederacja miałaby otrzymać władzę w Ministerstwie Finansów, którym szczególnie miałby być zainteresowany Sławomir Mentzen. W odpowiedzi na te “rewelacje” sami politycy Zjednoczonej Prawicy sugerowali, że koalicja z Konfederacją jest możliwa. – Wyobrażam sobie współpracę z moim znakomitym kolegą Sławomirem Mentzenem – dla Radia Wnet powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Artur Soboń.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

W rozmowie z “Super Expressem” do tych doniesień stanowczo odniósł się szef koła poselskiego Konfederacji, Krzysztof Bosak. Wyraźnie podkreślił, że nie ma możliwość utworzenia koalicji Konfederacja-PiS. – Nie widzę możliwości koalicji z PiS po wyborach – podkreślił polityk Konfederacji w rozmowie z Kamilą Biedrzycką z SE i zaznaczył, że Konfederacja wystartuje z jednej listy wyborczej. – Nie zgadzam się z tym, jak PiS rządzi państwem. (…) Konfederacja nie jest i nie będzie zainteresowana przedłużaniem systemu władzy opartego o Ziobrę, Niedzielskiego, Morawieckiego, Kaczyńskiego, Kamińskiego. My się nie zgadzamy z tym, jak ci ludzie rządzą państwem – powiedział Bosak. – Jesteśmy od tego, żeby prawicowi wyborcy wreszcie mieli normalną prawicę, na którą mogą zagłosować, a nie produkt pseudoprawicowy realizujący program albo unijny, albo lewicowy, albo amerykański, albo ukraiński, a nie polski.

W rozmowie z Biedrzycką stwierdził, że “Morawiecki jest wielkim kłamcą polskiej polityki” i zarzucił partii rządzącej brak realizacji programu, który obiecała wyborcom.

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Nie rozpędzajmy się w geopolityce, zamiast tego studiujmy historię

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Michu. mówi

  Konfederacja kury szczać prowadzać, a nie rządzić państwem. Obyście nie weszli do sejmu.

 2. Ewa-Maria mówi

  Kiedyś w Bosaku pokładałam nadzieje. Cały czas mam przed oczami obrazek, Bosak w maseczce a w klapie marynarki ukraińska flaga. Moje emocje opadły ponieważ ani on Narodowiec ani Wolnościowiec. Jedynie w pośle Braunie nadzieja. Reszta to karierowicze jak ta chorągiewka na wietrze.

 3. z-k mówi

  Tak czy owak to pozostaje nam już tylko Grzegorz Braun….Na Marsz Niepodległości chyba już nie wypada chodzić by nie usłyszeć “batko nasz Bandera, ukraina maty…..Może, miejmy nadzieję, do wyborów ktoś wiarygodny jeszcze się pojawi na kogo będzie można oddać swój głos. Banderofile won

 4. Adrian mówi

  Michu. Tak bo tylko PIS i PO ma monopol na władze. ŻAL

 5. Michu. mówi

  @Adrian jestem zdecydowanym wrogiem PO. PiS ma swoje wady, ale to w tej chwili jedyna opcja patriotyczna, która wiele dała Polakom, a przeważnie władza grabiła tylko do siebie, teraz mamy programy społeczne, jak wróci PO kasa będzie tylko dla kolesi.

 6. verizanus mówi

  @ Michu (ten nowy) A co takiego ta opcja patriotyczna dała Polakom?? A te programy społeczne kto finansuje?? Pomyśl chwilę. Czy na pewno wg Ciebie PiS to JEDYNA opcja patriotyczna???

 7. Iwona mówi

  Ocho, chorągiewki poczuły odpływ myślącego elektoratu i zmieniają front. Już nie “idziemy do radykalnego centrum, na wojnę i po podatki od banderowców”? I jak takim wierzyć? Zafajdani koniunkturaliści.

 8. Bogdan mówi

  Michał Jelonek to taki Krzysztof Stanowski polityki? Zaćwierkał, a teraz rozgląda się ciekawie, kogo wkurwił, a kogo rozbawił. Nie ma sensu tego komentować, bo kto choć trochę zna poglądy na finanse państwa Krzysztofa Bosaka czy także Sławomira Metzena ten wie, że są one “troszkę” inne od tych, które głosi i realizuje PiS. Konfederacja to nie jest Partia Republikańska, albo Solidarna Polska, czyli mierni, ale wierni. Niewolnicy Kaczora z elementami samowolki.

 9. zagłoba sum mówi

  Niejaki “Michu” bredzi, ze zydoukromarksiści znani pod dowcipną nazwą “prawo i sprawiedliwość” i z nieprawdopodobnej wprost słuzalczości wobec zydów waszyngtońskich i brukselskich to opcja patriotyczna… Moze towarzysz “Michu” przyblizy temat nam, błądzącyym?..

 10. Быдлошевский Л.З. mówi

  Spis krajów które rozbombili-zdziesiatkowali USA po II Wojnie Światowej:

  Japonia (1945)
  Korea i Chiny (1950-53)
  Guatemala (1954)
  Indonezja (1958)
  Kuba (1959-61)
  Guatemala (1960)
  Kongo (1964)
  Laos (1964-73)
  Wietnam (1961-73)
  Kambodża (1969-70)
  Guatemala (1967-69)
  Grenada (1983)
  Liban (1983,1984)
  Libia (1986)
  Salvador (1980-е)
  Nikaragua (1980-е)
  Iran (1987)
  Panama (1989)
  Irak (1991)
  Kuwejt (1991)
  Somalia (1993)
  Bosnia (1994, 1995)
  Sudan (1998)
  Afganistan (1998)
  Jogoslawia (1999)
  Jemen (2002)
  Irak (1991-2003)
  Irak (2003-2015)
  Afganistan (2001-2015)
  Pakistan (2007-2015)
  Somalia (2007, 2008, 2011)
  Jemen (2009, 2011)
  Libia (2011, 2015)
  Syria (2014-2015)

  Naliczyłem 38 krajów ze strony USA włacznie z 2 bombami atomowymi i 4 kraje tj. Węgry 1956, Czechosłowacja 1968, Afganistan 1985 i jak to woli Banderolandia 2022-2023 ze strony Rosji.

  Daje to wynik 38/4 USA/ZSRR-Rosja. I to ma być Demokracja ? Prawdziwa ? Hamerykanska ? – to jest Witz tygodnia, prawda !

  Kupować będziecie gaz 10 razy droższy i prąd i będziecie szczęśliwi, prawda ? Prąd płaciłem w Berlinie u Vattenfalla 0,25 € za 1 kWh a od 1 kwietnia 0,40 € za 1 kWh ale to wam nic nie mówi nawet jak podam 2 złote za 1 kWh to dalej nic, prawda ? Przecież są dopłaty PRL dla społeczeństwa, prawda ? Zobaczycie co się będzie działo po wyborach w Polsce i jakie ceny was oczekują.

  I tylko Węgrzy beda góra bo mają rosyjski gaz ale oni mają inflację 20 procent a Polacy 19 % a Hiszpania 7 % i wy wierzycie w te bajki z 1001 jednej nocy, prawda ? No to wierzcie dalej…..

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 11. W K mówi

  Polak powinien mieć świadomość i nie powinien opowiadać się za Ukrainą, Rosją, Niemcami. Wielu ludziom w Konfederacji tej świadomości brakuje. Oddać głos na Konfederację, a potem słyszeć sowiecki język w Polsce, to znaczy żałować. Nie chcę żałować, że dałem komuś ciepłe posadki, a w zamian dostałem niewdzięczność.

 12. Быдлошевский Л.З. mówi

  “Oddać głos na Konfederacje , a potem słyszeć sowiecki język w Polsce, to znaczy żałować” – mgr fil. rosyjskiej z 1959 r. nie wie co kolega widzi i patrzy ale TV i radio to nieodwracalne szkody w mózgu kolegi wyrządziło, prawda ?

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 13. Historyk mówi

  Rosjanie nie są z naszej bajki. To zupełnie obca nam kultura. Ten fakt nie oznacza, że mamy kłaniać się przed innymi. I nie oznacza, że mamy z nimi walczyć. Jesteśmy za mali na konfrontację i zostaje nam sprytne lawirowanie i korzystanie z animozji Rosji i reszty świata. Ale , aby móc to robić , musimy mieć swoje przedstawicielstwo w rządzie. A na razie na to się nie zanosi.

 14. Jozef mówi

  Bosak wnuczek bękart jude..ciag dalszy wrogow POLSKI!

 15. Быдлошевский Л.З. mówi

  Obca kultura ? Rosyjska ? Dobre sobie….Cały świat wie o rosyjskiej literaturze, rosyjskim malarstwie, rosyjskim filme i radzieckim….No chyba z wyjątkiem 3 000 000 członków PZPR a ze świńskimi rodzinami to i z 15 000 000 się uzbiera do 1990 roku, prawda ?

  mgr fil. rosyjskiej rocznik 1959 ….Całe życie z obcą kultura żyłem, niesamowite prawda ? Dobre 15 lat żyłem w Rosji i Białorusi a tu dowiaduje się “obca kultura”. Jest mi bliższa niz pedały unijne i rozwiązłość unijna i 30 milionów obcych kulturowo brązowych w RFN, prawda ?

  I tak nie zrozumiecie więc szkoda mojego gadania…To tak jakbyś Rosjanina na Polaka chciał przerobić …Niewykonalne….Oni są dumni a wy jesteście w upadku. Tak w upadku…Za rok lub dwa zobaczycie….

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 16. Historyk mówi

  Быдлошевский Л.З To niczego nie zmienia. Rosjanie zawsze mieli kompleksy i uważali, że wszyscy chcą ich napaść. Może dlatego sami napadali sąsiadów. Do tego łapownictwo i traktowanie człowieka , jak śmiecia. Jeszcze dzisiaj wielu urzędników stosuje carskie metody. Osiągniecia ich poetów i kompozytorów niczego w tym temacie nie zmienią.. Problemem jest to, że Rosjanin może w potrzebie odda ci swoją ostatnią koszulę, ale jak dostanie taki rozkaz , to ciebie zastrzeli.

 17. cccpsucks mówi

  te, micha – ty to masz ładnie pos…ane pod kopułką

 18. cccpsucks mówi

  śliski bosak teraz mówi jedno,drugie zrobi po wyborach…

 19. Itotyle mówi

  I z tego powodu lepiej mieć z nimi dobre, przyjazne kontakty, niż wieczną kosę. Poczytaj o historii Czarnogóry.

 20. Artur mówi

  Ze strony ZSRR to byłyby 4:
  1) NRD 1953 – tzw. wschodnioniemieckie powstanie czyli masowe protesty niezadowolonej ludności ale pokojowe, stłumione przez wojska radzieckie – zginęło od kilkudziesięciu do ponad stu demonstrantów
  2) Węgry 1956 – rewolucja węgierska
  3) Czechosłowacja 1968 – inwazja Układu Warszawskiego w trakcie której ponad sto osób poniosło śmierć
  4) Afganistan 1979-1989 – interwencja zbrojna która zamieniła się w krwawą wojnę

  Ze strony Rosji (po 1991) to tylko Gruzja w 2008 i Ukraina w 2022

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.