Krwawe żniwo otwarcia ambasady USA w Jerozolimie: kilkudziesięciu Palestyńczyków zastrzelonych przez izraelskich żołnierzy

Strefa Gazy/ fot. twitter
13

Stany Zjednoczone otworzyły w poniedziałek w Jerozolimie swoją ambasadę w Izraelu, przenosząc ją z Tel Awiwu. W rozpoczętej o godz. 15 czasu polskiego uroczystości stronę amerykańską reprezentowali m.in. minister finansów Steven Mnuchin i córka prezydenta USA Donalda Trumpa Ivanka oraz jej małżonek i prezydencki doradca Jared Kushner. W ceremonii uczestniczył również premier Izraela Benjamin Netanjahu. W nagraniu wideo skierowanym do uczestników ceremonii otwarcia ambasady USA w Jerozolimie Trump powiedział, że Stany Zjednoczone pozostają zaangażowane w proces pokojowy między Izraelem a Palestyńczykami.

Setki obywateli Izraela pochodzenia arabskiego, w tym pięciu parlamentarzystów, protestowało w pobliżu nowej amerykańskiej placówki – podała agencja Associated Press. Demonstranci mieli ze sobą palestyńskie flagi; trzymali transparenty z napisem: „Nie dla przeniesienia ambasady USA do Jerozolimy”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To najczarniejszy dzień w Strefie Gazy od 2014 roku. Izraelscy żołnierze zabili 52 Palestyńczyków (w tym dzieci) podczas dzisiejszych protestów przeciwko otwarciu ambasady USA Jerozolimie. Rannych może być nawet 1700 osób.

Społeczność międzynarodowa nie uznaje Jerozolimy za stolicę Izraela; prawie 90 ambasad mieści się w Tel Awiwie. Izrael kontroluje Jerozolimę od 1967 roku, gdy w trakcie wojny sześciodniowej zajął wschodnią część miasta.

Źródło: pap

Przeczytaj też

J. Międlar: Od służby w armii zbrodniarzy do walki z „mową nienawiści”. Tajemnicza droga „trędowatego” Jonny Danielsa

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  To zbrodnicze plemię zmijowe. Tak samo świat milczy jak mordowali ze zwierzęcym sadyzmem Polaków na ziemiach polskich tak samo milczy jak mordują prawowitych gospodarzy Palestyńczyków. A to trzeba krzyczeć o pomstę do Nieba ! Sancte Michael Archangele defende nos in praelio …

 2. Ink mówi

  Kiedy Izrael odpowie za mordy dokonane na Palestyńczykach.To są faszyści i mordercy.

  1. michu mówi

   Wszelacy mordercy mogą odpowiedzieć za swoje zbrodnie dopiero wtedy jak ich się pokona.

  2. Bramkarz mówi

   Niestety nie w Polsce

 3. tuszyn mówi

  Świat będzie też milczał gdy Polaków spotka ten sam los, a to tylko kwestia czasu. Cholera wie – za 20 lat a może znacznie wcześniej bo i większe doświadczenia i możliwość wykorzystania rezunów już intensywnie szkolonych w szkołach policyjnych, także w Polin

  1. michu mówi

   To jest jasne że będzie milczał. Kto będzie żałował twórców obozów koncentracyjnych (wiadomo polskie)?

  2. Ada mówi

   O! Oni i bez szkolenia potrafili pomysłowo i skutecznie rezać naszych. Do dzisiaj i jeszcze pewnie przez parę pokoleń nie da się tego normalnie ani słuchać, ani pojąć.
   A ci drudzy to już permanentnie ćwiczą od wielu lat – też na Polakach, z Palestyńczykami, czy dziarsko w tandemie z Donaldami o roponośne tereny.
   Wynika stąd, że czas na nas wielki uczyć się podobnego (przepraszam) sukinsyństwa albo i gorzej, bo świat i tak będzie milczał – jak zawsze.

 4. Ania mówi

  Że Polska przyjęła takie bestie na swój teren kiedy inne mądrzejsze jednak narody je przeganialy. Cóż za niewybaczalna głupota.

  1. Ada mówi

   To takie nowe prawo – protesty miały charakter pokojowy, więc strzelano do Palestyńczyków, jak do kaczek!
   52 osoby zabite – w tym dzieci i ok.1700 osób rannych!
   Powtarzalność zabijanych i ranionych Palestyńczyków – tylko protestujących – jest zatrważająca.
   ALE, wdzięczną rolę odegrał apel Trampa – otwierającego rodzinnie „pochód ambasad” na Jerozolimę – „Stany Zjednoczone pozostają zaangażowane w proces pokojowy między Izraelem a Palestyną”…..
   To jak nic, do nas prześle pewnie apel, byśmy się nie martwili o tę ust. 447, bo on pomyśli może o wizach i kawałku miejsca dla nas w jakimś stanowym rezerwacie.

 5. Jacenty mówi

  Niech nikt nie wymaga od przyzwoitych ludzi współczucia, kiedy spotka ich to samo!

 6. Mirka mówi

  Tylko Izrael może mordować protestujących ludzi nazywając to walką z terroryzmem.Wszelkie slowa krytyki nazywa antysemityzmem.Jak długo jeszcze świat będzie się bezczynnie przyglądać na poczynania Żydostwa.Czas wielki , aby ktoś pogroził żydkom palcem i powiedział głośno , że źle robią.Naród doświadczony holokaustem morduje nieuzbrojonych ludzi na oczach całego świata .

 7. Niko mówi

  TERAZ NIKT NIE MA WATPLIWOSCI ZE PRAWIE CALE ZYDOSTWO TO BANDYCI,ZLODZIEJE,MORDERCY ITD.SWIATOWY RZAD ZYDOSTWA NIE POWSTANIE,MUSIMY IM W TYM UDAREMNIC ICH ZAMIARY,NIEWOLNIKIEM I PAROBKIEM TYLKO ZYD MUSI BYC!!!!!!!

 8. Marcin mówi

  Polacy to najbardziej zfeminizowany i bierny naród Świata kiedy inni walczą my szukamy pokoju straszne! Czas zacząć walczyć o swoje bo nikt nie staje się potęgą siedząc w okopach

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.