Kpiny! Zełenski oświadczył w Knesecie, że w czasie wojny Ukraińcy ratowali Żydów

prezydent Zełenski/ fot. screen
21

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wygłasza kolejne mowy w kolejnych parlamentach i wzywa do wspierania Ukrainy oraz nakładania sankcji na Rosje. W niedzielę (20.03.2022) Zełenski wystąpił w Knesecie, gdzie pytał dlaczego Izrael nie chce przekazać Ukrainie broni i odmawia nakładania sankcji na Federację Rosyjską. – Izrael musi odpowiedzieć na te pytania – stwierdził Zełenski.

– Mam prawo porównywać naszą historię oraz Waszą historię, wojnę za naszą wolność i II wojnę światową. Proszę posłuchać, co mówi Kreml. Powtarzane są definicje, które funkcjonowały w czasie II wojny światowej. Kiedy partia narodowo socjalistyczna Niemiec szła do Europy i chciała zniszczyć wszystko, chciała podporządkować sobie wszystkie narody. Nazwali to ostatecznym rozwiązaniem kwestii żydowskiej, myślę, że nigdy tego nie zapomnicie. Proszę posłuchać jak teraz mówią w Moskwie. Ostateczna decyzja, tak mówią teraz o Ukrainie – powiedział Zełenski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent Ukrainy oświadczył też, że „80 lat temu Ukraińcy dokonali wyboru i ratowali Żydów”. – Teraz Wy macie możliwość wyboru – powiedział.

Trzeba być naprawdę bezczelnym, żeby ogłosić, iż co do zasady Ukraińcy ratowali Żydów podczas II wojny światowej. Czyżby prezydent Zełenski zapomniał, że hasłem OUN-UPA było „Smert’ lacham, żydam i moskowśkij komuni”? Zgodnie  tym hasłem Ukraińcy dokonali ludobójstwa na Polakach i Żydach. Dziś próbują wmówić światu, że nic takiego nie miało miejsca, a ich jedynym celem była walka z „moskiewską komuną”.

W dniach 30 czerwca – 5 lipca 1941 roku Ukraińcy przeprowadzili pogrom we Lwowie, podczas którego zginęło ok. 5 tys. Żydów. Według dokumentów niemieckich masakry dokonała ochotnicza milicja ukraińska i urlopowani żołnierze ukraińskich batalionów Rolland oraz Nachtigall. Operację koordynowali Roman Szuchewycz i Jarosław Stećko. Ukraińskie formacje policyjne brały też udział w masakrze Żydów w podkijowskim Babim Jarze, gdzie zginęło prawie 40 tys. osób.

Pogrom we Lwowie i masakra w Babim Jarze nie były przypadkami odosobnionymi. Ukraińcy dokonywali na Żydach masowych mordów, a ich skutek był taki, że już na przełomie sierpnia i września 1941 roku „problem żydowski” na Ukrainie Zachodniej został niemal całkowicie „rozwiązany”. I to prawie wyłącznie ukraińskimi rękami. A po wymordowaniu Żydów Ukraińcy zabrali się za mordowanie Polaków.

Pod pretekstem wojny z Rosją ukraiński prezydent opowiada dziś światu wyssaną z palca historię Ukraińców jako narodu miłującego pokój, który nigdy nikomu nie zrobił krzywdy. I świat łyka tę bajkę jak gąsior kluski. Ukraińcy awansowali na symbol dobra. Tymczasem ich ofiary do dziś leżą w bezimiennych dołach śmierci, ponieważ ukraińskie władze zakazały ich ekshumacji. W obwodzie lwowskim rok 2022 został ustanowiony Rokiem UPA. Rok 2019 był na Ukrainie Rokiem Bandery. Dziś o Rzezi Wołyńskiej słowa nie można powiedzieć, żeby nie zostać oskarżonym o bycie „ruskim agentem”. A teraz dowiadujemy się, że Ukraińcy to Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. To są kpiny!

Źródło informacji i cytatów: polskatimes.pl, rp.pl

Zobacz też:

Prezydent Ukrainy: „Na naszej fladze nie ma krwi. Nigdy nie mordowaliśmy innych ludzi”. A kto dokonał Rzezi Wołyńskiej?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Michał mówi

  Pełna zgoda, teraz Ukraińcy są ofiarami ataku bandyckiej Rosji. Współczuję kobietom, dzieciom, ofiarom wojny, ale nie można zakłamywać historii, w trakcie wojny bandyci z UPA mordowali bestialsko Polaków, Żydów, Bandera powinien zniknąć z ich historii jako bohater, bo to ludobójca nie bohater

 2. Repatriant mówi

  też mi, żydki knesetowe wiedza lepiej od żydka ukraińskiego jak kłamać; wart żyd żydka

 3. Rebih mówi

  Ukraińcy nie są ofiarami ataku bandyckiej Rosji, lecz ofiarami Żydów rządzących krajem, którzy przy pomocy neo-nazistowskich, banderowskich ugrupowań trzymają całe społeczeństwo na muszce.
  Tu https://www.youtube.com/watch?v=z6kouwk1JDc jest film na którym Azow chełpi się swoją akcją, jeszcze w 2014 roku. Zaraz na początku przedstawiają się: „Ugrupowanie socjalistyczno-narodowe Azow”. To, oczywiście, jest bzdurą, Azow to jedynie neo-naziści – fascynaci stereotypów na temat narodowych socjalistów wypracowanych przez amerykańskie i radzieckie machiny propagandowe. Nie mają oni nic wspólnego z NSDAP, które swoim programem społecznymi gospodarczym dźwignęło na nogi pogrążone w nieprawdopodobnym upadku Niemcy.
  W filmie widzimy kolumnę samochodów jadących na akcję. Po drodze uzbrojeni Azowcy prowadzą trzech cywilów z rękami na karkach (1:13). Wreszcie gieroje wjeżdżają na osiedle mieszkaniowe pomiędzy budynki, gdzie znajduje się już większa liczba pojazdów Azowców. Następnie wchodzą na klatkę schodową w budynku mieszkalnym i wrzucają granat do piwnicy (2:22). Następnie wchodzą do jakiegoś mieszkania, słyszymy tylko krzyki i strzały z jednej broni (3:46). Napis informuje, że zabito 4 bojowników, w tym snajpera, co jest oczywistą nieprawdą, gdyż gdyby byli tam jacyś uzbrojeni ludzie, to na pewno nie byliby zaskoczeni, broniliby się, a przede wszystkim ostrzelaliby samochody Azowców podjeżdżające pod budynek. Potem widzimy fragment jeszcze jednej akcji, nie za bardzo wiadomo o co w niej chodzi, Azowcy strzelają przez okno. Na koniec widzimy, jak Azowcy opuszczają budynek, a z okien podpalonych mieszkań wydobywają się płomienie i dym.
  Tak wygląda akcja przeprowadzona przez Azow na terenie własnego państwa wobec własnej ludności.

  Zbrodnia w postaci czystej i udokumentowanej. Coś o czym od dawna marzył w mokrych snach o potędze anemiczny Mateusz z rachitycznym Jarosławem.

 4. Rebih mówi

  Spodziewam się, że to wszystko zostanie przyjęte jako nowa prawda na rok czy dwa, bo kłamstwo w rękach Żydów i marionetkowych rządów na żydowskiej smyczy jest jak gówno. Wszystko z niego ulepią. Niedawno NATO dumnie opublikowało zdjęcie żołnierzy z Armii Ukrainy z neo-nazistowskim symbolem (Schwarze Sonne) na piersi. Dopiero hałas w Internecie spowodował, że zdjęcie zniknęło. Tym niemniej nadal wszyscy mają wierzyć, że ukraińscy neo-naziści to jedynie wytwór wrażej propagandy Putina.

 5. Katarzyna mówi

  Tak, jasne, jest powinien powiedzieć że mordowali Polaków, bo Polacy mordowali żydów

 6. MAREK mówi

  https://www.rp.pl/historia/art3338721-ss-galizien-jedna-z-najbardziej-zbrodniczych-formacji-ii-wojny-swiatowej

  Sami Ukraińcy wykazywali jednak fanatyzm, który czasami przerażał nawet Niemców. O ukraińskich zbrodniach na Podolu i Wołyniu mówi się, że ,,były tak straszne, żeby nie tylko martwi milczeli, ale i żywi nie byli w stanie o tym zabijaniu opowiedzieć….” Zagłada ponad 3 tys. wsi, w których mieszkało ponad 120 tys. Polaków, nie została do dzisiaj osądzona choćby w sposób symboliczny. Żeby wykazać się oszczędnością amunicji, ukraińscy fanatycy mordowali Polaków i Żydów siekierami, łopatami, piłami do drewna i palili żywcem. Przed skrajnym okrucieństwem ukraińskich zbrodniarzy nie było ucieczki. Ci, których nie zamordowali Ukraińcy w niemieckim mundurze, byli zabijani przez swoich ukraińskich sąsiadów cywili. Skala okrucieństwa przeraziła nawet Niemców, którzy w celu powstrzymania skrajnego sadyzmu poprosili o interwencję gestapo.Nie wszyscy Ukraińcy zachowywali się podle. Należy podkreślić, że istnieją licznie udokumentowane przypadki ratowania Polaków przez ich ukraińskich sąsiadów.

  Jest wielką niesprawiedliwością wobec odchodzącego już pokolenia bohaterskich powstańców warszawskich nieosądzenie bestialstwa ukraińskiego podczas pacyfikacji tego zrywu niepodległościowego. Do dzisiaj żyją w USA i Wielkiej Brytanii starcy, którzy mają na swoich zbrodniczych łapach krew mieszkańców Warszawy. A mimo to są wśród nas naiwni publicyści twierdzący, że Ukraińcy nigdy nie uczestniczyli w pacyfikacji polskiej stolicy. Znakomicie rozprawia się z tym kłamstwem Edward Prus w swojej rewelacyjnej i godnej polecenia książce „SS-Galizien, patrioci czy zbrodniarze?”.

 7. szalom mówi

  A ja pamiętam z czasów okupacji, że z chachłacko-rusińskich domów (południowe Podlasie, a że oni są Ukraińcy to im powiedzieli Niemcy) gdy się nachlali bimbru to dochodziło wycie – Żydow wyreżom, Lachów wyreżom bude wilna wkraina…… jakoś tak…..może ktoś świeżo oznaczony peselem przypomni właściwe brzmienie tego „hymnu” dziadziusiów bo była znana w całym banderolandzie

 8. z-k mówi

  Przy rozniecaniu III wojny światowej wszystko już się wynalazkowi żydooligarchów popieprzyło

 9. Hammurabi mówi

  No faktycznie kpiny. Jednak czy do końca?
  Jutro Zełeński stwierdzi, że te dziesiątki tysięcy pomordowanych Żydów, to pomordowali Polacy.
  Natomiast szlachetni Ukraińcy nie mogli już dłużej patrzeć bezczynnie, jak zadawali cierpienie ich żydowskim braciom. Powstali więc i w ich obronie w bardzo wyważony, delikatny jak na czasy wojenne sposób dali wyraz swej dezaprobaty…
  Na naszych oczach „wodzowie” kształtują historię i wcale się nie zdziwię, kiedy Żydzi z Izraela i USA dojdą do porozumienia z Żydem Zełeńskim (wszak urodził się w rodzinie ukraińskich Żydów) i obciążą Polskę kolejnymi zbrodniami. To nic, że te opowieści nie trzymają się kupy. Świat o historii nic nie wie a to co wie poznał ze środków masowego przekazu będących własnością jedynie słusznej nacji!
  Czemu tak ironizuję?
  A dlatego, że przeczytałem wpis, jaki zamieścił w serwisie „Telegram” były prezydent i premier Rosji Miedwiediew.
  Ciekawych odsyłam do portali które ten tekst publikują…
  Nie jestem historykiem, jednak bez problemu mógłbym temu sukinsynowi odpowiedzieć. Mądrzejsi i co ważniejsze słyszalni jakoś siedzą cicho. Nikt publicznie nie rozprawi się z ohydą rosyjsko-radzieckiego kłamstwa które trwa i trwa. Przecież ZSRR faktycznie od 17 września 1939 roku stał się agresorem na równi z Niemcami i okupował polskie ziemie blisko 50 lat. Niewielka przerwa w tej okupacji trwała od 22 czerwca 1941(realizacja planu barbarossa) do lata 1944 roku, kiedy to radziecki okupant ponownie wkroczył na polskie ziemie.
  Ale co tam!
  Polski prezydent z poważną miną będzie znów kiedyś tam przemawiał, ważąc słowa, czyniąc efektowne pauzy, premier zaś z wystudiowaną mową rąk zaklinać będzie rzeczywistość.

 10. AntyPO✡PiS mówi

  Zelenski to żyd, więc nie można oczekiwać od niego prawdomówności.

 11. Piotrx mówi

  Holokaust po banderowsku
  E.Prus – /fragmenty książki/

  „….. A jak sobie banderowcy i melnykowcy wyobrażali swoją wolność zauważa inny duchowny, ks. Józef Anczarski: „Ukraińcy przywitali Niemców z niesłychanym entuzjazmem. Zasypywano ich kwiatami, wyrażano radość na wszelkie możliwe sposoby. Niemcy przyjmowali to chłodno i nie reagowali w żaden sposób… Ukraińcy szaleli wolnością. A pełną wolność pojmowali jako wyrżnięcie Polaków i Żydów. Tak często śpiewali przecież: „Smert’, smert’ Lachom, Smert’, żydiwsko-moskowskoji komuni” (ks. Józef Anczarski, Kronikarskie zapisy z lat cierpień i grozy w Małopolsce Wschodniej, 1939-1946, Kraków 1996).

  Rozejście się dróg batalionu Nachtigall z hitlerowcami, wbrew temu co dziś głoszą banderowcy, miało inne podłoże. Żołnierze tej jednostki udzielili poparcia „rządowi” samozwańczemu i kolaboranckiemu banderowców, który powstał wieczorem 30 czerwca 1941 roku we Lwowie. Banderowcy naśladowali inicjatywy kolaborantów francuskich, norweskich i chorwackich. Ten quasi-rząd Niemcy rozgonili, albowiem był zbyt jawną dywersją przeciwko ukraińskiemu rządowi na uchodźstwie, który Niemcy od 1918 roku uznawali. Niemcy zatem, aby nie wchodzić w kolizję z emigracyjnym prezydentem ukraińskim i Hołownym Atamanen Ukrainy, Andrijem Liwyćkim, banderowski twór (zresztą bez znaczenia) rozpędzili, a żołnierzy Nachtigall odesłali do Winnicy. Był to dla tych żołnierzy prawdziwy wstrząs, psychiczny szok. Zostali po raz kolejny upokorzeni przez „sojusznika”, skopani jak zwyczajne „psy wojny”. Niemcy nie uznali ich „elitarnego” charakteru. Bardzo długo wpajano „słowikom”, cytując gęsto Doncowa, iż są „zakonem” powołanym, do „wyższych celów”. Wreszcie sami w to wszystko uwierzyli, iż są „wybrańcami bogów” – elitą rządzącą a nie prostymi „psami wojny”.

  Tymczasem aresztowanie „rządu” zdawało się wszystko przekreślać, wszystkie marzenia i mity o „ukraińskim imperium” od Karpat po szczyty Kaukazu! Dodać należy, że w przyjętym przez ten „rząd” (na czele z Jarosławem Stećką-Karbowyczem jako premierem) „Akcie 30 czerwca”, znalazły się zdania: „Ukraina dla Ukraińców”; „Kto nie jest Ukraińcem nie ma prawa do egzystencji w tym państwie”. Zatem Żydzi i Polacy, oraz wszyscy nie-Ukraińcy zostali już na samym wstępie rządów ukraińskich nacjonalistów pozbawieni najpierwszego ludzkiego prawa, prawa do życia na ziemi swoich ojców i dziadów. Sam Stećko w swoim przemówieniu inauguracyjnym wykrzykiwał, że „rząd OUN. to dyktatura straszna dla wrogów swoich i obcych”, dyktatura bezprawia bo „nacjonalistyczne sumienie będzie kodeksem”. Dlatego Delegat Rządu RP w swoim sprawozdaniu miał prawo napisać, że było to „kopiowanie wzorów hitlerowsko-faszystowskich wraz z monopartią, systemem korporacyjnym i hipermegalomanią narodową”. Jednak „tydzień panowania” banderowskich władz samozwańczych obfitował w istotne, jak się wielu Ukraińcom wydawało, wydarzenia. „Rozlepiano w miastach, miasteczkach i po wsiach obwieszczenia podpisane przez Banderę, a głoszące „smert’ Lachom, Żydom i Moskwiczam”, nie pozostawiały żadnych złudzeń co do „programu politycznego” nowych władz” – notuje Henryk Cybulski w Czerwonych nocach.

  Teraz realizacja tego „programu politycznego”: W odległości dziesięciu kilometrów od Przebraża znajdowało się małe miasteczko Zofiówka, zamieszkałe prawie wyłącznie przez Żydów”. Do tego to miasteczka nocą przybyło z Łucka „kilku esesmanów oraz jedenaście ciężarówek załadowanych ukraińskimi schutzmanami (policjantami). O świcie otoczono miasteczko gęstym pierścieniem. Część oprawców udała się do miasta, skąd zaczęto wyprowadzać Żydów do lasu. Tu musieli się rozbierać i kłaść twarzą do ziemi w uprzednio przygotowanych rowach. Schutzmani szli wzdłuż rowu i strzelali w tył głowy zabijając swoje ofiary. Nadchodziła następna grupa i w rowie przybywała nowa warstwa ciał. Kiedy rów wypełnił się po brzegi, zasypano go cienką warstwą ziemi i podchodzono do następnego. Wieczorem miasteczko opustoszało – zginęło przeszło pięć tysięcy osób”. Słusznie zatem Zofiówka uważana jest za pierwszy, masowy mord dokonany przez banderowców na Wołyniu i to w „majestacie” hitlerowskiego prawa (czytaj: bezprawia). Jego ofiarą padali także Polacy- albowiem część Żydów mordowanych zdołało zbiec. Przeto „jeszcze nie umilkły strzały w Zofiówce, gdy policja ukraińska przystąpiła do aresztowania Polaków, podejrzanych o przechowywanie Żydów lub – jak wówczas mówiono – o „kontakty z bandytami żydowskimi” (Czerwone noce. Warszawa 1966).

  (….) Podobne rzeczy działy się na Wołyniu, w Kostopolu, Ostrogu, Zdołbunowie. Pisze o tym Wincenty Romanowski, który był tego wszystkiego świadkiem, w Kainowych dniach (Warszawa 1990): „Wstępny masowy mord w Zdołbunowie miał miejsce w pierwszej połowie sierpnia 1941 roku. Ukraiński starosta Zatwarśkyj przygotował listę kilkudziesięciu najbardziej znanych obywateli miasta. Zebrano ich w podziemiach posterunku żandarmerii. Niezależnie od tego na ulicach przeprowadzono łapankę. Policja (ukraińska) skorzystała z okazji, by wciągnąć do tłumu (żydowskich) ofiar wybitnych Polaków… Mieszkałem przy torach kolejowych wiodących do Lwowa, w odległości około trzystu metrów od cementowni. W połowie tej drogi była glinianka, z której czerpano surowiec dla zakładu. Na jej dnie wykopano dwa podłużne doły, przeznaczone na wspólny grób dla ponad dwustu Żydów, Polaków i kilku Rosjan. W odległości kilkudziesięciu kroków od miejsca kaźni zaczynały się domy pierwszej ulicy. W biały dzień, na oczach niemal całej dzielnicy, przewożono samochodami zrozpaczonych skazańców, zagłuszając ich krzyki salwami broni maszynowej …”

 12. Ewa-Maria mówi

  Ja o Wołyniu szczególnie teraz dużo o tym mówię młodym Polakom, dzieciom. Właśnie teraz jest po temu czas aby wiedzieli czym był Wołyń. Ja im tego nie wybaczę chociaż jestem katoliczką powinnam. Nigdy . O Orlętach Lwowskich również powinniśmy pamiętać . Najmłodsze Orlątko Jasiu miał tylko dziewięć lat . To Ukraińcy wespół z Rosjanami ich atakowali. To co wygaduje komik , Żyd z ojca i matki chce przypisać Ukraińcom że ratowali Żydów. Kiedy on był w Knesecie? On cały czas nadaje z bunkra nie zmieniając nawet podkoszulki.

 13. Wojciech mówi

  „Biała gwardia”. Bułhakow (po swojemu, humorystycznie) opisuje wojenne życie Kijowa i następujące po sobie zmiany rządów – Niemcy, „biali”, Ukraińcy, „czerwoni”, Polacy. Gdy wchodza petlurowcy, pierwsze co robią to wyłapują i mordują Żydów. Potem wchodzą bolszewicy i pierwsze co robią Żydzi to przyłączają sie do nich… I tak przy okazji to pewnie ukry w getcie warszawskim ratowali żydow („rozmowy z katem”)?

 14. Dariusz mówi

  To co pominął lub przeinaczył Zelenski w swoim sugestywnym przemówieniu w Knesecie jest oczywiste. Ale dla mnie najważniejsza jest reakcja Izraela i żydów. I tą reakcją – wydaje mi się – należy mierzyć skalę prawdy lub nieprawdy w tym co zostało niedopowiedziane lub powiedziane za dużo. Oczywiście mam na myśli prawdy medialne czyli te, które będą nagłaśniane publicznie i wokół, których będzie następnie szła cała narracja medialna i tworzone będą fakty. Jeżeli okaże się, że Izrael i diaspora zaakceptuje trend szmuglowany przez Zelenskiego to będzie to znaczyć bardzo wiele. A jaka jest ta reakcja? Ano taka, że jeśli np w Polsce chora psychicznie osoba wybije okno w domu żydowskim to powstaje palące zagadnienie odmieniane przez wszystkie przypadki w mediach światowych, ale kiedy prezydent Ukrainy kłamie podłączając swój naród do grona sprawiedliwych, Ci którzy powinni właśnie teraz krzyczeć – oni siedzą cicho. I znowu podobnie jak w przypadku zmiany nastawienia do Niemców i Niemiec, którzy już są dobrzy, a w zasadzie nigdy nie byli źli taka wolta ma miejsce w odniesieniu do ukraińców i Ukrainy. Może to znaczyć tylko tyle, że żydzi mają swoje długoterminowe plany wobec Ukrainy, o których wiedzą tylko oni i krytyka ukraińców na obecnym etapie – mimo, że słuszna i usprawiedliwiona – nie jest wskazana.

 15. Gaz mówi

  Czy „ochotnicza milicja ukraińska i urlopowani żołnierze ukraińskich batalionów Rolland oraz Nachtigall” to była ludność Ukrainy, czy może jednostki współpracujący z Niemcami?

 16. Adam mówi

  Zelenski odkąd ma dostep do tv pieprzy takie głupoty ze chyba sam w nie nie wierzy. Teraz o tym ze Ukraincy ratowali Zydow. Ja wiem ze bestialsko MORDOWALI niewinnych Polakow i Zydow. Czy Zelenski za to przeprosil kiedys? Nigdy. Dlatego nie wkręcam się w tą propagande wojenna bo takiej manipulacji w tv w kwestii Ukrainy nigdy dotąd nie bylo.

 17. Bogdan Antoni Alex mówi

  ZAGRYWKA TA TO NIE ŻARTY KOMIKA ,TEN KUNDEL JEST WYKONAWCĄ ROZPIEPRZENIA POLSKI ! PUTIN REALIZUJE I ZREALIZUJE ! PODSTAWOWE CELE WIELKORUSÓW ! U NICH ŻYDZI PODLEGALI REJONIZACJI OSIEDLENIA A TO = UKRAINA ZACHODNIA , OKREŚLANA JAKO tzw. POLSKA ,OKREŚLI GRANICE FEDERACJI UKRAIŃSKIEJ ,BEZ DOSTĘPU DO MORZA !UKRAIŃSKI beton faszystowski ! MAJĄC NA TERYTORIUM POLSKI 4,5 MIL. LUDA ZROBI Z POLSKI LIBAN! WSCHODNIA ukraina będzie w ramach WSPÓLNOTY WOLNYCH PAŃSTW WYZWOLONA Z DOMINACJI ŻYDOWSKIEJ ! ŚWIATOWE CENTRUM ŻYDOWSKIEJ EKSPANSJI TRAFIŁO NA MINĘ !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.