Kpiny! Niedzielski powołał nowego wiceministra zdrowia do prowadzenia dialogu z medykami i pacjentami

wiceminister zdrowia Piotr Bromber/ fot. Twitter/Ministerstwo Zdrowia
6

W poniedziałek (13.09.2021) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o powołaniu nowego wiceministra w resorcie, politologa Piotra Brombera, byłego szefa lubuskiego oddziału NFZ, którego zadaniem ma być prowadzenie dialogu z pracownikami służby zdrowia i pacjentami. Niedzielski zapewnił, że ministerstwo chce „realizować dialog społeczny w każdym wymiarze”.

Jednocześnie Niedzielski zaprosił przedstawicieli komitetu strajkowego medyków na rozmowy we wtorek o godz. 13.00 i zapowiedział, że w czwartek odbędzie się „szersze spotkanie ze wszystkimi związkami, także z tymi, które nie biorą udziału w proteście”. – Na razie w spotkaniach z protestującymi premier Morawiecki nie będzie obecny – powiedział szef MZ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiceminister Bromber zapewnił, że celem jego działania jest odbudowa zaufania, a ministerstwo jest otwarte na dialog. – Mam świadomość, że wśród protestujących jest spora liczba ludzi młodych, którzy wchodzą w tą przestrzeń zawodową. Naturalne jest to, że ci młodzi ludzie chcą innej kultury pracy, mają inne oczekiwania, chcą mieć pewną perspektywę i nie czuć frustracji – powiedział. – W związku z tym będą podejmowane próby zwiększenia liczby miejsc na kierunkach lekarskich  – podkreślił. Zapowiedział też, że w celu uproszczenia sytuacji na rynku medycznym zostanie zmniejszona liczba specjalizacji.

Nominacja Brombera i zaproszenie na rozmowy zostało negatywnie przyjęte przez strajkujących pracowników służby zdrowia. – Pan minister zareagował w stylu: „Nie wiesz, co zrobić, powołaj pełnomocnika” – komentuje jeden z uczestników protestu. – Jeśli chodzi o pana ministra to tylko „słowa, słowa i słowa”, ale nic się nie zmienia. Pan minister powołał osobę do dialogu, ale poza tym nic się nie dzieje. Komitet powiedział jasno: chcemy spotkania z premierem, najważniejsze jest więc to, czy pan premier chce rozmawiać o problemach ochrony zdrowia, czy go to nie interesuje. Czekamy na jasną odpowiedź, a nie na kluczenie – stwierdził kolejny z protestujących lekarzy.

Przedstawicielka komitetu protestacyjnego zarzuciła też ministrowi Niedzielskiemu, że wydaje 16 tysięcy złotych miesięcznie na pensję dla nowego ministra, a „to niemalże 107 h psychoterapii dziecięcej, na które nasi pacjenci czekają po 2 lata”. Strajkujący zapowiedzieli, że pozostaną w białym miasteczku, a do protestu będą przyłączać się kolejni lekarze.

Źródło informacji i cytatów: Polsat News, Onet.pl, Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Zobacz też:

Białe miasteczko przed Kancelarią Premiera. Morawiecki nie spotka się z medykami do czasu urealnienia postulatów

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  Ciekawy będzie dialog z kobietą sparaliżowaną po szczepieniu.Wow!

 2. Ewa-Maria mówi

  Wygląda na to że ekonomista Niedzielski nie ma nic do powiedzenia. W końcu resort zdrowia to nie jego działka. Najlepiej wynająć popychadło do brudnej roboty. Ot i cała filozofia.

 3. Ewa mówi

  Och, jakie piękne „polskie” nazwisko ma pan wiceminister! Polskojęzyczny rząd poszerzył skład o swojego . . .

 4. Ewa mówi

  Tak jest! Pachołek wynajął podpachołka.

 5. refleksjs mówi

  Ciekawe czy strajkujący lekarze mają wyrzuty sumienia za branie udziału w hucpie kowidowej, zamykanie przychodni , odmowy hospitalizacji innym niż kowidianom i pobieranie dodatku kowidowego, a przede wszystkim za szprycowanie preparatem będącym eksperymentem farmaceutycznym. Nie kiwnęli palcem w obronie zdrowia i życia obywateli. Żadnego transparentu na temat fałszywej plandemi, fałszywych testów PCR. Jakaś refleksja by się przydała państwo medycy, jeśli obywatele mieliby was poprzeć co do podwyżek z naszej kieszeni.

 6. Greg mówi

  facet ma tupet ze przyjal taka posade……

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.