„Korzystanie z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń”. Szokująca wypowiedź szefowej kampanii PAD

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło/ fot. screen
16

Szefową kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy została Jolanta Turynowicz-Kieryłło. Z zawodu jest adwokatem. W ostatnich wyborach parlamentarnych bezskutecznie ubiegała się o mandat senatora z listy PiS. W wywiadzie udzielonym w środę (19.02.2020) w programie „Gość Wiadomości” TVP Info Turynowicz-Kieryłło mówiła o tym, jaka będzie kampania wyborcza obecnego prezydenta. Padło wiele słów o godności ludzkiej i potrzebie wzajemnego szacunku, a także o wolności słowa.

Prawa człowieka i obywatela, wolności obywatelskie są mi bardzo bliskie. Myślę, że też są bliskie prezydentowi, będziemy o nie wspólnie dbać, także w tej kampanii. Ale każde prawo to też obowiązek. Nie wyobrażam sobie, żeby tylko korzystać z prawa. Jeżeli ktoś czegoś oczekuje, to też powinien dać coś w zamian. Jeśli mówimy o korzystaniu z wolności słowa, to musimy brać pod uwagę także wiele innych aspektów, które ze sobą niesie. Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń, nawet do zagrożeń interesów, które są ważne z perspektywy państwa – powiedziała Turczynowicz-Kieryłło. Cała rozmowa TUTAJ.

Mój komentarz: Szefowa kampanii PAD niewątpliwie jawi się jako osoba o wielkiej kulturze osobistej. Piękna kobieta mówiąca spokojnym głosem o godności każdego człowieka stanowi niesamowity kontrast dla KODziarzy wulgarnie wyzywających PAD, których Kidawa-Błońska chwali za ich występy. Ale wypowiedź Turczynowicz-Kieryłło o tym, że „dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń”, powinna być sygnałem ostrzegawczym. Nie ma większego zagrożenia niż ograniczanie wolności słowa! Tymczasem urocza mecenas z uroczym uśmiechem właśnie zasugerowała, że wolność słowa można ograniczać, a nawet trzeba, gdy jest to „ważne z perspektywy państwa”. I to jest osoba, której prezydent Duda powierzył kierowanie swoją kampania wyborczą. Dramat!

Źródło informacji: tvp.pl

Zobacz też:

Bosak ostrzega: „Ofensywa LGBT nasila się. Prezydent Duda nie zatrzyma jej” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Flex mówi

  „Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń, nawet do zagrożeń interesów, które są ważne z perspektywy państwa” Czyich interesów? A może geszeftów? I jakiego Państwa? Konkludując: Milczcie o sprawach kompromitujących dla władzy! Nie stawiajcie publicznie pytań, dla władzy niewygodnych i na które nie chce odpowiadać! itp. Tak ma wyglądać publiczna debata polityczna?! Proszę Pani, takie krzywe zwierciadło „rzeczywistości” 24h/dobę serwują za nasze podatki PISmakery Prezesa Kurskiego!

 2. marju73 mówi

  PolIńskie bydło zarządzające boi się aby ktoś z Narodu nie obraził publicznie ich eskimoskich protektorów.
  Choć po wyglądzie tego polińskiego eksperta widać że dobrze byłoby sięgnąć kilka pokoleń wstecz żeby zobaczyć z jakiego źródła pochodzi.

  1. Janusz I mówi

   Na pewno ma kroplę krwi żydowskiej, jak stwierdził pan prezydent.

  2. anonim mówi

   Wyglada jak siostra tow. milicjantki E. gawor z iscie semickimi rysami twarzy. Tak pełna wolność słowa dla szlachty jerozolimskiej dla gojów morda w kubeł. Ach ten wspaniały kodeks talmudu.

  3. Felek mówi

   Co się dzieje z młodymi mężczyznami.
   Piszecie jak banda zniewieściałych BAB.
   Bardzo atrakcyjna kobieta.
   Jeżeli “geje “ to przepraszam za porównanie do zniewieściałych BAB.

 3. W K mówi

  Przynajmniej dowiedzieliśmy się, że ta pani nie jest mądra. To przydatna informacja.

 4. Zbigniew mówi

  No to jak pani Szydlo jednak nie prowadzi kampani dudusia, to chyba wygra ale w loterii fantowej na wzgorzach Golan

  Bardzo dobra wiadomosc

 5. Robert B. mówi

  No i wiemy, do czego dąży stronnictwo amerykańsko-żydowskie…

  1. Tomek mówi

   Przepustka?

  2. marju73 mówi

   Talmudyczna gnido.Łajdaku. Zadaniowany parchu. Spadaj.

 6. George mówi

  Mnie jej słowa nie dziwią, przecież ideologiczny paradygmat PiSu to: „wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwo”. PiS-iaki tak po prosu myślą i czują.

 7. dziadzio mówi

  a czyz nie ma racji !?…. przypominam zachowanie opozycji w EP ! czyz ich wystapienia nie przynosza szkod Polsce ??…. niby wolnosc slowa, ale…..?

 8. Szubi mówi

  DOWOLNOŚĆ , to słowo jest najważniejsze w wypowiedzi nie przeinaczanie jej na swoje widzimisie. Bardzo dobrze powiedziała jeśli chodzi o sens. Intencje tej pani nie są mi znane (mam nadzieję że nie są złe, chociaż…) ale jeżeli to co ta pani powiedziała nie jest prawdą to czemu Jacku oburzasz się że lewactwo Cię obraża skoro to jest wolność słowa? w parlamencie europejskim też platfusy mogą pluć na Polskę idąc tym tropem i nie powinien nikt do nich mieć pretensji idąc tym tokiem rozumowania. Czyli można opowiadać o ,,wielkich czynach” wuja Adolfa? o dzielnych wojach sowieckich? Cienka linia dzieli czy pani powiedziała prawdę czy nie ale wg mnie chyba za duże halo z tego zrobiono gdy cisza panuje jak wielu tej wolności słowa używa do podłych czynów.

 9. marju73 mówi

  Neon24 bloger Romuald Kałwa
  Szefowa kampanii Dudy ma żydowskie pochodzenie

 10. Wojciech mówi

  Ktoś się jeszcze dziwi że pieniądze z budżetu modernizacji Sił Zbrojnych są przesuwane do Policji?
  Policja dostaje hełmy kevlarowe, śmigłowce, 2 mln sztuk zupełnie nie policyjnej amunicji pełnopłaszczowej (typowo wojskowej), 100 nowych furgonów do przewozu zatrzymanych, polewaczki idą do remontu….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.