Koronawirusowe szaleństwo: Hiszpanie odkazili plażę chlorem. „To był błąd wynikły z dobrych intencji”

pojemniki po chemikaliach na plaży w Hiszpanii/ fot. Twitter
8

Pod koniec kwietnia Hiszpanie wyszli z domów po 6-tygodniowej kwarantannie wprowadzonej w ramach walki z koronawirusem SARS-CoV-2. W trosce o bezpieczeństwo spacerujących mieszkańców władze nadmorskiej wioski Zahara de los Atunes koło Kadyksu nakazały dezynfekcję plaży. Piasek polano toksycznym podchlorynem sodu. – Zabił wszystko na ziemi. Nic tam nie ma. Nawet owadów – informuje Dori Iglesias z organizacji ekologicznej Asociación Voluntarios de Trafalgar y Agaden.

O sprawie powiadomiła ekologów jedna z mieszkanek pobliskiej miejscowości, która podczas spaceru zobaczyła traktory rozlewające jakąś ciecz. Po przybyciu na miejsce ekolodzy znaleźli na plaży pojemniki po chemikaliach. Podchloryn sodu, którym polano plażę, to środek wykorzystywany do odkażania ulic. – Zniszczenia na plaży są straszliwe. To co oni tu zrobili, to jakaś aberracja – mówi Iglesias i zapowiada pozew przeciw urzędnikom, którzy zdecydowali o dezynfekcji plaży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Władze Andaluzji wysłały na miejsce komisję ds. środowiska naturalnego. Eksperci mają ocenić szkody wyrządzone okolicznemu ekosystemowi. Miejscowe władze przyznają, że decyzja o dezynfekcji plaży była błędna, ale wynikała z dobrych intencji.

Mój komentarz: Koronawirusowe szaleństwo ewidentnie rzuca się ludziom na mózg. Zatrzymano życie gospodarcze i społeczne z powodu infekcji o niższej śmiertelności niż grypa. Ludzi zapakowano w maski, które przed niczym nie chronią, a tylko pogarszają stan zdrowia. A teraz mamy „odkażanie” plaży przy pomocy trujących chemikaliów. Czy polscy urzędnicy też wpadną ta taki pomysł? Nie jest to wykluczone. W środę (13.05.2020), podczas rozmowy w RMF FM, wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy oświadczył, że jeśli Ministerstwo Zdrowia wyda rekomendację o dezynfekcji piasku na plaży, to zajmie się sprawą. Jak pokazuje przykład Hiszpanii, takie deklaracje, które wydają się żartem, stają się faktem. W czasach „nowej normalności” każdy idiotyzm jest możliwy.

Źródło informacji: national-geographic.pl

Zobacz też:

Szumowski: „Maseczki zakupione przez UE nie spełniają żadnych norm. Nie mogą być rozdysponowane wśród medyków”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Polska najnormalniejszym krajem w UE, czyli według standardów lewicowych na szarym końcu. A w prawo.pl cisza. A i cos tam instambulskiego bedzie wypowiedziane. Gdyby dzieki swirowi Braunowi,to Pan Jacek zapewne 3 felietony na to poswiecil.

  1. Marcin mówi

   Jasne jasne, będzie wypowiedziana, będzie zrobione itd. Rządzą już tyle lat i nie zdążyli wypowiedzieć. Durniu ty. Takiego barana nic tylko strzyc. Przyszedł czas na patriotyzm to dali nam „patriotyczny” rząd. Ale spokojnie kładzione są podwaliny pod lewackie rządy. Pedały szły przez każde miasto. Żadna istambulska jak to piszesz nie została wypowiedziana i nie zostanie wypowiedziana. Aborcji można dokonywać albo można na spoko pojechać sobie do czech w tym celu. Od wielu lat mają parlament i prezydenta, mają służby specjalne wojsko i policję, mają tez poparcie społeczne. Mogli zrobić wszystko a nie zrobili nic.

 2. Antyparch mówi

  Bosak ma niesłychanie wrażliwych fanów. Oni uważają, że zupełną normą jest to, że gdy przyjdzie do mnie inny gość, to moim psim obowiązkiem jest go. Natomiast rozmowę z Krzysztofem Bosakiem, zdaniem jego miłośników, powinienem prowadzić na klęczniku – zauwaza Robert Mazurek.RMF FN.
  BRAUN UBER ALLES!!!! ha ha ha

  1. mietek mówi

   mozesz to napisac bardzie po „polskiemu” ?

 3. Ozitr mówi

  Antyparch – ty pisowski idioto, żenujący jesteś. Zobaczysz co ci twój pisdzielski rząd zafunduje na jesień – ogłoszą nowy nawrót koronawirusa, zamkną wszystkich w domach, skasują gotówkę i wprowadzą gwarantowany dochód podstawowy – który takich jak ty już do reszty uzależni od państwa i zrobisz wszystko co ci będą kazali. Ale oni o takich jak ty mają mniemanie gorsze niż o zwierzętach bo sami siebie uważają się za bogów, tak mają przynajmniej zapisane w Talmudzie , więc przy pierwzej lepszej sposobności eksterminują także i ciebie!

 4. Alek mówi

  Dezynfekcja plaży w Hiszpanii to jeszcze nie szczyt walki z wirusem.
  W Portugalii 3500 zbrojnych konno i z psami broni sanktuarium przed wtargnięciem wirusa. To dopiero osiągnięcie.

 5. stahu mówi

  To nie dobrze , bo powinni jeszcze pałować nawiedzonych za łamanie 1-go przykazania .

 6. Mari mówi

  W Międzyzdrojach też odkazili plażę. Też podchlorynem sodu (silna trucizna). Wciskali rurą co 2 mb na głębokość ok. 1,5m pod b.wysokim ciśnieniem. Więc my nie gęsi – też swoją truciznę na plaży mamy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.