Koronawirus w Austrii: luzowanie restrykcji epidemiologicznych od 14 kwietnia

koronawirus/ fot. pixabay
0

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz przedstawił plan luzowania restrykcji epidemiologicznych wprowadzonych w związku z koronawirusem. Plan ma być wdrażany od 14 kwietnia. Tego dnia ponownie mają zostać otwarte sklepy, które sprzedają towary inne niż niezbędne do przeżycia.

Najpierw zostaną otwarte placówki handlowe o powierzchni mniejszej niż 400 m2, przy czym zarówno obsługa, jak i klienci będą zobowiązani nosić maseczki. Ograniczona będzie także liczba klientów, którzy w jednej chwili będą mogli przebywać w sklepie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli liczba chorych bez zgonów będzie spadać, od 1 maja mają zostać otwarte przedsiębiorstwa usługowe (m.in. zakłady fryzjerskie) oraz hotele i restauracje. Szkoły z pewnością pozostaną zamknięte do połowy maja, ale nadal nie odwołano egzaminów. Do końca czerwca nie będą odbywać się wydarzenia kulturalne i sportowe.

Austriackie władze rozważają możliwość zniesienia zakazu wyjazdu i wjazdu do kraju, ale dopiero wtedy, gdy możliwe będzie przeprowadzanie u całego społeczeństwa testów wykrywających przeciwciała zwalczające SARS-CoV-2. Z takim potwierdzającym odporność zaświadczeniem można by wyjechać z kraju, ale tylko do państwa, które również wprowadzi system masowych badań obywateli na obecność przeciwciał.

Źródło informacji: euractiv.pl

Zobacz też:

Koronawirus w Niemczech: złagodzenie restrykcji od 19 kwietnia, część obywateli nadal na kwarantannie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.