Konrad Berkowicz z interwencją poselską w sanepidzie. „Muszę wyjść na chwilę, uspokoić się” [WIDEO]

Konrad Berkowicz/ fot. screen
10

W piątek (5.02.2021) poseł Konfederacji Konrad Berkowicz przeprowadził interwencję poselską w podhalańskim sanepidzie. Wizyta wywołała popłoch wśród urzędniczek. –  Proszę usiąść. Ja muszę wyjść na chwilę, uspokoić się – powiedziała dyrektor. – Właściciele lokali nie mają takiego komfortu, żeby wyjść i się uspokoić – odparł Berkowicz.

Zapytana, czy nie ma poczucia, że nękając restauratorów sanepid działa niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem i niezgodnie z prawem, urzędniczka odparła: Proszę zwolnić mnie  z odpowiedzi na to pytanie.

Urzędniczka przyznała, że kontrole są prowadzone w oparciu o listę restauracji publikowaną w ramach akcji #OtwieraMY.  Jako podstawę kontroli wskazała rozporządzenie Rady Ministrów. – Pytanie, czy to jest podstawa prawna. Na dzisiaj już ponad 40 sądów stwierdziło, że rozporządzenie nie może zakazać prowadzenia działalności gospodarczej – wskazał Berkowicz. Podkreślił, że każda instytucja jest zobowiązana działać na podstawie i w ramach prawa. Najwyraźniej urzędniczka nie ma świadomości, że sanepid łamie prawo przeprowadzając kontrole i nakładając kary na mocy bezprawnego rozporządzenia.

Źródło informacji i cytatów: YouTube/Konrad Berkowicz

Zobacz też:

Prokuratura Krajowa nakazuje bezwzględnie ścigać przedsiębiorców otwierających biznesy pomimo rządowego zakazu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Anna mówi

  Jak Berkowicz uważa, że ktoś łamie prawo, zamiast do Sanepidu powinien iść do prokuratury. Chyba poszedł tam, zademonstrować brak maseczki.

  1. Stanisław mówi

   Ponad 40 wyroków sądów, wskazuje jasno że sanepid łamie prawo !!! Która partia zasiadająca w sejmie, robi tyle co Konfederacja w sprawie uświadamiania społeczeństwa, o łamaniu i nadinterpretacji prawa, przez rząd i instytucje państwa, takie jak policja, sanepid itd.

  2. Hania mówi

   Jak najwięcej takich poselskich interwencji. Urzędnikom się hierarchia w stadzie pomyliła. Co do maseczki,to pan Berkowicz jest człowiekiem a człowiek oddycha powietrzem a nie dwutlenkiem węgla .

 3. Anna mówi

  Wygrajcie wybory, zarz adzajcie, sam mandat poselski to za mało, żeby robić takie jaja. Tylko sie osmieszacie.

  1. Aga mówi

   Poseł ma pełne prawo do interwencji poselskiej. Ośmiesza się rząd robiąc takie fikołki i niszcząc ludziom biznesy.

  2. Przemysław mówi

   Co mają wybory do łamania prawa i świadomego, celowego niszczenia przedsiębiorców.

 4. 11.07.1943 mówi

  anna, czy może sara lub rebeka?
  Celowo małą lierą

 5. Adrian mówi

  Sterowalny urzędniczy beton który nie ma własnego zdania!! Oby więcej takich kontroli, niech nie czują się tacy nietykalni.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.