Koniec stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2

fot. pixabay
10

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia, w myśl którego z dniem 1 lipca 2023 roku odwołuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Projekt przeszedł już przez wymagane konsultacje i oczekuje na notyfikację oraz skierowanie do podpisu ministra Adama Niedzielskiego.

Wniosek o odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego złożył Główny Inspektor Sanitarny w dniu 20 kwietnia 2023 roku. W uzasadnieniu wskazano, że GIS wnosi do ministra zdrowia o odwołanie stanu zagrożenia z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, w szczególności biorąc pod uwagę spadek liczby diagnozowanych zakażeń SARS-CoV-2, a także spadek liczby zgonów i hospitalizacji obserwowany w ostatnim czasie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W uzasadnieniu wskazano też, że odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego będzie miało korzystny wpływ na gospodarkę i społeczeństwo „poprzez zniesienie ograniczeń wprowadzonych w wyniku ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego”.

Źródło informacji: legislacja.rcl.gov.pl

Zobacz też:

„Lockdowny były kolosalną porażką globalnej polityki”. Miażdżące wyniki badania nt. walki z pandemią Covid-19

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Shadow mówi

  A to pierdo…ny łaskawca, pozwoli nam odetchnąć, kiedy on zechce. No zwyczajnie pierdo…ny parchaty eski-Mosiek z obozu hitlerowskiego. Nie ma słów na tą mendę.

 2. Hugo mówi

  Czy nie przynióśł stosownych dochodów kosztem życia ludzkiego? O Czym nie mówią historycy” Nikola.Nikolov

 3. DON mówi

  Czy nie przynióśł stosownych dochodów kosztem życia ludzkiego? O Czym nie mówią historycy” Nikola.Nikolov

 4. Jacek mówi

  Wszystkie partie telewizyjne: konfederacja,po,sld,psl muszą ponieść odpowiedzialność karną za skutki swoich czynów. Morawiecki otrzymał rozkaz z WallStreet odwołania pseudopandemii przed wyborami. Niedzielski zrozumiał przekaz. To są psychopatyczny bandyci. Hańba !
  Nie ma lewicy,prawicy,centrum. Nie ma LGBT, nie ma i.t.p.
  Szkoła marionetek poucza, że ludzi należy konfliktować z sobą.
  Mam w dupie kto rządzi. Ja oczekuję od rządzących tego, że zapewnią mi obfitość.
  Ruch Dobrobytu i Pokoju Macieja Maciaka – Willa z basenem. Takie są moje wymagania. Koniec ♥️

 5. Hammurabi mówi

  Łaskawcy mać ich …
  Wydali miliardy na sponsorowanie farmaceutycznych sępów, stali się powodem utraty dziesiątek kolejnych wprowadzając bezsensowne restrykcje oraz demolując i tak dychawiczną służbę zdrowia, ponad dwustu tysięcy nadmiarowych zgonów i sam Bóg tylko wie ilu poszczepiennych powikłań.
  Teraz poszli po „rozum” do globalistów i fundują Polakom „elektroniczny rejestr szczepień”, z jednoczesnym uproszczeniem procedur represyjnych wobec niepokornych oraz opcją przekazania wrażliwych danych zbrodniarzom z WHO.
  Jeśli zniewolony obywatel ośmieli się mieć inne zdanie dzięki systemowi do którego wgląd będą miały służby zostanie natychmiast ukarany mandatem, ograniczeniem swobód a docelowo więzieniem.
  Na naszych oczach i naszych grzbietach globaliści realizują swoje plany.
  Deklarację w imieniu Polski podpisał prezydent Andrzej Duda. Dokument ten zawiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju i związanych z nimi 169 działań, które mają być osiągane przez wszystkie strony – rządy państw, organizacje międzynarodowe, organizacje pozarządowe, sektor nauki i biznesu, a także obywateli.

 6. W K mówi

  Nie rozumiem. Ulice, sklepy, szkoły i urzędy nadal pełne ludzi, a oni piszą, że wirus likwidujący populację skończył swoją robotę.

 7. Ewelina mówi

  Nie zapomnijmy im tych ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów!, nie zapomnijmy pogorszenia kondycji psychicznej naszych dzieci, upadków małych i średnich firm, upokorzeń związanych z noszeniem szmat na twarzy oraz presji związanej z podejrzanymi szczepionkami!O wszyskim tym pamiętajmy!

 8. finka mówi

  Oczekują na podpis faceta, który od dawna powinien tkwić za kratami za ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów, za miliardowe przewały naszych pieniędzy na zakupy preparatów genowych nieprzebadanych, nieskutecznych do tego powodujących liczne powikłania. Jakie ma układy (czyżby jakieś służby), że ciągle od czasów Cimoszewicza na wysokich stołkach, czy CBA sprawdza skąd u cyborga takie wzmożenie w wyszczepianiu dzieci, choć ponad 90% jest zaszczepionych, Big Pharma przynagla?

 9. trybunal mówi

  POWINNI ZŁOŻYĆ WNIOSEK O TRYBUNAŁ STANU DLA TYCH PRZESTEPCÓW PANDEMICZNYCH

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.