Koniec sporu o lokalizację parkingu w Poznaniu. Żydzi wygrali!

macewa/ fot. pixabay.com
14

Komitet Ochrony Cmentarzy Żydowskich oraz przewodnicząca gminy żydowskiej w Poznaniu Alicja Kobus skutecznie zablokowali budowę wielopoziomowego parkingu samochodowy między pawilonami nr 1 i 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Parking miał powstać w miejscu, w którym przed wojną znajdował się żydowski cmentarz. Kirkut został zniszczony przez Niemców podczas II wojny światowej, a następnie zlikwidowany przez władze komunistyczne. Jednak dla społeczności żydowskiej nie istnieje termin „likwidacja cmentarza”. Nawet jeśli formalnie zostanie on zlikwidowany, a szczątki ludzkie przeniesione, w tradycji żydowskiej takie miejsce i tak pozostaje święte.

Na środowym spotkaniu z rabinami władze targów i prezydent Poznania uzgodnili, że nowy parking powstanie poza granicami dawnego cmentarza żydowskiego. Oznacza to, że 4 hektary gruntu, na których kiedyś istniał poznański kirkut, zostały wyłączone spod jakiejkolwiek działalności inwestycyjnej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inaczej przedstawia się sprawa z budową apartamentowca pod Wawelem, który stawia żydowska spółka Angel Poland. Apartamentowiec i parking podziemny powstaje na dawnym cmentarzu katolickim, na którym pochowano ponad 1600 osób.  – Szczątki zostały przewiezione i pochowane w krypcie w kaplicy cmentarnej w Raciborsku – poinformował Marcin Kaznowski z Angel Group Poland.

Na terenie inwestycji archeolodzy natrafili też na fragmenty średniowiecznej świątyni i pozostałości po budynkach renesansowych, ale na ich dokładne przebadanie nie starczyło czasu, ponieważ inwestor chce skończyć budowę w terminie.

Według konserwatora zabytków, dr Moniki Bogdanowskiej, już sam fakt natrafienia na tak ogromną ilość szczątków powinien zatrzymać na długo prace budowlane. – Kilka tygodni na badania pochówków to naprawdę zdumiewająca, niepokojąca sytuacja. Osobną kwestią są relikty, które tam odkryto, zaskakujące jest, że mimo tych odkryć prace inwestora nadal trwają. To łamanie prawa międzynarodowego, zgodnie z którym wpisanych na listę UNESCO układów architektonicznych nie można, ot tak sobie, zmieniać – mówi Bogdanowska.

Budowa apartamentowca nie została wstrzymana. Biznesmeni z Izraela realizują swoją inwestycję bez problemów.

Źródło: gloswielkopolski.pl, newsweek.pl, gazetakrakowska.pl

Przeczytaj też:

„Porządkowanie” kirkutów jako żydowski przemysł nekrofilski w Polsce

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. rozum mówi

  Żydzi z Polski jako wrogowie muszą zostać usunięci, oni na terenach okupowanych specjalnie niszczą cmentarze jeżdżąc buldożerami po grobach i co ? Na tych samych zasadach trzeba z żydowskimi rasistami postępować ! Stop żydowskiej okupacji – Partia II RP przy Janie Zbigniewie Potockim to zbawienie Polski !
  „W roku 1848, gdy chodziło o dojście, jaka narodowość przeważała w Poznaniu, Żydzi (…) zapisali się wszyscy jako Niemcy. Ta ich podłość przeważyła na stronę narodowości niemieckiej. Po odniesionym triumfie poniewierali Polaków na ulicach, rzucali na nich kamieniami, pluli im w oczy itd. Przy wszystkich narodowych sprawach Żydzi występują jako wrogowie kraju, ile razy strona przeciwna mocniejsza się wydaje.
  Jaffe na wiecu w Poznaniu w 1901 roku powiedział (cyt. za Biesiadą Literacką, 1901 z 21. III. str. 259): „Zwracam uwagę na stanowisko, jakie my Żydzi zajmujemy na pruskim wschodzie (…) Kiedy ten kraj przyłączono do Prus, wtedy to ojcowie nasi przyjęli na swe barki wielką część kulturalnego dzieła. Jeżeli miasta poznańskie stały się głównie warowniami niemczyzny, to właśnie ojcowie nasi spełnili w tym kierunku dobrą, a może najlepszą część pracy. Tysiącami polonizowali się chrześcijańscy Niemcy, lecz żaden Żyd tego nie zrobił i nie zerwał owego związku z niemiecką ideą”. „… Stoimy też na szmacie ziemi, którą pomogliśmy zniemczyć, a na to dziś głównie kładziemy nacisk…”
  Na Kongresie Wersalskim przeciw Polsce i wszystkie trudności, jakieśmy mieli przy ustalaniu granic pochodziły od żydów, jak to zapowiedział, a następnie jako fakt stwierdził Maurycy Rothschild. Polska i Polacy odczuli urzeczywistnienie schizofrenicznej nienawiści żydowskiej, bo w chwili budzącej się państwowości Polski, żydzi zdeklarowali się jako jej wrogowie. W bohaterskich walkach o Lwów stanęli po stronie Ukraińców, lejąc wrzątkiem z okien, już też ostrzeliwując, czy rzucając kamieniami na nasze oddziały na ulicach Lwowa. Stwierdza to komunikat wojenny ukraiński z dnia 18 listopada 1918 r., chwaląc „milicję żydowską”, że Wojskom Polskim stawiła zacięty opór na ulicach Lwowa. — To znów „Ukraińskie Słowo” stwierdza, że „żydy idut z nami”. Najcharakterystyczniejsze jednak świadectwo wydaje im „Ukraińska rada narodowa”, która w nocie do Wilsona zapowiada: „żydzi jak jeden mąż stoją po stronie Ukraińców i pragną być obywatelami Zachodnio-Ukraińskiej Republiki”. Stwierdza to komunikat wojenny ukraiński z dnia 18 listopada 1918 r., chwaląc „milicję żydowską”, że Wojskom Polskim stawiła zacięty opór na ulicach Lwowa.

 2. Antoni mówi

  A hotel w Krakowie żydowska firma buduje na katolickim cmentarzu. Szczątki 1600 zmarłych przeniesiono gdzie indziej….

 3. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Niech go wybudują na swoim bądź co bądź kirkucie, cmentarz katolicki może pozostać niezagospodarowany.

 4. Hammurabi mówi

  Z tego czego się dowiaduję, mogę wnosić, że Kraków pozbawiony jest ludności polskiej, skoro pozwalają tam na żydowską wolną amerykankę. Pomiędzy sobą się kłócicie, nożami i maczetami się częstujecie… się Wstyd centusie!

 5. Kazimierz Żak mówi

  Pracują na swoją zapłatę. Później krzyk , ale teraz może go nikt nie usłyszeć , bo nienawiść rośnie wśród narodów w postępie geometrycznym.

 6. Walek64 mówi

  Będziemy chodzić srać na żydowskie cmentarze. To okaz szacunku dla tego bydła.

 7. Krzysztof mówi

  Żydzi rządzą w tym kraju i dla żydów zawsze jest zielone światło . Ich prawo zawsze jest ponad innymi prawami , ono jest najważniejsze. Czy wstaniemy kiedyś z kolan? NIE – dopóki będą rządzili żydzi w tym kraju. Głosujcie na partie i organizacje polskie , organizacje patriotyczne , bo inaczej za 50 lat nie będzie nas i Polski.

  1. Ada mówi

   ” Kijem tego, co nie pilnuje swego”!
   Różnicuje nas to, że my dużo mówimy (najczęściej o dokonaniu porządków w następnych wyborach ), a oni mówią, ustalają tylko między sobą, pojawiając się nagle i działając natychmiast, zazwyczaj
   z jakimś batem międzynarodowym o szumnej nazwie, choćby z jednego pokoju.
   Mają absolutnie za nic nasze prawo.
   Oni mówią i działają, a my mówimy i mówimy.
   Dla nich nasze święte miejsca są otwartym terenem do wyrzucania zwłok Polaków gdzieś po kaplicach wskazanych z konieczności, a jeszcze lepszym – do wszelkich rozjazdów buldożerami, czynienia przekopów budowlanych pod hotele itp. cele zarobkowe i to w wielu miejscach naszego kraju. Ktoś im przecież daje w naszym kraju pozwolenia na te budowy, a tym samym, o zgrozo, na całkowitą dewastację i likwidację polskich miejsc pochówków! I co, nikt nikomu nie stawia zarzutów. Czyli przyzwolenie.
   Natomiast ich , choćby miejsca po byłych, byłych cmentarzach są wciąż święte, dopóki ich – po uzyskaniu prawa własności nie „przeznaczą na inne cele”. Na tych odzyskanych terenach rzekomo świętych absolutnie nic nie robią dziesięcioleciami. To jest tylko ich zabezpieczenie finansowe.
   Wyrywanie połaciami polskiej ziemi , to jedynie preludium do działań przyszłych. A my będziemy odpowiedzialni przed naszym potomstwem za okropny grzech zaniechania jakichkolwiek działań, a w konsekwencji za nasz, ale szczególnie ich śmiertelnie niebezpieczny los!

 8. hanba mówi

  coz poczac jak Polaczki nie pogonia tego parchatego gowna,to bedzie po nas,o ile juz nie jest.
  zalecenia chazara jakuba bermana zrealizowali w 1000% i teraz sa wszedzie,ale oczywiscie w ukryciu i robia co jest dobre dla nich plujac na Polakow i smiejac sie z glupich gojow prowadzonych jak bydlo na rzez przez idiotow,ktorych ciagle wybieraja pomimo ich zdrad i zaprzanstwa

 9. aalfa.oomega mówi

  Stajemy się krajem rasistowskim: dajemy fory innym nacjom, a państwo własne społeczeństwo traktuje jak sort drugiej kategorii!

 10. juju44 mówi

  A w Hamburgu, w osiemdziesiatych latach minionego stulecia, wybudowano centrum handlowe na kirkucie zydowskim. Historia byla nastepujaca: Ziemie pod budowe sprzedala gmina zydowska a kiedy zaczely sie prace budowlane powstal protest gminy zydowskiej, ze nie wolno na cmentarzach cokolwiak budowac! Madrzy inwestorzy sciagneli z Nowego Yorku waznego rabina i ten odprawil …hokus…pokus…skasowal 10 czy 12 milionow Marek i …co…markiet stoi do dzisiaj. Tak wyglada „moralnosc zydowska” a wszyscy udaja , ze nic sie nie stalo!

 11. Dariusz mówi

  Przyjdzie czas,cudowny czas gdy zaczniemy ,,parchów,, rozliczać.Będzie żydostwo wyło o litość.Czekam na to z utęsknieniem!

 12. PolishPolackski mówi

  QRVA MAĆ.
  Wyć, płakać i rzygać jednocześnie się chce.

 13. julie mówi

  Pies was ..al od Kirkutem lewa noga prawym butem , to jeszcze przedwojenne powuedzonko dla wszelkej antypolskiej padliny …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.