Konferencja „Do Rzeczy” o polonofobii. „Wyborcza” wściekła za panel o gettach i Judenratach [WIDEO]

konferencja "Do Rzeczy" o polonofobii/ fot. screen
3

29 października 2019 roku odbyła się specjalna konferencja tygodnika „Do Rzeczy” i miesięcznika „Historia Do Rzeczy”, której celem było m.in. podjęcie tematu polonofobii. Konferencja „Polska hekatomba i walka z polonofobią” była współfinansowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Słowo wstępne wygłosił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

Konferencja podzielona była na cztery sesje: „Hekatomba Polaków – o potrzebie jednego pojęcia”, „Bierność i posłuszeństwo – czy Holocaust mógł mieć inna skalę”, „Polonofobia – źródła, przykłady, zasięg”, „Czy prawo wystarczająco broni polską pamięć”. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. dr Ewa Kurek, dr Piotr Gontarczyk, prof. Andrzej Nowak, dr Tomasz Sommer, Tadeusz Płużański, Rafał Ziemkiewicz, Piotr Gursztyn i Leszek Żebrowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Gazeta Wyborcza” dostała szału. – Ministerstwo Sprawiedliwości współfinansowało konferencję, na której E. Kurek, T. Sommer i T. Płużański opowiadali o gettach jako „parapaństwach” i powtarzali tezy o judenratach jako samorządach. Na konferencji „Do Rzeczy” nie zabrakło narzekania, jak to polskie państwo sfinansowało badania prof. Engelking i Grabowskiego. Dodajmy, że była to konferencja współfinansowana przez państwo, a konkretnie przez Ministerstwo Sprawiedliwości z Funduszu Sprawiedliwości. Kurtyna – piekli się na Twitterze dziennikarka GW Estera Flieger.

Warto wysłuchać całej konferencji, ale szczególnie polecamy panel z udziałem dr Kurek poświęcony Holokaustowi. Zobaczcie, co tak bardzo rozsierdziło „Wyborczą”.

Zobacz też:

Czy naczelny rabin Polski był policjantem polującym na „łebki” w łódzkim getcie? Wstrząsająca relacja dr Ewy Kurek

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. czytacz mówi

    A Jacuś – dumny – udzielił wywiadu o renowacji zydowskich cmentarzy.

  2. anonim mówi

    Na tej konferencji zabrakło Pana prof. Roberta Jerzego Nowaka wybitnego historyka i specjalisty ds. stosunków polsko-żydowskich. Dla czego nikt nie zaprosił szacownego Pan profesora?

  3. piotr mówi

    1 – ,,Szczerbiec” poleca; Po co nam żydzi? 2 – Leszek Żebrowski: Sprawa książki Piotra Zychowicza. | nacjonalista.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.