Konfederacja wnosi o powiązanie zdalnych obrad Sejmu ze stanem nadzwyczajnym [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
7

Podczas czwartkowego (26.03.2020) posiedzenia Sejmu zwołanego w celu wprowadzenia do regulaminu zmiany umożliwiającej obrady zdalne, Konfederacja złożyła trzy poprawki do projektu uchwały. Najważniejsza to poprawka wiążąca zdalne obrady parlamentu ze stanem nadzwyczajnym.  Druga poprawka dotyczy zwiększenia czasu wystąpień posłów. Trzecia to dopuszczenie czynnika społecznego do obrad on-line.

Krzysztof Bosak wskazał, że konieczność zorganizowania obrad w celu zmiany regulaminu wynika z tego, iż nikt wcześniej nie przewidział takiej sytuacji i właściwe rozwiązania prawne nie zostały wprowadzone z wyprzedzeniem. – Chcemy te nadzwyczajne przepisy powiązać ze stanem nadzwyczajnym. Uważamy, że zawieszenie normalnego obradowania Sejmu jest uzasadnione w sytuacji stanu nadzwyczajnego. Tak mówią konstytucjonaliści. Również z tym się zgadzamy – powiedział Bosak i zaapelował o jak najszybsze przyjęcie zmian w regulaminie i przejście do dyskusji na temat tarczy antykryzysowej.

Poseł Konfederacji po raz kolejny zaapelował o przesunięcie terminu wyborów. – Nie możemy jednocześnie mówić obywatelom, że mają pozostać w domu i jednocześnie zmuszać komitetów wyborczych, żeby dziesiątki tysięcy ludzi wydelegowały do komisji, na szkolenia i żebyśmy uczestniczyli w organizacji wyborów – powiedział Bosak. Zaapelował też o natychmiastowe wprowadzenie stanu nadzwyczajnego.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, sejm.gov.pl

Zobacz też:

Państwo musi działać pomimo epidemii! Konfederacja odpowiada na zarzut narażania zdrowia i życia posłów [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. mario mówi

  Ponieważ nie mam żadnych szans w wyborach na Prezydenta RP robię wokół siebie dużo hałasu, może jeszcze ktoś mnie zauważy! A generalnie popieram PiS jak przy ustawie o oddaniu polskich zasobów naturalnych w ręce obcego kapitału- głosowanie z dnia 23.01 i 13.02.

 2. . mówi

  Wpolityce Dudaczewskich:

  “Chcą narażać posłów? Konfederacja proponuje poprawki: Praca zdalna tylko w konstytucyjnych stanach nadzwyczajnych”

  zydowscy poslowie, to kasta nadzwyczajna? Wyborcow mozna narazac?

  1. Śmieszek mówi

   Knesset akurat normalnie pracuje, tylko odwiedzin nie ma:)

  2. Damian mówi

   Z całym szacunkiem. Głosowałem na Konfederacje w ostatnich wyborach. Ale po czyjej stronie teraz jest Konfederacja? Błagam was nie bądźcie jak totalna opozycja! Nie ustawiajcie Konfederacji w jednym szeregu z totalnymi! Krzysztof Bosak będzie najprawdopodobniej najlepszym Prezydentem ever…. Ale w następnych wyborach! Szczerze życzę Mu prezydentury!

 3. Krzysztof w mówi

  Jacku, zrób tu ankietę , 1.kto jest gotów nie iść w ogóle na te wybory,
  2. kto chce być w komisji wyborczej bez względu na to czy będzie jeszcze epidemia,
  3 . Kto wierzy, że na wybory przyjdzie tak mało ludzi, że będą nieważne – nie znam ordynacji wyborczej.
  4. Czy jesteśmy w stanie jako Polacy do czasu wyborów zjednoczyć się na tyle, żeby wybory zbojkotować nawet jak ogłoszą na kilka dni przed, że wirus jest już nie groźny bo spada liczba zakażanych ?

  1. Krzysztof w mówi

   Może te pytania są naiwne, więc spróbuj je inaczej zredagować – Jacku.

 4. Juz mówi

  Nie wyobrażam sobie pana Bosaka jako prezydenta nie ta twarz nie głosujcie na konfederacje to krypto komuna kryptobolszewia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.