Konfederacja w Zakopanem! Posłowie stają po stronie przedsiębiorców. “Przygotowaliśmy projekt ustawy znoszącej zakazy!” [WIDEO]

Konfederacja w Zakopanem / Fot. Facebook
12

Dziś (15.01.2020) w południe w Zakopanem odbyła się konferencja prasowa posłów Konfederacji Krzysztofa Bosaka i Konrada Berkowicza. Politycy wypowiedzieli się w sprawie deklaracji przedsiębiorców z Podhala o otwieraniu m.in. restauracji, hoteli i stoków narciarskich już 18 stycznia 2020, tj. 13 dni przed zakończeniem tzw. “kwarantanny”. Posłowie Konfederacji zapewnili wsparcie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy będą otwierać swoje biznesy.

ZOBACZ: Jacek Międlar o Góralskim Vecie i koronawirusowej propagandzie rządu [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie można zakazać prowadzenia działalności gospodarczej, nie można zakazać swobodnego poruszania się po kraju. Teraz potwierdziło to już kilka wyroków Sądupodczas konferencji prasowej posłów Konfederacji w Zakopanem powiedział jeden z polityków formacji, Konrad Berkowicz. Wskazał, że premier Morawiecki jest świadomy, że rozporządzenia ograniczające swobody Polaków, są bezprawne. Podał przykład z Sylwestra, kiedy to sam premier przyznał, że zakazywanie Polakom swobodnego poruszania się w Sylwestra – co pierwotnie próbował zrobić – jest niezgodne z Konstytucją. Berkowicz pytał także, dlaczego rząd nie wprowadza stanu klęski żywiołowej, który umożliwiałby mu wprowadzanie obostrzeń. Na pytanie sam sobie odpowiedział.
Stan klęski żywiołowej zobowiązuje rząd do odszkodowań, strat które ponoszą przedsiębiorcy. Z jednej strony chce przestraszyć przedsiębiorców, żeby bali się otwierać swoje biznesy, a z drugiej strony nie chce tego zrobić prawnie i nie chce wypłacać rekompensat – mówił Berkowicz i wezwał przedsiębiorców, by działali zgodnie z prawem. – Konfederacja przygotowała projekt ustawy znoszącej wszelkie zakazy prowadzenia działalności gospodarczej, m.in. w takich branżach jak hotele, restauracje, stoki czy kluby fitness – powiedział poseł Konfederacji. Projekt zostanie złożony w przyszłym tygodniu.

Podczas konferencji prasowej głos zabrał także Krzysztof Bosak, który jeszcze w ubiegłym roku kandydował na urząd prezydenta RP. Wskazał, że rząd niekonstytucyjnie wprowadził czwarty stan nadzwyczajny, stan epidemiczny przegłosowany w ustawie.
Naszą rolą jest uświadamiać społeczeństwo i zachęcać do tego, abyśmy zaprowadzili w Polsce mądrze pojętą praworządność, tj. taką w której prawa obywatelskie są szanowanie – zaznaczył Bosak i dodał, że Konfederacja na różne sposoby będzie wspierała wszystkich przedsiębiorców, którzy będą otwierać swoje biznesy.
Jest to decyzja indywidualna, każdy przedsiębiorca musi dokonać kalkulacji jakim kapitałem dysponuje i czy po prostu jest gotów jest wpisać się w akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa – dodał odpowiadając na pytania obecnych na konferencji prasowej dziennikarzy. Berkowicz dodał, że “gdybyśmy istnieli w państwie prawa, to nie byłoby żadnym ryzykiem otwierać teraz swoje biznesu, bo to jest całkowicie legalne”.

Globkurier [CPS] PL

Zobacz także:

„Zachęcamy restauratorów, aby otwierali biznesy”. Właściciel restauracji „U Trzech Braci” na konferencji prasowej Konfederacji [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ala mówi

  Podoba mi się ta partia. Szkoda,że nie wygrali.

 2. Ba mówi

  Jakoś nie było konfederacji, gdy wczoraj była konferencja prasowa górali. Nie było ich też podczas przygotowan. Przyjechali dziś ,,na gotowe”.

  1. komsomolec Mikke zydzisko z ZMS-u mówi

   zydow szukaja w bunkrach pod warszawa.

  2. tow.Piotrowicz z PZPR / PiSrael mówi

   Ty żydokomuchu z SB znowu trollujesz

 3. AS mówi

  BRAWO !!! Chociaż zawsze będę uważał, że w przypadku choroby pasożytniczej najpierw należy zniszczyć pasożyty, a później zacząć lepiej się odżywiać i zadbać o mięśnie, to zadbać o mięśnie też można – tyle, że należy zawsze pamiętać, co nas naprawdę niszczy i gdzie tkwi główne, jedyne i najważniejsze źródło upadku wielu krajów. A Konfederacja, cóż – na bezrybiu i rak ryba. Oby tylko nie stępili ciupag Naszym Góralom.

 4. Mirosław Dakowski mówi

  “wszelkie zakazy”. To pomyłka.
  poprawcie na “Takie”.

 5. Robert mówi

  Bill Gates oskarżony o wywołanie pandemii. Niewarygodny wyrok sądu.

 6. dobra rada mówi

  do 50 mln kary za blokowanie wypowiedzi. to tak na mardinesie,aby placzu nie bylo.

 7. mario mówi

  Wszelkie akty nieposłuszeństwa wobec totalitarnego reżimu PiSS powinny być naszym chlebem powszechnym.Natomiast szybko tyjący na wikcie sejmowym żyd bosak powinien wyjechać do swoich braci w Israelu a nie udawać Polaka!

  1. Rebih mówi

   Nie przesadzaj z tym Bosakiem. Był kandydatem na prezydenta, bo wiadomo było, że przegra i Konfederacja nie chciała zużyć lepszych działaczy. Ale widać gołym okiem, że nic z niego nie będzie.

  2. keram mówi

   pieprzysz…..

 8. Aculeus mówi

  Jezeli chlystka Bosaka wysunieto na kandydata ubiegajacego sie o prezydenture, to pachnie to kolejna operacja typu “kontrolowany wentyl bezpieczenstwa.”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.