Konfederacja potępia europosłów głosujących za antypolską rezolucją PE: „To eurofolksdojcze i eurosowieciarze” [WIDEO]

Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak/ fot. screen
7

W środę (9.03.2022) Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą Komisję Europejską do szybkiego uruchomienia mechanizmu warunkowości w budżecie UE i Funduszu Odbudowy. Mechanizm ten pozwala na zamrażanie wypłaty środków państwom, które nie przestrzegają tzw. praworządności. Celem tego mechanizmu jest szantaż finansowy wobec Polski i Węgier.

Europoseł Patryk Jaki opublikował na Twitterze fragment uzasadnienia tej rezolucji wzywającej do nałożenia sankcji na Polskę. Wskazano w nim m.in. na rzekome zagrożenie dla LGBT i imigrantów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jaki opublikował też listę hańby, czyli nazwiska polskich europarlamentarzystów, którzy albo głosowali za rezolucją, albo wstrzymali się od głosu.

W piątek (11.03.2022) posłowie Konfederacji ostro skrytykowali polskich europosłów, którzy swoim głosowaniem przyczynili się do przyjęcia rezolucji. Grzegorz Braun nazwał ich „eurofolksdojczami i eurosowieciarzami”, którzy powinni być osądzeni z artykułu 129 kk za zdradę dyplomatyczną. Stwierdził też, że powinni zrzec się polskiego obywatelstwa. – Bądźcie tym, kim jesteście. Eurokołchoźnikami – dodał.

– Sytuacja, w której polscy politycy w Parlamencie Europejskim podnoszą rękę za rezolucją, która ma doprowadzić do tego, żeby uderzyć w interesy finansowe polskiego państwa i polskiego społeczeństwa, to jest po prostu zdrada interesów narodowych. To jest zaprzaństwo – powiedział Krzysztof Bosak.

Źródło informacji: PAP, Konfederacja/YouTube

Zobacz też:

Skandaliczne pismo Polskiej Akademii Nauk ws. przerwania konkursu szkolnego „Wołyń – pamięć pokoleń”!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Dla zdrajców i zbrodniarzy uderzający w Polskę i Polaków powinna być tylko jedna kara nieodwracalna. Nazwiska są znane!

  Ci zdrajcy i kolaboranci już wcześniej bezkarnie działali na szkodę Polski i Polaków, chronieni przez wrogie antypolskie agentury i polskojęzyczne propagandowe media podlegające tejże wrogiej Polakom agentury!
  Bezkarność zawsze rozzuchwalała zdrajców i zbrodniarzy, tak jest też tym razem.

 2. Hammurabi mówi

  Sprawa jest prosta. Tak prosta, że aż trudna!
  Ci wymienieni z nazwisk, działają na szkodę Rzeczpospolitej Polskiej nie tylko teraz ale i przez lata całe.
  Wiadomo, że „jaśnie oświeceni” zdaniem takich jak ja się nie przejmują. Nawet go nie dostrzegają i w swojej arogancji są pewni swej bezkarności.
  Wiadomo, że trybunał stanu to fikcja. Jednak istnieje jeszcze „Kodeks Karny”, w którym w artykule 129 stoi jak byk:
  „Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.
  Unia to przecież organizacja, europejskie partie polityczne i grupy polityczne w Parlamencie również.
  Zbrodnia działania na szkodę państwa polskiego powinna być ścigana z urzędu i to bez względu na posiadane przez zaprzańców immunitety a górną granicą kary powinna być kara śmierci zmieniana w drodze łaski (przez sejm, nie prezydenta) na dożywocie z dożywotnim pozbawieniem wszelkich praw obywatelskich.
  A tak na marginesie, to co trzeba mieć w głowie, żeby głosować na takie kreatury? To straszne, że mamy w kraju takie liczne zastępy kompletnych i doskonałych idiotów.
  Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się co 5 lat. Ponieważ ostatnie miały miejsce w 2019 roku, to najbliższe odbędą się w 2024 roku. Stawiam diamenty przeciwko orzechom, że znakomita większość tych drani będzie kandydowała otoczona nimbem „Europejczyków” i zostanie wybrana przez tych samych kompletnych i doskonałych idiotów ponownie.
  Chyba, że coś się zmieni, że zamiast gadania i biadolenia dojdzie w końcu do czynów i bez patrzenia na i tak zdecydowaną szkodzić Polsce unię, dojdzie do aresztowania zdrajców i postawienia przed prawdziwym sądem lub – co by było lepsze – do referendum odnośnie opuszczenia tej kloaki.
  Wychodzi na to, że będziemy spłacać pożyczkę nie doczekawszy pieniędzy z kredytu.

 3. Tomasz mówi

  Ci którzy głosowali na szkodę kraju Polski powinni być traktowani jak wróg narodu ktoś kto zdradził ojczyznę ze wszystkimi konsekwencjami.

 4. Fff mówi

  Za te łby powinna już być nagroda.

 5. alojz mówi

  A może by przeprowadzić bojkot niemieckich sklepów, towarów banków i innych instytucji tak jak bojkotowane są ruskie? Wszyscy znają nazwy sklepów L, A, K, banku M, kody kreskowe itd. To samo wobec holenderskich.

 6. Jedenzwielu mówi

  Panowie konfederaci, czy nie pomyliło się Wam coś ? To Wy, zamiast bronić praworządności lżycie ludziom/europosłom/, którzy stają w jej obronie? Wskażcie więc sposób w jaki naród Polski ma wymóc na nierządzie zmianę ustaw o izbie dyscyplinarnej, służącej do nacisku na niezależność sędziów. Wam taki stan rzeczy odpowiada? Czy nie zdajecie sobie sprawy, że te ustawy uderzyć mogą również / może już nie za długo/ w Was. Opamiętajcie się , nie bądźcie chorągiewką na wietrze polityki !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.