Konfederacja o propozycji Kaczyńskiego ws. misji NATO na Ukrainie: „To jest kompromitacja i ośmieszenie państwa polskiego na arenie międzynarodowej” [WIDEO]

Jakub Kulesza, Robert Winnicki i Grzegorz Braun/ fot. screen
10

W poniedziałek (28.03.2022) posłowie Konfederacji odnieśli się do propozycji Jarosława Kaczyńskiego w sprawie misji NATO na Ukrainie, której nie chce ani NATO, ani USA, ani – jak okazało się w niedzielę – prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który w wywiadzie dla rosyjskich mediów powiedział, że nie rozumie tego pomysłu.

ZOBACZ: Zełenski o wysłaniu misji NATO na Ukrainę: „Nie rozumiem tej propozycji. Nie jest nam potrzebny konflikt zamrożony na terytorium naszego państwa”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– To, co tym ruchem zrobił prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński, to jest kompromitacja. To jest ośmieszenie państwa polskiego na arenie międzynarodowej – powiedział poseł Robert Winnicki. Podkreślił, że w sytuacji, w której skompromitowała się polityka wschodnia Niemiec, Polska ma silne karty, żeby „w sposób odpowiedzialny wpływać na politykę międzynarodową zachowując zdrowy rozsądek i dbając o swoje bezpieczeństwo”. – Ale Jarosław Kaczyński wykonuje ruchy nieuzgodnione z sojusznikami. Wykonuje ruchy, które ośmiesza będący u szczytu popularności prezydent Ukrainy i to jest straszne – podkreślił Winnicki.

– Za sterami państw polskiego stoi frakcja wojenna. Frakcja, która dąży do tego, żeby Polska została w tę wojnę wciągnięta – powiedział poseł Jakub Kulesza. – Oczywiście w interesie Polski jest to, żeby Ukraina tę wojnę wygrała. Stąd wsparcie dla pomocy humanitarnej, wsparcie w uzbrojenie. Natomiast mówimy stanowcze „Nie” wciąganiu Polski do wojny – podkreślił Kulesza.

– Obyśmy nie stali się stroną wojującą w tej wojnie, chociaż stojący dziś na narodu czele konsekwentnie starają się tak właśnie stawiać sprawę, jak byśmy byli w tej wojnie stroną – powiedział poseł Grzegorz Braun. Przypomniał o wypowiedziach prezydenta Andrzeja Dudy, w których deklarował on, że Polska nie jest neutralna w tym konflikcie. – Paradoksem jest to, że ten zapał nie znajduje wzajemności po stronie ukraińskiej. To jest po prostu miłość bez wzajemności. Polska do stóp się ściele, Polska z sercem na dłoni, Polska nieba przychyla, a z Kijowa głos trzeźwy – wskazał Braun i podkreślił, że prezydent Ukrainy swoją wypowiedzią upomina się o suwerenność swojego państwa. – Ewidentnym jest, że Warszawa wychodzi przed szereg – podkreślił.

– U steru w Polsce są ludzie zwyczajnie niebezpieczni. Kierowanie przez nich nawą państwową sprowadza na naród polski i nasza państwowość ryzyko, którego my, Konfederaci, nie chcielibyśmy wspólnie z rodakami ponosić – powiedział Braun. – Byłoby okrutnym dla Polaków paradoksem, gdyby okazało się, że Ukraina wychodzi z tej wojny jako państwo neutralne, zaś Polska ponosi koszta związane z przyjęciem na siebie roli strony wojującej – podkreślił.

Źródło cytatów: Konfederacja/YouTube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Sejmowe Tworki, czyli maseczka ratuje przed wojną

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  W PIS jakaś rewolta. W “niezależnej” pod wypowiedziami Prezesa zamieszcza Sakiewicz najbardziej negatywne a nawet obraźliwe komentarze. Coś się dzieje!!! Przecież tam cenzura totalna. Wolno tylko pluć na Rosję i Putina a pan prezes do wczoraj był święty, a dzisiaj….. Sodoma i Gomora

 2. Flex mówi

  Ja proponuję w antyrosyjskich wypowiedziach polskich polityków i “dziennikarzy” jak najwięcej “rzeźników Putinów”, “kacapów”,( ostatnio P. Kukiz), bandytów itp. epitetów. Tylko się potem nie dziwmy, że jak zaczną na nas lecieć bomby i rakiety, będzie to miało 100% poparcia ludności Rosji, nawet kosztem najdotkliwszych dla niej sankcji! Mamy niesamowity talent do robienia sobie zajadłych wrogów na własne życzenie. A może wcale nie własne?!

 3. Rebih mówi

  Aż zajrzałem z ciekawości do gadzinówki Sakiewicza, ale niczego takiego nie zauważyłem. To pewnie chwilowy konflikt, bo rząd nid wypłacił Sakiewiczowi forsy na czas, więc Sakiewicz chciał pokazać, co może uczynić z “przeżywszym kurduplem”.

 4. Rebih mówi

  W interesie Polski nie leży wygrana Ukrainy. Przegrana też nie bardzo, ale to bardziej akceptowalna opcja. Krym i dwie republiki (i to w granicach administracyjnych, a nie w granicach sprzed miesiąca) banderowcy już utracili. Tym, oraz zbrodniami na ukraińskiej ludności skompromitowali się doszczętnie i mogą próbować odzyskać twarz, korzystając z otrzymanych gór broni i pieniędzy do zaatakowania Polski. Stany Zjednoczone na pewno poparłyby w tym konflikcie Ukrainę. Rosja najprawdopodobniej pozostałaby neutralna, ale niewykluczone, że dyskretnie popierałaby Ukrainę.

 5. Hammurabi mówi

  Naprawdę trafne spostrzeżenia.
  Zaślepieni Polacy od pokoleń nie potrafią wyciągnąć wniosków z życiowych lekcji. Tą głupotę mamy chyba zakodowaną genetycznie.
  Nie ma innego wytłumaczenia ciągu wielkich i gigantycznych błędów które popełniali nasi przodkowie, za które dziś płacimy i które z uporem maniaka popełniamy dziś, nie chcąc widzieć tego, że płacić za nie będą kolejne pokolenia o ile… takowe będą…
  A swoją drogą, to rodzi się pytanie jaką podłość, jakie zbrodnie na Polakach muszą się jeszcze dokonać, by Polacy przestali ufać swoim wrogom, przestali tolerować zdrajców na piedestałach?

 6. Leszek SG mówi

  Kompromitacja Konfederacji trwa. Nie chcą abyśmy stali się stroną w tej wojnie? A jednocześnie chcą,aby UPAińcom dostarczać uzbrojenie? To się wyklucza. Poza tym, w polskim interesie jest porażka Ukrainy i jej zmniejszenie terytorialne. Ale chłopaczki tego nie łapią i niczego się nie nauczyli z historii, że o geopolityce nie wspomnę..

 7. tsd mówi

  Kto wyjaśni co to jest – “Kara Boska” ? Co teologia mówi na ten temat?

 8. Rebih mówi

  Trudno nie zauważyć też zmiany nastawienia po stronie Zełenskiego do pomysłu interwencji. Zełenski powtarza w zasadzie słowa Ławrowa, który zauważył, że interwencja doprowadzi do trwałego podziału terytorium Ukrainy. Zełenskiemu zapewne taki podział pasowałby, mógłby zostać Wielkim Księciem Halicko-Wołyńskim i wdzięcznym lennikiem króla Lecha, ale bardzo prawdopodobne, że banderowcy, którymi do tej pory tak skutecznie manipulował, powiedzieli mu co z nim zrobią, jeśli wprowadzi polskie wojska na Ukrainę.

 9. abcdefg mówi

  Szalom masz rację. Na tym pseudopatriotycznym portalu “Gówna Wyborczego 2” nic nie dało się pisać o małym Kalksztajnie i jego antypolskiej mafii. Nie wchodziłem już tam dawno. Być może wajcha została przestawiona.

 10. cccpsucks mówi

  to na ch czekasz, jaruś i spółka? jak tak bardzo chcesz zdychać za ukroidów to pakuj manatki i szuraj na wschód z resztą podobnych do ciebie kanalii – bo JA NA PEWNO NIE BĘDĘ
  szkoda że ich tam w kijowie coś lub ktoś nie roz…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.