Konfederacja o projekcie ustawy PiS ws. Lasów Państwowych: „Olbrzymie pole do nadużyć i korupcji” [WIDEO]

Artur Dziambor, Robert Winnicki/ fot. screen
9

Na początku kwietnia 2021 roku Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o lasach. Przewiduje on, że lasy, grunty i inne nieruchomości Skarbu Państwa pozostające w zarządzie Lasów Państwowych mogą być przedmiotem zamiany na lasy, grunty i inne nieruchomości w przypadkach uzasadnionych nie tylko – jak do tej pory – potrzebami i celami gospodarki leśnej, ale również „potrzebami polityki państwa związanej ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem projektów dotyczących energii lub transportu służących upowszechnianiu nowych technologii oraz poprawie jakości powietrza”.  W takim przypadku zamiana ma być dokonywana „bez obowiązku dokonywania dopłat w przypadku różnej wartości zamienianych nieruchomości”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– To ogromne pole do nadużyć i korupcji – ocenił poseł Robert Winnicki podczas środowej (19.05.2021) konferencji prasowej w Sejmie. Podkreślił, że Konfederacja zdecydowanie sprzeciwia się wprowadzeniu tych rozwiązań prawnych, które doprowadzą do zniszczenia wspólnego dobra, jakim są Lasy Państwowe. Projekt miał być przedmiotem obrad komisji sejmowej we wtorek, ale tuż przed posiedzeniem PiS wycofał go argumentując, że konieczne są autopoprawki.

Winnicki przypomniał, że PiS bronił Lasów Państwowych, które PO-PSL chciało sprzedać. – Co się zmieniło? Co macie do spłaty? Może jakieś roszczenia? Skąd nagle ten pośpiech i zmiany procedury, jeśli chodzi o majątek Skarbu Państwa, jakim są Lasy Państwowe? Co kombinujecie? To pytanie zadaje dziś Konfederacja – powiedział Winnicki.

– Mamy sporo terenów inwestycyjnych w Polsce, więc nie wydaje się nam, żeby była potrzeba, aby lasy musiały być wyprzedawane, czy w jakikolwiek sposób oddawane w nie wiadomo czyje ręce – powiedział poseł Michał Urbaniak. – Apelujemy do Prawa i Sprawiedliwości, aby nie wracało już do Sejmu z tym projektem – dodał.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

Nowy Wał rządu PiS! Konfederacja ujawnia oszustwa Nowego Ładu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Gdy rozkradną lasy, co będzie następne? Plaże? Jeziora?

 2. Andrzej mówi

  Głosowałem w 2015 na PIS, potem na Konfederację bo uważałem, że Morawiecki
  to taki farbowany lis i się nie pomyliłem. Nie podejrzewałem jednak takiego dna

  1. Ewa-Maria mówi

   Nie podejrzewałeś?. Ja go na samym wstępie 'rozgryzłam’.Perfidia i ten jego wzrok mówi sam za siebie. To wychowanek światowej banksterki i cały czas pokazuję ze im służy. Ta jego nagrana wypowiedz o czymś świadczy. Zniszczył polską gospodarkę i zmierza to do tego że ludzie będą pracowali za miskę ryżu, jak powiedział. Zawsze głosowałam na PiS ale to już koniec. Nie chcę ich 13 ani 14 ,niczego od nich nie chcę. Mnie leży na sercu los młodych ludzi , którzy będą musieli żyć i zmierzyć się z zadłużeniem Polski na dziesiątki dekad.
   Banda psychopatów doprowadziła do ruiny Polskę a teraz za pożyczone pieniądze chcą odbudowywać.
   Uważam że Morawiecki to kret ,który za zadanie ma doprowadzenie wszystkiego do ruiny a następnie
   przejęcie przez korporacje.

  2. Iwa mówi

   Podobno 500+, 13 i 14 ma byc tylko dla tych co sie zaszczepili na coviid. Moze powinni tez tylko opodatkowac tych co sie zaszczepili.

  3. anonim mówi

   A czego można spodziewać sie po banksterze z przymróżonym oczkiem. Synuś starego morawieckiego niegdyś członka tzw. kor to kpina z ludzi pracy. Pamiętamy do kor należeli także między innymi: tow. lewatow ps. geremek, tow. kuroń, deprawator młodzieży od czerwonego harcerstwa, ten co wychwalał bolszewika budionnego, tow. mazowiecki, ten od tzw. grubej kreski, tow. schechter ps. michnik, plugawa jąkała zajadły wróg Polski.

 3. Jest las to się rznie mówi

  KORfederacja raptem nie rozumie gdzie jest sęk? Jak długo będzie udawać, że nie widzi pazernego żyda!? Przecież wystarczy spojrzeć w lustro.

  1. Iwa mówi

   Oni chyba widza , ale nie moga glosno nazywac rzeczy po imieniu bo zostana okrzyknieci ze sa anty*****i.

 4. Iwa mówi

  Wszystko oddadza zydom i nic nie zostanie znaszego kraju. Dziekuje KONFEDERACI ze trzyma reka na pulsie i sprawdza tych szabasgojow.

 5. Iwa mówi

  Nawet nie bedziemy wiedzieli ze kto inny jest wlascicielem kraju a my tylko lokatorami. Skonczymy jak Palestynczycy jesli pozwolimy na rozgrabianie panstwa. Przeciez to wiadomo kto to bedzie kupowal. Bill Gates po cichu wykupywal ziemie w USA i gdzie indziej tez i juz jest NAJwiekszym wlascicielem ziemi uprawnej w USA. Zlodziej Microsoftu naraz stal sie farmerem. Warren Buffet tez juz sie pozbyl wszystkich akcji. Bedzie krach i nasi wladcy chca inwestoawac w ziemie a nie papier toaletowy jakim beda pieniadze i akcje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.