Konfederacja o Nord Stream 2 i nieudolności władz RP: „To nowy pakt Ribbentrop-Mołotow” [WIDEO]

Robert Winnicki/ fot. screen
1

Podczas wtorkowej (15.06.2021) konferencji prasowej posłowie Robert Winnicki i Dobromir Sośnierz przedstawili stanowisko Konfederacji w sprawie Nord Stream 2 oraz nieudolności władz RP, które nie zdołały zapobiec jego budowie. – Zamiast prowadzić sensowną politykę, która oznaczałaby wielowektorowść, postawiliśmy wyłącznie na jednego konia amerykańskiego i on zdradził nas na samym końcu batalii o Nord Stream 2 – powiedział Winnicki.

Winnicki wskazał, że Nord Stream 2 jest „fundamentalnym zagrożeniem dla Polski” i nazwał go „nowym paktem Ribbentrop-Mołotow”. – To projekt, który ma sprawić, że tandem rosyjsko-niemiecki będzie miał twarde trzymanie energetyczno-infrastrukturalne na cały region Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Winnicki. Podkreślił, że nie sprawdziły się kalkulacje Platformy Obywatelskiej dotyczące polskich wpływów w UE, ani kalkulacje PiS dotyczące wsparcia USA. – Mówimy o niepowadze ludzi, którzy narażają Polskę na olbrzymie zagrożenie – dodał. – PiS i Platforma, wespół w zespół, odpowiadają za dzisiejszą klęskę w sprawie Nord Stream 2 – oświadczył.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

UWAGA! PGE zamyka Elektrownię Bełchatów. Zamiast niej powstaną farmy wiatrowe

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

 1. Zbyszek mówi

  Energetyczny, niszczycielski Pakt Merkel – Putin.

  W ten sposob kreca sobie sznur, gdyz Chiny i USA w naturalny sposob staja sie sprzymierzencami przeciw spolce EuroAzji – chca tego czy nie chca, to juz nie od nich zalezy.

  A reszta bedzie juz tylko konsekwencja.

  Agresywnosc wobec tej nowej spolce bedzie ukrywana ale zsynchronizowana tez w naturalny sposob, za pomoca analiz sztucznej inteligencji niezaleznej od ludzi, gdyz emocje, ambicje, korupcje IT oblicza jako skladnik a nie jako jakis wazny, bo ludzki wymiar.

  W demokrytycznej Europie moze byc wywolany sztuczny kryzys i bedziemy jego ofiarami a nie ofiarami wojny a wtedy przyjaciel Rosja dolaczy do wrogow Europy a sami sobie buduja taka mozliwosc, ze cala Europa a nie tylko Polska bedzie otoczona falszywymi przyjaciolmi.

  Jakie beda skutki?
  Nie bedzie eksplozji skutkow.

  Wystarczy przyjrzec sie reformom emerytalnym: zamiast automatyzacji, skrocenia czau pracy, wprowdzenia tygodniowych wyplat wzrasta ilosc emerytow i to w centrum przemyslowym Europy.

  Nie ma zydnego planu zyskow z Zielonej Rewolucji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.