Konfederacja o atakach Izraela po nowelizacji KPA: „Należy odpowiedzieć z obojętnością i stoickim spokojem” [WIDEO]

Krzysztof Bosak i Janusz Korwin-Mikke/ fot. screen
8

Podczas wtorkowej (17.08.2021) konferencji prasowej w Sejmie posłowie Krzysztof Bosak i Janusz Korwin-Mikke przedstawili stanowisko Konfederacji w sprawie skandalicznych ataków Izraela na Polskę po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego.

ZOBACZ: Żydzi w amoku po podpisaniu nowelizacji KPA: „Minęły czasy, gdy Polacy krzywdzili Żydów bezkarnie”.

Krzysztof Bosak wskazał, że politycy III RP formatowali Polskę jako ambasadora Izraela w Unii Europejskiej, a dobre relacje z Izraelem miały być fundamentem relacji z USA. Podkreślił, że Konfederacja zawsze była sceptyczna wobec tej polityki. – Linia proizraelska polskiej polityki załamała się w 2018 roku poprzez ustawę o IPN – powiedział Bosak. – Od tego czasu było już tylko gorzej, a w tej chwili, po uchwaleniu nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego, doszło do trzęsienia ziemi – dodał.

– Nie może być tak, że inne państwa dyktują Polakom, w jaki sposób maja ustanawiać swoje prawo. Dlatego, jakkolwiek ogromnie krytyczni jesteśmy względem tego rządu, nigdy nie pozwolimy na to, by nasze państwo poddawało się naciskom zewnętrznym i by dyktowano mu z zagranicy, jakie ma przyjmować nowelizacje prawa, jakie ma mieć stosunki własnościowe, a już w szczególności nigdy nie zgodzimy się na to, żeby dyktowano nam z zagranicy prawo, które miałoby faworyzować jakąś grupę ludzi wyłącznie ze względu na ich pochodzenie. Byłoby to prawo rasistowskie i takiego prawa nie możemy przyjąć. Szantaż pamięcią o Holokauście jest szantażem idiotycznym, ponieważ nowelizacja KPA nie ma nic wspólnego z pamięcią o Holokauście – podkreślił Bosak.

– Uważamy, że na te obelgi, na te pomówienia, na te ataki, na tę agresję polityków izraelskich należy odpowiedzieć ze świętą obojętnością i stoickim spokojem. Jeżeli Izrael nie chce mieć dobrych stosunków z państwem polskim, to po prostu nie będzie ich miał. To jest strata Izraela, a nie państwa polskiego, ponieważ to nie Izrael świadczył przysługi państwu polskiemu, ale dotychczas politycy PiS-u, Platformy, PSL i SLD tak formatowali politykę zagraniczną Polski, iż to Polska, czy to na forum unijnym, czy ONZ, czy jeszcze gdzieś indziej, świadczyła usługi Izraelowi  – wskazał Bosak.

Poseł Konfederacji przypomniał, że w zamrażarce sejmowej znajduje się ustawa Stop447, która odnosi się do kwestii tzw. mienia bezdziedzicznego. Ustawa Stop447 powinna zostać wyciągnięta z zamrażarki sejmowej, powinna zostać uchwalona i w ten sposób powinno zostać zabezpieczone polskie mienie, które ciągle jest kwestionowane przez czynniki międzynarodowe, czy to z państwa Izrael, czy to ze Stanów Zjednoczonych z diaspory żydowskiej – powiedział Bosak.

– Państwo Izrael nie ma żadnego prawa do majątku obywateli polskich, którzy zginęli w czasie Holokaustu – powiedział Janusz Korwin-Mikke. – Żadne organizacje, które się uważają za uprawnione do bycia spadkobiercami po tych Żydach, nie mają prawa do tego, żeby w ogóle z nimi rozmawiać. Nie należy z nimi w ogóle rozmawiać! – podkreślił. – Jeżeli przyjeżdża jakiś przedstawiciel takiej organizacji i domaga się wydania tego mienia, należy traktować go dokładnie tak samo, jak ludzi, którzy usiłują wyłudzić kamienice w Warszawie po kimś, po kim nie byli spadkobiercami. Należy ich potraktować z kodeksu karnego, a nie cywilnego – dodał.

Źródło cytatów: Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

Kompromitacja USA w Afganistanie. Konfederacja apeluje o wyciagnięcie wniosków dla Polski [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Boguslaw mówi

  Mnie sie nic zlego nie stanie, jeslibym juz do konca mojego zycia, zadnego z nich nie musial juz wiecej spotkac, nie mowiac o tym aby jeszcze wysluchiwac ich chore wywody, nie z tej planety!
  Niech sie wszyscy sraja, jesli juz gdzies, to tylko gdzies na dalekiej pustyni!!!

 2. . mówi

  Bogus, chyba powinienes skonkretyzowac o kogo ci idzie – uzupelnic dane.

 3. Hammurabi mówi

  “Uważamy, że na te obelgi, na te pomówienia, na te ataki, na tę agresję polityków izraelskich należy odpowiedzieć ze świętą obojętnością i stoickim spokojem”…
  Owszem, należy tak odpowiedzieć, ze stoickim spokojem należy natychmiast pozbawić przywilejów żydowską diasporę i surowo karać za wszelkie akty antypolonizmu. Tylko tyle i aż tyle! Pieniądze wyrzucane na zaspokajanie “potrzeb” tej mniejszości, na restaurowanie kirkutów, utrzymywanie karykatury muzeum, na renty dla mieszkańców Izraela, należy przeznaczyć na odkłamywanie tego, co zostało zakłamane, na wyjaśnienie tego, co zostało zaciemnione.

 4. . mówi

  Jest podzial na syjonistow, Izraelczykow i amerykanskich nie uznajacych Izraela – ciekawe jak ich odroznisz?

 5. Bobi mówi

  Z tym zakłamanym narodem, przeinaczającym historię nie można negocjować, z nimi trzeba postępować tak jak oni postępują z Palestyną i innymi krajami takim jak Polska, krótko ,twardo i na temat. Zrobili sobie dochodowy business z ludzkiej naiwności i wciskają tą chorą ciemnotę wszem i wobec. Dosyć tej zakłamanej propagandy i oczerniania niewinnych.

 6. Marcin Malik mówi

  Polska sobie sama stworzyła ten problem, poprzez swoją uległość. Ja bym zdelegalizował wszystkie organizacje żydowskie w Polsce, zamknąłbym synagogi i inne instytucje żydowskie, przestałbym płacić im cokolwiek, a potem deportowałbym Żydów i odebrał im obywatelstwa polskie. Co ich niech zabiorą ze sobą, aby nie mówili że ich okradliśmy.

  Z Izraelem nadal robiłbym interesy, ale nie na kolanach, jak to robią Polacy. Wszystkie wycieczki Żydów do Polski byłyby bez ich ochroniarzy. Wiza turystyczna w wys. 20 funtów płatna na lotnisku.

 7. alojz mówi

  Podziały podziałami ale jak jest okazja łupić gojów to wyżej wymienieni się jednoczą.

 8. alojz mówi

  A polskie paszporty nadal są tam rozdawane za friko i bez ograniczeń?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.