Konfederacja domaga się zaostrzenia kary za ukrywanie pedofilii: „Nie ma zgody na zmowę elit” [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
3

W poniedziałek (25.05.2020) Konfederacja zaapelowała o zwiększenie kary za ukrywanie pedofilii z 3 do 10 lat. Poseł Krzysztof Bosak przedstawił projekt ustawy w tej sprawie. – Nie ma zgody na zmowę elit – powiedział i podkreślił, że nie ma znaczenia, czy są to elity świeckie, czy duchowne.

– Nie może być tolerancji dla żadnego rodzaju tego typu przestępstw, ponieważ są to zbrodnie. Zarówno przestępstwa krzywdzenia dzieci w obszarze seksualności, jak również pomoc do ukrywania tego, współdziałanie – stwierdził Bosak i przypomniał, że Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, relatywizował gwałt na nieletniej popełniony przez Romana Polańskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Robert Winnicki podkreślił, że wszystko, o czym mówią m. in. ostatnio zaprezentowane filmy, musi być wyjaśnione w pełnej przejrzystości. – Czy to są księża, czy biskupi, czy celebryci, czy prokuratorzy – wszyscy muszą odpowiedzieć za to, że ukrywają albo uczestniczą w ohydnych przestępstwach – stwierdził Winnicki i zaapelował o oczyszczenie Kościoła z „tęczowej mafii”.

– Chciałem zwrócić się zwłaszcza do Kościoła, jako świecki katolik, który ze zgrozą obserwuje obecny od kilku dekad rozkład doktryny i dyscypliny w Kościele. Apeluję o to, żeby Kościół się obudził, żeby nie szedł drogą rozkładu wewnętrznego. Wzywamy hierarchów do odwagi, jasnego stanowiska i przywrócenia tradycyjnej dyscypliny w ramach Kościoła – zaapelował Winnicki.

Odpowiadając na pytania Krzysztof Bosak odniósł się do kwestii kampanii wyborczej i doniesienia posła PiS Krzysztofa Sobolewskiego, który zawiadomił Państwową Komisję Wyborczą, że kontrkandydaci prezydenta Dudy prowadzą kampanię bez podstawy prawnej. – Poseł Sobolewski powinien w pierwszej kolejności złożyć donos na swojego szefa – powiedział Bosak wskazując, że prezydent Duda prowadzi regularną kampanię wyborczą od samego początku trwania obostrzeń związanych z epidemią. Podkreślił, że obecna próżnia prawna jest winą rządzących.

Zapytany o działania policji wobec osób uczestniczących w tzw. strajku przedsiębiorców powiedział, że konstytucja nie przewiduje ograniczania praw obywatelskich na drodze rozporządzenia. – To co robi rząd i policja jest naruszaniem praw obywatelskich. Zupełnie nie jest istotne kto i w jakiej sprawie się gromadzi. Sam fakt rozbijania siłowego zgromadzeń pod pretekstem działań epidemicznych to czysto orwellowska sytuacja – powiedział Bosak.

Podkreślił, że gdyby policja ściśle stosowała się do rozporządzeń rządu, to rozganiałaby grupy ludzi w sklepach i środkach komunikacji miejskiej. – To, co się obecnie dzieje, przeczy zasadom zdrowego rozsądku. Władza rozstała się ze zdrowym rozsądkiem wiele tygodni temu – podsumował Bosak.

Krzysztof Bosak przedstawia projekt zaostrzenia kar za ukrywanie przestępstw pedofilskich

Krzysztof Bosak przedstawia projekt zaostrzenia kar za ukrywanie przestępstw pedofilskich!

Posted by Konfederacja on Monday, May 25, 2020

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Restrykcje są dla ciemnego ludu! Premier nie przestrzega wytycznych GIS i chwali się tym na Twitterze

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. fajera mówi

    a dałbyś radę pisać jaśniej? sądząc po twoich innych komentarzach to raczej nie, wskazują nie tylko na brak polskiej klawiatury ale braki w znajomości języka polskiego…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.