Konfederacja domaga się Trybunału Stanu dla Donalda Tuska i Mateusza Morawieckiego [WIDEO]

Bartłomiej Pejo, Robert Winnicki i Tomasz Grabarczyk/ fot. screen
4

We wtorek (29.11.2022) poseł Robert Winnicki poinformował, że Konfederacja rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskami o postawienie Donalda Tuska i Mateusza Morawieckiego przed Trybunałem Stanu. – Ci dwaj premierzy są odpowiedzialni za dewastację polskiej energetyki, polskiego górnictwa, polskiego bezpieczeństwa energetycznego i węglowego – powiedział Winnicki.

Zarzuty wobec Tuska to: podpisanie szkodliwego dla Polski pakietu energetyczno-klimatycznego UE, czyli zgoda na zmniejszenie do 2020 roku emisji CO2 o 20%; uzależnienie Polski od dostaw rosyjskiego gazu, ropy i węgla; likwidacja polskich kopalni i dewastacja górnictwa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarzuty wobec Morawieckiego to: wyrażenie zgody na politykę klimatyczną UE na posiedzeniu Rady Europejskiej w dniu 12 grudnia 2019 poprzez brak weta i zatwierdzenie celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050, czyli Europejski Zielony Ład; wyrażenie zgody na posiedzeniu Rady Europejskiej na zatwierdzenie celu klimatycznego na 2030 rok w postaci redukcji emisji o 55% w porównaniu do 1990 roku, czyli pakiet “FitFor55”; likwidacja polskich kopalni.

– Obaj panowie powinni siedzieć w tej samej celi za to, co zrobili z polskim bezpieczeństwem energetycznym; za to, jakie rachunki fundują polskim rodzinom; za to, w jaki sposób dewastują polski przemysł i polską gospodarkę – oświadczył Winnicki.

Źródło informacji: YouTube/Konfederacja

Zobacz też:

Katarzyna TS: Debata dwóch łgarzy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Nawet gdyby zebrali 10 mln podpisów Polaków to nic nie da, bo Polacy nie mają nad nimi władzy. Żeby ich osądzić to trzeba by najpierw pokonać ich protektorów ;).

 2. z-k mówi

  I nie potępił Winnicki tych co banderowskich chachłów nie kochają i w ciągu całej konferencji ani razu nie nazwał ich sk…synami. Chyba zbliżają się wybory i zabiega polskie głosy

 3. cccpsucks mówi

  akcja pod publiczkę, bez żadnego umocowania w rzeczywistości polskiej aka kafkowskiej. cały system jest przeżarty jak trup pływający po morzu przez miesiąc. kto niby miałby tych dwóch pajaców osądzić, skazać? pooland kaput

 4. Buran mówi

  W roku 1794 ze zdrajcami Ojczyzny (było wśród nich nawet dwóch biskupów) rozprawiono się szybko i skutecznie. Teraz, nawet przed Trybunałem Stanu nie udaje się nikogo postawić. Zazwyczaj jest dużo hałasu, walenia w bębny i nic z tego nie wyniknie. Jak zawsze zresztą.
  Trybunał Stanu działa już 100 lat i w tym czasie udało mu się skutecznie skazać dwie osoby za nielegalny handel alkoholem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.