Komunikat Sanepidu ws. pacjentów z Marek: negatywny wynik badań w kierunku koronawirusa

przychodnia w Markach/ fot. Twitter
0

We wtorek (11.02.2020) miasto Marki poinformowało, że do przychodni Eskulap zgłosiły się dwie osoby, które niedawno przebywały w krajach azjatyckich i zasygnalizowały, że źle się czują. Przewieziono je do szpitala. W środę Sanepid wydał komunikat w tej sprawie. Przeprowadzone testy nie wykazały obecności koronawirusa.

ZOBACZ: Podejrzenie koronawirusa w podwarszawskich Markach. Małżeństwo zgłosiło się do przychodni Eskulap

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołominie informuje, że w dniu wczorajszym do przychodni na terenie powiatu wołomińskiego zgłosiły się 2 osoby, które powróciły z Chin i Filipin. U jednej z tych osób wystąpiły objawy ze strony układu oddechowego i złe samopoczucie. Decyzją lekarza podjęto czynności profilaktyczne i osoby zostały przetransportowane zgodnie z procedurami do Szpitala Zakaźnego w Warszawie, celem podjęcia badań testowych w kierunku zakażenia nowym koronawirusem 2019-nCoV. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna prowadzi na bieżąco nadzór epidemiologiczny” – czytamy w pierwszym komunikacie.

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołominie informuje, że w  dniu 12.02. PSSE w Wołominie uzyskała informację ze Szpitala Zakaźnego w Warszawie ul. Wolska 37 o negatywnych wynikach badań w kierunku koronawirusa 2019-nCoV u hospitalizowanych podróżnych” – podaje Sanepid w drugim oświadczeniu.

Źródło informacji: wolomin.psse.waw.pl

Zobacz też:

[WIDEO] Wirusowe szaleństwo: 30 Polaków wróciło z Chin, a premier zachęca do szczepień na grypę, czyli wszyscy jesteśmy bezpieczni do czasu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.