Komunikat kurii i KUL-u ws. ks. prof. Guza. Odcięto się od jego wypowiedzi nt. Covid-19. Co takiego powiedział duchowny?

Ks. prof. Tadeusz Guz / Fot. Wikipedia
32

Kuria Archidiecezji Lubelskiej wspólnie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim po raz kolejny opublikowała oświadczenie ws. ks. prof. Tadeusza Guza. Tym razem sprawa nie dotyczyła żydowskich mordów rytualnych (sprawa została opisana w książce “Polska w cieniu żydostwa”), ale Covid-19. W oświadczeniu wypowiedzi profesora w tej sprawie oceniono „naganne i nieodpowiedzialne”. Co takiego powiedział ks. Guz?

Ksiądz Tadeusz Guz skrytykował szczepionki przeciw Covid-19. Program szczepień nazwał „zbrodnią” i porównywał do przestępstw nazistów. Twierdził, że elementem szczepionki jest „uśmiercone ciało nienarodzonych braci i sióstr”.
Za takie procedery zaraz po zakończeniu II wojny światowej, za tego typu praktyki unicestwiania ludów i narodów, wytoczono ich architektom, zbrodniarzom, proces norymberski – mówił w kwietniu tego roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Duchowny zakwestionował też rządowe obostrzenia.
Zakazami, do których państwo nie ma prawa, kompletnie się nie przejmujcie. Róbcie to, do czego Bóg was powołuje, a jak was zapytają jakieś służby, dlaczego pracujecie, skoro jest zakaz, to powiedzcie: bo my pracujemy dla Boga, a nie dla diabła jak wy – mówił. Wskazywał, że zamykania kościołów i ograniczania dostępu do sakramentów nie było w Polsce nawet za III Rzeszy niemieckiej czy Związku Sowieckiego.

Na wypowiedzi wykładowcy z KUL-u odpowiedziała kuria Archidiecezji Lubelskiej oraz sama uczelnia.

Pragniemy oświadczyć, że są to opinie, z którymi stanowczo nie zgadzają się jego przełożeni: arcybiskup metropolita lubelski oraz rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – czytamy w wydanym właśnie oświadczeniu, pod którym podpisali się rzecznicy prasowi Archidiecezji Lubelskiej i KUL.

Wykorzystywanie autorytetu kapłana oraz profesora do promowania postaw stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia w obliczu pandemii koronawirusa jest nadużyciem i należy je traktować jako naganne oraz skrajnie nieodpowiedzialne. Osoby zachęcające do zachowań zagrażających życiu i zdrowiu, a tym samym sprzecznych z piątym przykazaniem Dekalogu, nie reprezentują świata akademickiego, ani tym bardziej Kościoła – napisano w komunikacie.

Źródło informacji: KUL, Kuria Archidiecezji Lubelskiej

Przeczytaj także:

J. Międlar: Kapłan z Lublina popłynął ściekiem Życińskiego

IPN szkaluje członków Stowarzyszenia Wizna 1939. Zarząd zapowiada podjęcie kroków prawnych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Można podsumować to krótko : Ks. prof. Tadeusz Guz wierzy w Boga z tym świadectwem wiary stanowczo nie zgadzają się jego przełożeni: arcybiskup metropolita lubelski oraz rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

 2. Rebih mówi

  No cóż, nie raz jest tak, że służenie prawdzie wymaga porzucenia ciągłego myślenia o odpowiedzialności, konsekwencjach, ciągłego drżenia przed władzą, rabinami i arcykapłanami, a nawet przed namiestnikiem i samym Cezarem. Oczywiście łatwiej nie drżeć, jeżeli jest się nie ma się nic do stracenia. Trudniej nie drżeć, jeżeli w kółko poleruje się tron rektora czy biskupa. To trochę przybliża nas do ewangelicznej historii z bogatym młodzieńcem, którą tu dedykuję Kurii Biskupiej w Lublinie i władzom KUL.

 3. Pawel mówi

  Uczciwy mąż, mówi prawdę, a Faryzeusze $.$ zamykają mu usta.
  Pomódlmy się w intencji wytrwałości dla księdza Guza

 4. Polak mały mówi

  A więc uczelnia KUL i archidiecezja lubelska ubóstwiły maseczki i restrykcje rządowego Cezara, trzymają z tymi którzy, są winni śmierci ponad 100 tyś Polaków w latach 2020-2021 . Warto to zapamiętać… Takie zachowanie nie ma z duchem katolickim nic wspólnego… Oczywiście jak nie wierzą w piekło i życie po śmierci, to wolą trzymać z bogatymi, a nie z prawdą wiary katolickiej … Żenada i wielkie zgorszenie dla katolików co ci ludzie wyrabiają… i w czym uczestniczą… Akurat kiedy potrzeba odważnych głosów w Kościele, to na szczytach się chowają i wymawiają… Ich wiara i teologia to tylko puste frazesy i życie aby się ludziom przypodobać a nie Bogu… “32 Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. 33 Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.” Mt 10

 5. Kazimierz Żak mówi

  I w ten sposób pozbawili się datku jak będą zbierane pieniądze na KUL. Pozdrawiam

 6. ***** Konfederacje mówi

  pierdoli jak to klecha.

 7. Ewa-Maria mówi

  Jeden odważny powiedział prawdę .O co więc wszczęto larum?. Rzesze Polaków tak myśli. Rządzący Polską to psychopaci, Należy się im ,aby odpowiedzieli za te zbrodnie na ludzkości. Teraz zabierają się za dzieci i myślą o tych najmłodszych. Nowa Norymbergia już rozpoczęła działania.

 8. Mietek mówi

  Historia kołem się toczy. Więc dlaczego nie, porównanie trafne więc boli.

 9. Sławek mówi

  Profesor nikogo nie obraża jako człowieka tylko piętnuje postawy. Czy stwierdzenie że “rząd pracuje dla diabła” jest nieprawdziwe? Zamykanie ludzi w domach, zamykanie kościołów, firm, ludzie wpadają w depresję i długi, to czyja to wina? Kto jest autorem chorych “obostrzeń”?! Na szczęście Kuria i uczelnia znają wartość profesora i jego odwagę, dlatego poza upomnieniem włos mu z głowy nie spadnie.

 10. anonim mówi

  Brawo czcigodny ks. Profesorze za mówienie prawdy o diabelskim zamachu na ludzi przez światowe kanalie.

 11. Polka mówi

  Znaczy się, mało douczony ksiądz, zarówno w zakresie nauki, jak i teologii, coś powiedział i wprawopl się tym podnieca? OK.

 12. Alek mówi

  A czym jest uniemożliwienie pacjentom leczenia przez państwową służbę zdrowia, czy nie jest to “zagrożenie dla życia i zdrowia w obliczu pandemii koronawirusa”, czy nie jest to “nadużyciem” i czy nie “należy [go] traktować jako naganne oraz skrajnie nieodpowiedzialne”? Gdzie tu apel w tej sprawie ze strony jakiejś kurii? Bo wszakże część lekarzy to jednak katolicy. A owo zamknięcie dla chorych ośrodków zdrowia i szpitali zaowocowało złamaniem piątego przykazania ‘nie zabijaj’.

  Swoją drogą wiemy, jaka była reakcja szeregu biskupów na papieską encyklikę “Humane vitae”. Też dotyczyła m.in. zabijania nienarodzonych. Niemieccy, amerykańscy, kanadyjscy i inni biskupi sprzeciwili się nauczaniu Kościoła o ochronie życia niewinnych dzieci. Teraz widać kolej na kurię w Polsce. Kto by to pomyślał jeszcze 15 lat temu.

 13. *****konfederacje mówi

  Cos o sponsoringu Brauna przez Stonoge,doczekam sie? Prawdiwi dziennikarze,Polacy,patrioci,katolicy? czy tak samo,jak oszolomka piszaca o covid 19 napisze o tym czy Bosak sie zaszczepiol czy tez nie?
  Do dziela !

 14. Her mówi

  To ciekawe. Przykazania są ustawione w odpowiedniej kolejności. Od najważniejszych do mniej ważnych. Czemu nie mówią o łamaniu 2 przykazania ? Wszak jest wyżej. 5 według rozumienia episkopatu naruszał sam Bóg kiedy kazał wycinać całe narody. Kara kamienowania też wykraczała przeciwko 5 przykazaniu? Albo więc czegoś episkopat nie rozumie albo z przykazań robią sobie podkładkę. Łk14, 26-27, Mk10, 37-39. Jak to wyjaśnić? Albo przychodzisz do Jezusa albo do innych ludzi. Jeżeli do Jezusa, masz być skierowany tylko na Niego. Jeżeli na spotkanie z innymi ludźmi – nie jesteś godny.

 15. Opat mówi

  Jeden ksiądz powiedział prawdę……

 16. Misiek13 mówi

  Brawo takich ludzi mam potrzeba wiecej zeby dotarlo do zwyklych ludzi.jaki los nam gotuja wielcy tego swiata

 17. Shadow mówi

  Będziecie potępieni sukinsyny w sutannach, nie rozróżniający prawdy od kłamstwa, a widzący tylko ziemskie przywileje. Dzięki wam ja wierna chrześcijanka odeszłam od kościoła, który jest sprzedajny, fałszywy i bardzo grzeszny, nie dający nadziei na przyszłość. Papieża też uważam za heretyka i sprzedajną szmatę.

 18. ren mówi

  Kuriewki w tęczowych rajtuzach odszczepcie się od księdza Guza.

 19. Hshshs mówi

  Ciekawe co by powiedzieli na takie teksty gdyby powiedział je Biedronka albo smiszek? Tez by byl hej na pedałów czy w drugą stronę?

 20. Polak mówi

  świecka święta się odezwała, jad i przekleństwa się wylewają z twej duszy, gratuluje tej samej drogi “non serviam”

 21. Ewa-Maria mówi

  A ty miernoto widzisz poza ziemskie przywileje? Czyli jak rozumiem diabelskie.Ty już jesteś potępiona i skończona na wieki. Ty byłaś taką chrześcijanką jak że mnie poganką. Nie ośmieszaj się Polko.

 22. ZAWODOWY POLAK mówi

  Czego innego można być się spodziewać po ludziach, którzy w Boga nie wierzą, ich bogiem jest Antychryst, zero datków na KUL!

 23. Gadacz mówi

  Brawo dla prof. Guza! W dzisiejszej Polsce trzeba dużo odwagi, by powiedzieć prawdę. Nawet za komuny tak nie było. Kościół był bardzo odważny, a może tylko ks. Popiełuszko? który zginął męczeńską śmiercią za słowo, no i Jackowi Międlarowi się nie udało, został “wykluczony”. Jest tylko tolerancja dla rozebranych LGBTQ, niszczących kościoły i pomniki!

 24. Gadacz mówi

  Cenzura! Może to przejdzie! Brawo dla prof. Guza!

 25. Gadacz mówi

  Masz rację kurJEwki w tęczowych rajtuzach odczepcie się od profesora Guza!!!

 26. Gadacz mówi

  Skasowane kolejne! To Ty Jacku kasujesz? Nieładnie!

 27. Gadacz mówi

  Ks. prof. Guz, mówi prawdę, tak jak Popiełuszko za komuny!

 28. MACIEJ mówi

  Jak zwykle w punkt, więc boli dupsko.
  Uderz w stół a nożyce się odezwą 🙂

 29. Marek z Warszawy mówi

  Brawo dla Księdza Guza. Jeden z nielicznych prawdziwych Księży. Ani grosza na KUL.

 30. leszek59 mówi

  akurat w teologii bardzo wyuczony… ignoranci powinni zająć się katechizmem marksistowskim… człowiek został wygnany z raju i przejął decyzje o swoim losie, ponieważ spożył owoc z drzewa wiadomości dobrego i złego, czym zaprzeczył boskości Stwórcy… nikt nie zabrania być debilem, ale proponuję więcej czytać…

 31. Wojtek mówi

  Mało zostało wierzących księży… Po pierwszej wypowiedzi księdza Guza o bezbożnych restrykcjach warszawka uruchomiła kul i przypomniano wykład księdza o 7ydowskich mordach rytualnych sprzed kilku lat, by zrobić z niego antysemitę, a to wiadomo w polin wyklucza człowieka z debaty. O telefonach z warszawki (nie z lublina) przez cały dzień wiem ze źródeł bliskich księdzu.

 32. Emilian58 mówi

  Fiszki kościoła niszczą i kościół i wiarę zupełnie jak ten antypapież Franek Majdanek, który poszedł na układy z talmudycznymi ustawiaczami świata.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.