Komu przeszkadza upamiętnienie o. Kolbego? Gadowski o naciskach ws. Marszu Polaków i Polonii w Oświęcimiu

Maksymilian Maria Kolbe/ fot. gadowskiwitold.pl
14

W środę (14.08.2019) odbędzie się w Oświęcimiu Marsz Pamięci Polaków i Polonii organizowany przez Witold Gadowskiego. „14 sierpnia wczesnym rankiem spotykamy się w tuż obok oświęcimskiego rynku u Salezjanów. Tam będzie recepcja i rejestracja wszystkich uczestników „Marszu Pamięci Polaków i Polonii”. Marsz ruszy do obozu koncentracyjnego Auschwitz i tam będziemy się modlić wspominając świętego Maksymiliana Kolbe. Właśnie tego dnia mija rocznica jego męczeńskiej śmierci” –  informuje Gadowski. Wspaniała inicjatywa, ale są tacy, którym ona nie odpowiada.

– W ostatnim okresie odbieram wiele upominających i zniechęcających telefonów od „Bardzo Ważnych Urzędników i Polityków”. Niektórzy wręcz grożą, wszystko po to abym odstąpił od Marszu Polaków i Polonii 14 sierpnia. Nie dzwońcie, nie jestem z wosku. Marsz będzie! – informuje Witold Gadowski na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W informacji nie pojawiły się żadne nazwiska, więc nie wiemy, komu konkretnie przeszkadza marsz Polaków organizowany w Auschwitz w rocznicę śmierci świętego Maksymiliana Marii Kolbego zamordowanego przez Niemców zastrzykiem fenolu w bloku śmierci. Komuś jednak przeszkadza. Dlaczego? Czyżby chodziło o przekonanie światowej opinii publicznej, że Polacy nie byli ofiarami niemieckiego-nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau, a byli nimi wyłącznie Żydzi? Czy Polakom ma być odebrane prawo do czczenia pamięci polskich ofiar tego obozu?

Źródło informacji: gadowskiwitold.pl, Twitter

Zobacz też:

Zmowa milczenia. Zakłamywanie pamięci o polskich ofiarach niemieckich obozów koncentracyjnych [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  Ksiądz Isakowicz – Zaleski: „Dostaję pogróżki. „Straszą śmiercią.”

 2. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Sanhedryn z Nowego Jorku uznaje Świętego Maksymiliana Kolbe za jednego z największych antysemitów,obok Pana Jezusa Chrystusa i Jego Niepokalanej Matki Maryi.Cieszmy i radujmy się,jesteśmy w doborowym towarzystwie.

 3. michu mówi

  Ciekawe na ile ten marsz będzie widoczny w światowych i krajowych mediach? ;).

 4. michu mówi

  Zobaczymy też którzy z Polskich polityków wezmą w nim udział, zwłaszcza ci którzy pełnią obowiązki prawicowców 😉

 5. Robert B. mówi

  Święty, bo żydowski, holokaust to potężna gałąź przemysłu. I będzie broniony zębami i pazurami ze skrytobójstwami włącznie.

 6. jacek mówi

  czyżby żydo-bolszewikom z PIS przeszkadza ten marsz?

 7. Flex mówi

  Pewnie głównie tym w jarmułkach, szczególnie w wersji niewidka, którym teren obozu marzy się jako eksterytorialny i pod zewnętrzną pieczą. Ciekawe czy wiadome media i ich „tuzy”odnotują tradycyjnie „prowokacyjne zgromadzenie polskich faszystów negujących holokaust”?! Uniknięcie jakichkolwiek prowokacji to priorytet z tego powodu i naprawdę ciężkie zadanie organizatorów!

 8. Hammurabi mówi

  Błąd! Jeśli były naciski, jeśli były groźby, nazwiska tych „Bardzo Ważnych Urzędników i Polityków” powinny zostać przez Pana Gadowskiego ujawnione, choćby dla jego bezpieczeństwa. Nie mniej ważne jest ich pokazanie wszystkim Polakom z przysłowiową ręką w nocniku.

  1. michu mówi

   Ciekawe dlaczego tego nie zrobił?

  2. Hammurabi mówi

   No właśnie. Po namyśle, odrzucając emocje i znając dotychczasowe dokonania Pana Gadowskiego, dopuścić należy perfidny szantaż wobec bliskich mu osób.
   Ujawnienie materiałów w postaci nagrań i screenów wiele by mogło namieszać. Cóż… Pożyjemy może czegoś się dowiemy. Może…

 9. Buran mówi

  Po tych przeciwnikach można się spodziewać wszystkiego, mają to we krwi.

 10. ujawnić nazwiska ! mówi

  Jeśli Gadowski taki odważny, to dlaczego nie ujawnił nazwisk tych „Bardzo Ważnych Urzędników i Polityków”, którzy wręcz grożą?

  1. Rejdański mówi

   Bo może nie chce robić komuś reklamy? Bo może Nie chce wszczynać ,,dyskusji”- awantury? Bo co by to dało? Bo może być wiele innych powodów ale podejrzewać Gadowskiego o brak odwagi? Hmm…

 11. Jaca mówi

  Widać w jakim państwie żyjemy i jakie ono jest „suwerenne”. Polacy tylko mogą raz w roku wyjść na marsz „niepodległości” i pomachać flagami a potem do budy. Wiele zła , w tym dwie okrutne wojny wiadomo kto wyreżyserował i pchnął odpowiednich sługusów do nich. Coraz bardziej mam niechęć do pewnej nacji, która napawa mnie obrzydzeniem na samą myśl.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.