Kompromitacja HGW w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Komisja ds. reprywatyzacji działa zgodnie z prawem

fot. twitter
3

Postanowieniami z dnia 5 października 2017 r. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił wnioski Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego pomiędzy Prezydentem a Komisją ds. usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa. Wnioski dotyczyły nieruchomości położonych w Warszawie przy ulicy: Twardej 8 (sygn. akt I OW 178/17), Twardej 10 (sygn. akt I OW 179/17) i Chmielnej 70 (sygn. akt I OW 191/17 oraz I OW 192/17).

Postanowienie NSA oznacza, że nie ma żadnych przeszkód prawnych, aby komisja ds. reprywatyzacji zajmowała się skandalicznymi postępowaniami i decyzjami wydanymi przez warszawski Ratusz. Hanna Gronkiewicz-Waltz twierdziła, że komisja nie ma do tego prawa, ponieważ tylko ona może badać wydane wcześniej decyzje, na mocy których wyłudzono kamienice. Co więcej, HGW utrzymywała, że nie może stawić się przed komisją właśnie ze względu rzekomy „spór kompetencyjny”. Czy po dzisiejszej decyzji NSA prezydent Warszawy raczy w końcu stanąć przed komisją?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: nsa.gov.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Czekam teraz na ruch Komisji ds. reprywatyzacji. Podniesienie kary za niestawienie się na przesłuchanie do np. 200 000 zł. Ona litości dla zwykłych Polaków nie miała. Te pieniądze mogłyby trafić na fundusz pomocy dla zwykłych Polaków dotkniętych działalnością rozbójniczej bandy czyszczącej kamienice.

 2. Hammurabi mówi

  No i co teraz? Co teraz wymyślą opłacani z miejskich pieniędzy adwokaci? Już zajumali ponad sto tys. a Hanka jest dalej „w lesie”. Inna sprawa, że ją na to stać, bo takie kilka, kilkanaście tysiączków to ma jako drobne na waciki. Komisja powinna w ramach swoich uprawnień otrzymać możliwość podniesienia wielkości nakładanych kar finansowych a warszawski ratusz, powinni odwiedzić przedstawiciele stosownych urzędów w celu kontroli finansów miejskich. Jedno jest pewne. Waltz teraz będzie

 3. gojek mówi

  Maksymalne kary dla tej koszernej *&^$*&%#*&* !!!
  Jak widzę jej mordę, to bynajmniej nie mam w sobie chrześcijańskiej miłości bliźniego…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.