Komornik w Instytucie Lecha Wałęsy, ale były prezydent ma już nową fundację

Lech Wałęsa/ fot. twitter
8

Lech Wałęsa przeniósł swoją działalność z zadłużonych fundacji do nowej fundacji wolnej od długów. Instytut byłego prezydenta może nigdy nie spłacić swoich wierzycieli – informuje trójmiasto.wyborcza.pl.

Jak ustaliła gazeta.pl, do Instytutu Lecha Wałęsy wszedł komornik, żeby ściągnąć zaległy czynsz za wynajmowaną od mazowieckiego samorządu willę Narutowicza. Dług wynosi blisko 400 tys. zł, a wszystkie zobowiązania Instytutu mają sięgać 1, 7 mln zł. Jednak Lech Wałęsa przeniósł działalność swojego instytutu do nowej fundacji, która nie jest zadłużona.

Willa Narutowicza została wynajęta od samorządu mazowieckiego w 2011 roku. Sygnatariuszami umowy byli marszałek Adam Struzik oraz Lech Wałęsa. Czynsz wynosił ok. 50 tys. złotych miesięcznie, a zadłużony Instytut przestał go opłacać.  W końcu władze Mazowsza zażądały spłaty długu i złożyły pozew. W październiku 2017 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał Instytutowi spłatę długu, a 3 marca br. samorząd wojewódzki wysłał do kancelarii komorniczej wniosek egzekucyjny.

Wałęsa przebywa na badaniach w szpitalu i nie komentuje sprawy.

Źródło: trójmiasto.wyborcza.pl, wpolityce.pl

SKLEP-WPRAWO.PL

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. michu mówi

   I to jeszcze jak. Jaki ważny urząd pełnił 🙂

  2. Hammurabi mówi

   Bolek to tylko gęba. Mądrzejsi od niego kręcą lody, jemu dając wafelki, co nie znaczy, że głoduje.

 1. Claire mówi

  Człowiek z wykształceniem podstawowym, marionetka wywindowana na urząd prezydenta przez komunistów, pozbawiony zupełnie kręgosłupa moralnego, zdrajca Polski i Polaków. Bolek nigdy nie zapomnę ci tego jak okłamałes prawicę i piles w Magdalence z komuchami. Miej odwagę odpowiedzieć na pytania Anny Walentynowicz!

 2. Gg mówi

  Bolek ty mendo.Już niedługo kostucha przyjdzie po ciebie.Jak staniesz na sądzie ostatecznym? Tam nie wygrasz w totolotka!!!

 3. Maksymilian mówi

  U mnie we wsi, sklep wiejski też co roku zmienia nazwę i rozpoczyna działalność „na nowo”, oszukując w ten sposób przy płaceniu podatków. Ale kogo to jest wina? Tych co szukają oszczędności, czy Sejmu, który uchwala „dziurawe” Ustawy? Ja pracuję za granicą, ale płacę podatki w Polsce. Firma bezczelnie mnie oszukuje przy odprowadzaniu składek emerytalnych. Kogo to jest wina? Jeśli Sejm będzie zajmował się Rocznicami, Miesięcznicami, objawieniami fatimskimi, to ludziom żyć w Polsce się chcieć nie będzie.

 4. Robert mówi

  Co tam Bolek pokazuje,że leśny misiek z Alt Keykuth mózgownicą mu steruje i radyjkiem kontroluje?Widać że ma internet w głowie i robi co chce jego misio prowadzący

 5. Teresa mówi

  Bolek,przeproś swój naród(o ile to twój naród…Leyba Kohne) za swoje donosicielstwo i działalność na jego szkodę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.