Komisja Europejska potrąca kary za Turów i Izbę Dyscyplinarną z należnych Polsce funduszy unijnych

Komisja Europejska/ fot. pixabay.com
12

Zgodnie z zapowiedzią z 8 lutego 2022 roku Komisja Europejska potrąca z należnych Polsce funduszy unijnych kary nałożone przez Trybunał Sprawiedliwości za niezamknięcie kopalni Turów i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

ZOBACZ: Komisja Europejska wyegzekwuje kary za Turów z płatności należnych Polsce z budżetu UE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do 13 kwietnia 2022 roku Komisja potrąciła 45 z 68 mln euro kary za Turów oraz 69 ze 161 mln euro kary za Izbę Dyscyplinarną, przy czym ta druga kara rośnie o milion euro dziennie.

W lutym rzecznik rządu Piotr Muller oświadczył, że Polska „skorzysta z możliwych środków prawnych, aby odwołać się od tych planów Komisji Europejskiej”. Jednak od 8 lutego do 13 kwietnia do TSUE nie wpłynęły żadne polskie wnioski, ani skargi na działania Komisji w kwestii egzekucji kar. Zapisany w traktatach termin na złożenie takich dokumentów wynosi dwa miesiące.

Ponieważ polski rząd nie reaguje na wezwania do zapłaty kar, Komisja Europejska potrąca kolejne raty, pomniejszając przelewy funduszy unijnych. W kwietniu należy spodziewać się potrącenia kolejnych 42 mln euro za Izbę Dyscyplinarną. Nie oznacza to bezpośrednich strat dla beneficjantów programów m.in. z polityki spójności w Polsce, ponieważ straty musi przejąć budżet państwa.

Źródło informacji: dw.com

Zobacz też:

Katarzyna TS: Negowanie Rzezi Wołyńskiej polską racją stanu?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  Dlaczegóż miała by nie potrącać jeśli żydopacholska „warszawka” opętana rezuńskim filobanderyzmem zamiast dbać o polskie sprawy (tak jaki Orban dba o węgierskie) zajęta jest bez reszty konstrukcją chazarskiego kaganatu w Europie Środkowo – Wschodniej. Nie dosyć, że biedniejemy w zastraszającym tempie, już prawie nic nie jest polskie, stworzyli wielonarodowe społeczeństwo to brną w stronę przepaści i w interesie szachrajskiej międzynarodówki skłonni są wplątać Polskę w wojnę. Cholera ja na nich głosowałem. Chciało by się zakrzyknąć nigdy więcej ….. ale tamci to jeszcze gorsze barachło i chłam. Nawet konfederacja to też taki wentyl by się tubylczym gojom wydawało, że to nasi.

 2. Normalny mówi

  Żaden mądry naród nie przynależałby ani chwili dłużej do takiej kahalnej Unii.

 3. Leszel SG mówi

  To ksutek polityki prowadzonej przez poliniaków PiSu,których prezes przedstawił jako 'zradzieckie mordy”. Zdradzieckie mordy a niektórzy to niedorozwoje

 4. Emilian mówi

  A dlaczego nie skoro wiadomo wszem i wobec że Polska (Ukropolin) to kraj frajerów? Cieszymy się jak murzyn z blaszki gdy ta chazarska banda z PRAWEM w nazwie przeznacza nasze podatki na „pomoc” ukrom!

 5. alojz mówi

  A pamiętasz jak Maliniak fanzolił o Rzeczypospolitej Przyjaciół? To właśnie się ziszcza.

 6. W K mówi

  Podobno rząd warszawski potrąca potem te pieniądze tylko 1 województwu, więc Polska, jako taka, nie musi się przejmować.

 7. MAREK mówi

  To wszystko, co się dzieje obecnie w UE, zawdzięczamy tym którzy od lat zatykają uszy i zasłaniają oczy na zło i zbrodnie, które czynią urzędnicy i degeneraci podejmujący decyzję w UE. Do tych opętanych lewackimi fałszywymi ideologiami i kupionych Euro-srebrnikami nie dociera, że UE to komunizm i marksizm budowany zgodnie z totalitarnym i zbrodniczym ogólnodostępnym projektem komunisty Spinellego. Wieloletnia działalność Grupy Spinelli to dla nich tabu. Gdy ujawnia się lewackie kłamstwa i czynione zło w krajach zrzeszonych w UE od razu bredzą o teoriach spiskowych.

 8. Hammurabi mówi

  Może to i dobrze…
  Im mniej unijnej „dobroczynności”, tym większa nadzieja na otrzeźwienie Polaków. Kiedy dojdzie do tej chwili, kiedy będziemy jedynie płacić unijnym komisarzom w zamian otrzymując kolejne połajanki, dyrektywy i przepisy skrojone pod niemiecko-francuską dominację, duńsko-holenderskie zyski i spokój reszty krajów tzw. „starej unii” potrzebne będzie ogólnokrajowe referendum w sprawie wyjścia z unijnego bagna a będzie to proces bardzo bolesny i dodatkowo zubożający naszą ojczyznę.
  I trzeba zauważyć, że nie będzie to żadna nowość dla Polski.
  Warto zapoznać się z przebiegiem tzw. „wojny celnej” z lat 1925 – 1934 wypowiedzianej Polsce przez – jakże sympatycznych – Niemców. I roli jaką odegrał niemiecki „noblista” Gustav Stresemann.
  Spadek produkcji dopiero co wskrzeszonego państwa wyniósł ponad 20%.Eksport do Niemiec zmalał o 57%. Przyniosło to masowe bezrobocie i spadek wartości złotego połączony z wysoką inflacją.
  Ówczesne władze zostały zmuszone do poszukiwań innych rynków zbytu i przyśpieszyły budowę portu w Gdyni.

 9. AntyPO✡PiS mówi

  Brawo 👹 socjaliści z PiSraela! Tak trzymać! EUrokołchoz, żydzi i banderowscy Ukraińcy plują wam twarz, a wy tradycyjnie udajecie, że to deszcz pada! Polacy już wkrótce podziękują wam przy urnach wyborczych!

 10. j-da mówi

  Potrąca unia kary bo banderofilska „warszawka” zajęta bez reszty obszczekiwaniem Rosji i urządzaniem dwu narodowego Polin, po dogadaniu się z Czechami, nawet nie złożyła stosownego wniosku o anulowanie kar. Nie będą sobie zawracać lokajskiej d….. takimi drobiazgami jeśli można dodrukować troche pieniędzy i zapłacić.

 11. alojz mówi

  Ruch 7 gwiazdek: ***** UE. Bojkot niemieckich sklepów i towarów.

 12. Polak Mały mówi

  Jak najszybciej uciekać z domu wariatów jakim jest UE!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.