Komedia! MON tłumaczy się „błędami redakcyjnymi” przy zmianie wytycznych dla wojska

Mariusz Błaszczak/ fot. screen
3

Ministerstwo Obrony Narodowej zmieniło wytyczne w sprawie wychowania żołnierzy usuwając z nich wartości chrześcijańskie, zasady Żołnierzy Niezłomnych oraz hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Stało się tak na mocy decyzji ministra Błaszczaka z 19.04.2019. Po nagłośnieniu sprawy przez media MON poinformowało dziś (9.05.2019), że zmiana w wytycznych nastąpiła w wyniku „błędów redakcyjnych” i poprzednia wersja zostanie przywrócona.

Dotychczas  „Wytyczne w sprawie kształtowania dyscypliny wojskowej w resorcie obrony narodowej” były publikowane co dwa lata. W wyniku błędów redakcyjnych, w kwietniowej decyzji zabrakło istotnych odniesień do wartości, którymi kierować się powinni żołnierze Wojska Polskiego. W dokumencie podpisanym dziś przez szefa MON przywrócono te zapisy. Nowelizacja  „Wytycznych”  podkreśla wagę wartości w kształtowaniu postaw żołnierzy, wprowadza też kilka nowych pojęć, odzwierciedlających współczesne zagrożenia i ma charakter stały – czytamy w oświadczeniu MON.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Wyjaśnienie MON to komedia. Błędy redakcyjne? Czy MON uważa, że Polacy są tak głupi, aby kupić te bajkę?  W ramach błędów redakcyjnych można źle postawić przecinek, albo przeoczyć błąd w pisowni. Ale w tym przypadku usunięto trzy kluczowe elementy wprowadzone do wytycznych na mocy decyzji ministra Macierewicza. Widocznie komuś zależało, żeby z wytycznych zniknęły wartości chrześcijańskie, Żołnierze Niezłomni i „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Może minister Błaszczak powinien uważniej przyjrzeć się swoim kadrom? Oczywiście, o ile to owe kadru popełniły „błąd redakcyjny”, a nie minister Błaszczak w ramach dopasowywania Wojska Polskiego do „wartości europejskich”.

Źródło informacji: gov.pl

Zobacz też:

Hańba! Unijna „flaga” i „Oda do radości” na defiladzie wojskowej w Warszawie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. marju73 mówi

  Miało być wychowanie pisożydopolińskie. Goje się zorientowały więc przystąpiono do forsowania zmiany mądrości etapu.Wersja oficjalna:pomyłka czyli nic nie widziałem nic nie słyszałem , za nic nie odpowiadam i może goje znowu uwierzą we wciskany im kit.
  Do obejrzenia w mediach narodowych filmy z Tadeuszem Matuszykiem oraz wywiad z Anną Mandrelą o źydowskim skoku stulecia na kasę Banku Polskiego zaraz po wojnie.Polecam!

 2. sulka mówi

  Błaszczak daruj sobie te obrzydliwe kłamstwa bo w oczach Polaków przedstawiasz się jako ……………

 3. narodowiec mówi

  Pomyślcie Polacy, z czego by się utrzymywała ta gnida szabesgojowska, gdyby PiS stracił władzę ??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.