Komedia! Ankieta w sprawie trzeciej dawki szczepionki: można wypełnić wielokrotnie i podać fikcyjne dane

fot. pixabay
5

W środę (9.09.2021) PAP poinformował, że naukowcy badają nastawienie Polaków do trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19.  – Chcemy ocenić, jaki odsetek z osób, które zdecydowały się już zaszczepić, jest skłonny przyjąć kolejną dawkę, a także co potencjalnie może ich do tego motywować bądź zniechęcać – wyjaśnia dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Odpowiedzi można udzielić w ramach anonimowej ankiety TUTAJ.

Jaka będzie wartość tego badania? Żadna! Dlaczego? Dlatego, że ankietę można wypełnić wielokrotnie i podać fikcyjne dane. Nie ma żadnej weryfikacji podawanych informacji. Każdy, kto zaznaczy, że poddał się szczepieniu, może wypełnić ankietę podając nieprawdziwe informacje. I może to zrobić kilka razy. Raz jako chętny na trzecią dawkę astmatyk zaszczepiony Moderną, drugi raz jako wahający się cukrzyk zaszczepiony AstraZenecą, trzeci raz jako przeciwna kolejnej dawce osoba bez wskazanych chorób zaszczepiona J&J. A potem naukowcy zrobią na tej podstawie poważną analizę, za którą wezmą poważne pieniądze i z poważnymi minami ogłoszą, jakie działania podjąć, aby przekonać Polaków do wzięcia trzeciej dawki. Ale to jest cyrk!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie trzeba być Einsteinem, aby rozumieć, że tak prowadzone badanie jest z gruntu niewiarygodne. Zbieranie informacji, które nie podlegają żadnej weryfikacji, nie może być podstawą wiarygodnego badania. A zatem czemu ma to służyć?

Jedno jest pewne. Trwają przygotowania do kolejnej „ostatniej prostej”, czyli podawania trzeciej dawki wszystkim Polakom. – Być może od początku powinniśmy zakładać, że potrzebne mogą być kolejne dawki, by utrzymywać SARS-CoV-2 w ryzach – mówi specjalista w zakresie zdrowia publicznego, prof. Andrzej Fal z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Tak jak przewidywali mądrzy ludzie, określenie „w pełni zaszczepieni” można włożyć między bajki. Zaszczepieni dwiema dawkami nadludzie wkrótce spadną do kategorii niezaszczepionych podludzi, tak jak to ma miejsce w Izraelu, gdzie nie tylko skrócono ważność paszportów szczepionkowych do pół roku, ale już mówi się o czwartej dawce. Szczepionki pokonają pandemię? Wolne żarty!

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Segregacja sanitarna w szkołach: zaszczepieni super-bohaterowie i niezaszczepieni roznosiciele wirusa. Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Bo Niedzielski występuje w nowym charakterze,
  Marszałka dworu; laskę ma na znak obłędu
  I tą laską z kolei, jako mistrz obrzędu,
  Wskazuje wszystkim miejsca i gości usadza.
  Naprzód zaszczepieni, jako pierwsza władza.

 2. Wojtek mówi

  Prosta z definicji nie ma końca.

 3. MAREK mówi

  Definicja prostej:
  Prosta to linia o nieokreślonym początku i końcu, bo jeśli określimy jej granice mamy wtedy do czynienia z odcinkiem. Niedzielski to ekonomista z wyższym wykształceniem i wie co mówi oraz co zamieszcza na reklamach.

 4. Anty mówi

  A może by tak zbadali śmiercionkę?

 5. mieciu mówi

  Bardzo naukowe podejscie. Ankieta czy ktos ma ochote na kolejnego cuksa. Nie czy z naukowego. punktu widzenia ale na zasadzie zachciewajki. Masakra

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.