Kołodziejczak i rolnicy pozywają Biedronkę! „Oszukują rolników i konsumentów!”

Po lewej u góry informacja w sprawie pochodzenia produktu, a na dole fałszywa informacja w materiałach marketingowych. Po prawej stronie: Michał Kołodziejczak
4

To nie pierwszy raz gdy Biedronka została przyłapana na oszustwie. W dniach od 16 do 18 września portugalska sieć marketów zorganizowała promocję -50%. Miała to być zniżka na polskie ziemniaki. Przynajmniej tak informowano w materiałach promocyjnych i środkach masowego przekazu. Niestety, w markecie trzeba było zderzyć się z rzeczywistością. Na bokach opakowań znalazła się informacja: „Kraj pochodzenia: Niemcy”. Michał Kołodziejczak zapowiada pozwanie Biedronki do sądu.

 – Niestety był to kolejny przypadek łamania przez portugalską sieć zasad etyki w handlu. Nie tylko oszukano wielu konsumentów, którzy korzystając z atrakcyjnej ceny kupili ziemniaki pochodzenia zagranicznego (choć mogli mieć przekonanie, że kupują produkt polskich rolników), ale także zadziałano przeciwko interesowi samych rolników – czytamy na portalu zajmującym się tematyką rolniczą, agrolajt.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W sprawie zabrało głos Stowarzyszenie Polskich Producentów i Warzyw Unia Warzywno-Ziemniaczana, o którym zrobiło się głośno w ubiegłym roku z racji zakrojonych na szeroką skalę protestów rolniczych. Przewodził im Michał Kołodziejczak. Biedronka kolejny raz świadomie i celowo dobija w dół cenę polskich ziemniaków robiąc promocję i sprzedając polskie ziemniaki z importu – czytamy w notce stowarzyszenia.

Sam Kołodziejczak zaznacza, że takie oszustwa to po prostu „dożynanie polskich rolników” i zapowiada odbicie dla polskich rolni rodzimego. Jednak na tym nie koniec. Sprawa znajdzie swój finał przed sądem.

– Biedronce wytaczamy proces. Ustalamy w tej chwili sumę o jaką będziemy się sądzić jakie straty przynoszą dla polskich rolników i konsumentów – dla wPrawo.pl mówi Michał Kołodziejczak. – Ponieważ dział prasowy w tym zakresie nie chce podejmować debaty publicznej, dziś wysyłamy do nich pismo w tej sprawie, a następnie sprawę sprowadzimy na drogę sądową. Mamy dość oszukiwania polskich rolników i konsumentów przez zagraniczne markety.

Źródło cytatów: agrolajt.pl, wprawo.pl

Obejrzyj:

„Rzymkowski to zdrajca!” Wywiad z posłem Sachajko o marihuanie z Izraela, koalicji z PSL, Kołodziejczaku i „niegroźnej” Konfederacji [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Matwiej Płatow mówi

  Panie Michale K. pora się ZJEDNOCZYĆ ,z Jackiem M.Czyli ZBUDOWAĆ Partie Narodową ,opartom o Dobro Polski ,czyli Polska Mieczem Wiary.

 2. Polska Mniejszość Narodowa w Polsce mówi

  1, 2, 3, KONFEDERACJA, 5

 3. Bury mówi

  Jak widzę,że ktoś z prawicy kieruje sprawę do sądu w PL,to ogarnie mnie pusty śmiech a przecież sądy
  po zawetowaniu przez dudasza reform,trwają non stop stanie wojennym z polskimi patriotami

 4. Bury mówi

  Jak widzę,że ktoś z prawicy kieruje sprawę do sądu w PL,to ogarnie mnie pusty śmiech a przecież sądy
  po zawetowaniu przez dudasza reform,trwają non stop stanie wojennym z polskimi patriotami

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.