Koło Konfederacji ma nowego posła. Stanisław Tyszka dołączył do partii KORWiN

Stanisław Tyszka i Sławomir Mentzen/ fot. Twitter
7

We wtorek (15.11.2022) przewodniczący partii KORWiN, Sławomir Mentzen, poinformował, że do jego partii dołączył były poseł z ramienia Kukiz’15, Stanisław Tyszka. Tym samym koło poselskie Konfederacji ma o jednego posła więcej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

7 listopada 2022 roku Tyszka opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym poinformował, że odchodzi z Kukiz’15. Zamieścił też post, w którym wyjaśnił, dlaczego odchodzi z tej partii i dlaczego robi to dopiero teraz, a nie wtedy, gdy Paweł Kukiz wszedł w sojusz z Jarosławem Kaczyńskim.

– Niestety, moje drogi z Pawłem się rozeszły. Ja chciałem i nadal chcę tworzyć alternatywę dla PiS i PO. Uważam, że prymitywna wojna partyjno-plemienna jest dla Polski bardzo szkodliwa. Paweł ponad rok temu uznał, że jednak wejdzie w pewien układ z obecną partią władzy, a konkretnie z Jarosławem Kaczyńskim, czyli osobą, która przez lata rozmontowywała nasz ruch przeciągając kolejnych posłów intratnymi propozycjami. Tym samym Paweł opowiedział się po stronie tej partii w wieloletniej wyniszczającej wojence polsko-polskiej. Nigdy tego nie zaakceptowałem. Ale nie chciałem się też jednak przyłączać do nagonki na Pawła, którą spowodowała kompromitująca dla moich kolegów sprawa reasumpcji głosowania, a potem głosowanie ws. Lex TVN. Między innymi dlatego odwlekałem decyzję o odejściu. Ale decyzję kolegów, o podtrzymywaniu obecnego nieudolnego rządu, oceniam jednoznacznie negatywnie – napisał Tyszka.

Wskazał też, że „dziś już widać wyraźnie, że nie będzie zmiany ordynacji wyborczej do Sejmu na JOW, nie będzie nawet ordynacji mieszanej, nie będzie nawet wybieranych przez ludzi sędziów pokoju”. – Dlaczego nie będzie? Bo PiS nie chce zmian, które osłabiłyby władzę prezesa partii i jest formacją niezdolną do przeprowadzenia jakichkolwiek poważnych reform strukturalnych naszego państwa. (…) Dla obywateli nie ma zatem żadnych zasadniczych korzyści ze wspierania rządu przez posłów z koła Kukiz’15. (…) Dziś słyszę, że moi koledzy z koła Kukiz’15 chcą startować w wyborach do Sejmu „pod pewnymi warunkami” z list PiS. No to beze mnie. Nie po to wchodziłem do polityki, żeby wspierać nieudolne rządy, czy też sprzedać swój głos za miejsce na liście partii władzy – czytamy w oświadczeniu Tyszki.


– Od dłuższego czasu marszałek Tyszka miał poglądy jak partia KORWiN. Dołączenie tutaj to bardzo dobra decyzja! Nie jest za późno podjęta – najważniejsze, że decyzja została podjęta. Witamy na pokładzie! – napisał na Twitterze Janusz Korwin-Mikke.

Źródło informacji: Twitter, Facebook

Zobacz też:

Korwin popiera, Bosak broni, Mentzen się nie odcina – koalicjanci Brauna o #StopUkrainizacjiPolski

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  O cholera!!!! Ślubna małżonka karierę robi w muzeum Polin a mąż w Konfederacji?

 2. Adam mówi

  Kolejna skompromitowana formacja udającą antysystemowców a w kluczowych sprawach głosująca po cichutku jak inne partie telewizyjne. Smutne ale prawdziwe niestety.

 3. Repatriant mówi

  @Adam – niestety, ale łżesz (vide sejm wyniki głosowań sumaryczne i personalne). I po co ci to było? A co do stanów skonfederowanych i skompromitowanych to się jeszcze okaże.

 4. W K mówi

  Konfederacja przegrała, ale to nie nasza sprawa, bo trzeba się koncentrować na polskich celach, a nie na celach takiej lub innej partii politycznej.

 5. Buran mówi

  A nie jest to przypadkiem tak, że Konfederacji podrzucono konia trojańskiego?

 6. aster mówi

  Przez przypadek żona Tyszki robi w polin. I przez przypadek Tyszka będzie robił za antysystemowca.Jak zwykle obstawiają barykadę z obu stron żeby przypadkiem jakiś Polak się nie prześliznął.

 7. cccpsucks mówi

  @repatriant – weź wyjmij główkę z nocniczka, dzidziuś

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.