Kolejny „sukces” Morawieckiego! Cenzura wpisana do konkluzji szczytu Rady Europejskiej

premier Mateusz Morawiecki/ fot. Twitter
11

W piątek (21.10.2022) premier Mateusz Morawiecki pochwalił się swoim kolejnym „sukcesem” odniesionym podczas szczytu Rady Europejskiej. Rada stwierdza w konkluzjach, że to Rosja jest odpowiedzialna za skutki kryzysu energetycznego i gospodarczego oraz wszelkie związanie z nimi aspekty, z którymi dzisiaj boryka się praktycznie cała UE. A „sukces” Morawieckiego polega na wpisaniu do konkluzji zgłoszonego przez niego wniosku o „przeciwdziałanie dezinformacji i propagandzie rosyjskiej”.

– To bardzo ważne, bo widzimy doskonale, że wiele sił politycznych, nie tylko w Polsce, ale w Polsce oczywiście także, udaje, że inflacja jest zjawiskiem wewnętrznym, a nie, że przyszła do nas z zewnątrz. Udaje, że przyczyny tych problemów energetycznych, czy z węglem, czy z gazem wzięły się znikąd, z nieba. I wszyscy przywódcy mają podobne obserwacje. Więc my delikatnie sugerujemy coś tym, którzy usiłują na plecach tej ludzkiej krzywdy i tego kryzysu gospodarczego zbić jakiś kapitał polityczny. Przyjrzyjcie się dokładnie tym konkluzjom Rady Europejskiej, co tam zostało uzgodnione – powiedział Morawiecki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak to się robi! Najpierw doprowadza się do dwucyfrowej inflacji zamykając gospodarkę i drukując miliardy pustych pieniędzy, a potem wmawia się ludziom, że drożyzna to wyłącznie wina Putina. Putinflacja! Najpierw zamyka się kopalnie i likwiduje energetykę węglową na polecenie Komisji Europejskiej, a potem krzyczy się, że za to odpowiada Putin. Najpierw wprowadza się embargo na rosyjski węgiel kilka miesięcy przed tym innymi państwami UE, a potem krzyczy się, że winien jest Putin. Jeśli ktoś nie kupuje tych andronów, to oskarża się go o dezinformację i sianie rosyjskiej propagandy wpisując cenzurę do konkluzji Rady Europejskiej. Oto sposób działania Mateusza Morawieckiego.

Co jeszcze znalazło się w konkluzjach? Morawiecki twierdzi, że „negocjacje zakończyliśmy dobrymi dla nas konkluzjami – takimi jakich się spodziewaliśmy”. – To przede wszystkim ustalenia o maksymalnej cenie gazu realizowanej poprzez tak zwany korytarz cenowy. Wypracowany pakiet ma doprowadzić do obniżenia cen energii. Uzgodnienia obejmują tymczasowe limity cen gazu, a ich szczegóły mają teraz dopracować unijni ministrowie – pisze na FB.

Co z tego wyjdzie, czas pokaże. Nie takie sukcesy obiecywał już premier Morawiecki, a wyszło jak wyszło. Oczywiście, jeśli zamiast sukcesu będzie klapa, to znowu usłyszymy, że to wina Putina. Przecież Morawiecki odnosi wyłącznie sukcesy.

Źródło informacji i cytatów: Facebook/Kancelaria Premiera, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Jak premier Morawiecki ukręcił bicz na Polskę

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Nawet gdyby kłamca Morawiecki powiedział prawdę to i tak mu nie uwierzę. Tyle było już kłamstw w jego wykonaniu że aż głowa boli . Dojdzie do tego że Putina będzie oskarżał o wszystkie Plagi Egipskie. Nikt tak nie atakuje Putina jak ten szkodnik Morawiecki i do tego namawia innych aby to robili. Nie zdziwię się że kiedyś Putin może w… się i puści jakąś bombkę na Warszawę. W końcu ileż można wysłuchiwać ciągłych ataków Absolutnie nie bronię Putina ale obawiam się konsekwencji tych ataków na niego przez pinokia.

 2. verizanus mówi

  Tylko pytanie czy go w ogóle obchodzi to czy ktoś kupuje jego bajki. On po prostu robi swoje i bierze za to wynagrodzenie 😉

 3. Shadow mówi

  Dopóki ten sukinsyn, kłamca, zdrajca i zbrodniarz, nie zostanie na zawsze odsunięty/usunięty/ z życia publicznego, dopóty będziemy mieli nędzę, zamordyzm i zgniliznę. Razem z nim trzeba usunąć jemu podobnych z wiadomej nacji, oraz tych prowadzonych przez obce służby. A jest ich w w polskiej polityce od groma. W przeciwnym razie, to te mendy zrobią z nas niewolników pełną gębą, bo częściowo to już jesteśmy zniewoleni.

 4. AntyPO✡PiS mówi

  Dlatego nie ma co czekać !
  Tylko trzeba przeprowadzić NORYMBERGĘ (szubienica + konfiskata majątku) dla lewackiej bandy czworga (PiS, PO, SLD i PSL) z „Magdalenki” !!!

 5. Wladca mówi

  Tych z wiadomej nacji to bedziemy obrabiac za 2 lata.W 2022roku i 2023 do maja poltonom zajrzy w oczy Glod i zimno.Wkurzeni wyjda na ulice.
  A za rok bedziemy palic ..ydami w piecach.Proste

 6. Wladca mówi

  Ameryki i Rosji to juz nie bedzie…

 7. Metzitzah b'peh mówi

  Musi kłamać gojów. Kłamstwo i cenzura bronią szatana.

 8. Donald mówi

  POcałujcie w dupe Putina i pięknie to tutaj zreferujcie

 9. szatan1313 mówi

  Obecnie Polska jest prowadzona do czwartego rozbioru !! Wszystko jest robione według planu ludzi, którzy są prawdziwymi właścicielami „Świata”, obecne władze są tylko „Ich” wykonawcami poleceń i marionetkami!!! Robią to według następnej kolejności: 1)Poprzez zadłużanie państwa i rozleniwienie ludzi. 2)Tresura wykonywanie poleceń, bez zadawania pytań. 3)Wywołanie inflacji, która pozbawi ludzi oszczędności. 4)Uzależnienie od państwa np. braki węgla, leków, energii reglamentacja żywności itd. 5)Zniszczenie przedsiębiorczości tzw. dwa typy pracodawcy:państwowy i korporacyjny. 6)Upadłość banków: kaskadowe upadłości banków, po to aby zabrać ludziom oszczędności. Przykładem ma być nowy projekt ustawy o ochronie ludności oraz o stanie klęski żywiołowej. 7)Wprowadzenie CDBC- Cyfrowa Waluta Banku Centralnego.
  Najważniejsze jest w obecnej sytuacji,aby myśleć samodzielnie i nie dać się zastraszyć, strach jest najgorszym doradcą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.