Katarzyna TS: Jak premier Morawiecki ukręcił bicz na Polskę

premier Mateusz Morawiecki/ fot. Twitter
34

W piątek (5.08.2022) „Dziennik Gazeta Prawna” opublikował artykuł dotyczący spłat kredytu zaciągniętego przez Komisję Europejską z przeznaczeniem na Krajowe Plany Odbudowy w państwach członkowskich. Pomimo tego, że Polska dotychczas nie dostała pieniędzy z KPO, musi spłacać zarówno dług jak i odsetki. Jak to możliwe? Sprawa jest bardzo prosta: spłata pożyczki jest jedną z pozycji w rocznym budżecie UE. A pieniądze wpłacane do unijnego budżetu przez państwa członkowskie służą finansowaniu wszystkich działań unijnych. Czyli płacąc unijną składkę Polska z automatu spłaca dług, który zaciągnęła Komisja Europejska, a z którego nie zobaczyliśmy ani grosza.

– My już się nie spodziewamy pieniędzy z KPO. Może coś nam skapnie, ale i tak to będzie ułamek należnej nam kwoty. Dlatego będziemy zastanawiać się nad porzuceniem mechanizmu – miał powiedzieć DGP jeden z ważnych członków PiS. Ale jak porzucić mechanizm, który już został wdrożony? Według Ministerstwa Finansów jest to niemożliwe. Polska dała zielone światło Komisji Europejskiej na zaciągnięcie długu w jej imieniu i zgodziła się na to, że wypłatę tak pozyskanych środków uruchamia zgoda tejże komisji. Czyli dopóki komisja nie zaakceptuje polskiego KPO, dopóty Polska nie dostanie żadnych funduszy. Natomiast spłata idzie z automatu, bo jest ściągana ze składki członkowskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak wygląda bicz, który premier Mateusz Morawiecki ukręcił na Polskę. Zamiast zawetować ten niebezpieczny pomysł, Morawiecki zgodził się na mechanizm „pieniądze za praworządność”, co doprowadziło do obecnej sytuacji. Dlaczego to zrobił? Przecież konsekwencje były oczywiste. Morawiecki twierdził, że go oszukano, bo nie tak miało być. A jak miało być? Jeżeli dajesz swojemu przeciwnikowi do ręki pałkę i pozwalasz, żeby cię nią okładał, to oczywistym jest, że dostaniesz po głowie. Trzeba być skończonym idiotą, aby uważać, że będzie inaczej. Czy premier Morawiecki jest skończonym idiotą?

Przyglądając się działaniom premiera Morawieckiego nie sposób nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z osobnikiem, który realizuje scenariusz likwidacji państwa polskiego. Uzależnienie wypłat funduszy z KPO od zgody Komisji Europejskiej przy jednoczesnym spłacaniu tego kredytu poprzez składkę członkowską jest jednym z elementów tej likwidacji. Na skutek działania Morawieckiego w tym jednym przypadku Polska została zadłużona na ponad 165 miliardów złotych. I jeśli rząd RP nie będzie wykonywał poleceń Brukseli (czytaj: Berlina), to Polska pieniędzy nie dostanie, ale spłaty zostaną ściągnięte z naszej składki. A to przecież tylko jeden z „sukcesów” Morawieckiego.

Propaganda rządowa wmawia Polakom, że rząd nie odpowiada ani za dwucyfrową inflację, ani za obecny kryzys energetyczny. I ludzie wierzą w te brednie, bo zastosowano wobec nich bardzo prosty, ale skuteczny mechanizm, czyli wskazywanie zastępczego winowajcy. Dzień w dzień Polacy dostają przekaz o wrażym Tusku i jeszcze bardziej wrażym Putinie, którzy są winni temu, co się dzieje. Tusk zniszczył górnictwo, a Putin doprowadził do inflacji. Natomiast dzielny polski rząd robi, co może, żeby ulżyć Polakom w biedzie. Nie bronię ani Tuska, ani Putina, bo obaj powinni smażyć się w piekle, ale opowieści rządowej propagandy to bajki z mchu i paproci.

Jeśli chodzi o górnictwo, to Morawiecki jest kontynuatorem likwidacyjnej polityki Tuska. I to jest fakt, o którym chyba niektórzy zapomnieli. A zatem przypominam, że 25 września 2020 roku Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy i delegacja rządowa podpisały porozumienie w sprawie zasad i tempa transformacji górnictwa. Wszystkie polskie kopalnie węgla kamiennego mają zostać zamknięte do 2049 roku. Postawieni pod ścianą górnicy zgodzili się na likwidację branży! Kto był wtedy premierem: Tusk czy Morawiecki? Oczywiście Morawiecki, który na szczycie Rady Europejskiej w grudniu 2019 roku zgodził się na tzw. neutralność klimatyczną. To wtedy Zielony Ład dostał zielone światło. Morawiecki mógł to zawetować. Nie zawetował. A koszt Zielonego Ładu dla polskiej gospodarki to co najmniej 500 mld euro!

Przypominam, co powiedział premier Morawiecki na szczycie klimatycznym w kwietniu 2021 roku: „Naszym narodowym celem powinno być odejście od paliw kopalnych”. Jeśli dziś zastanawiacie się, kto odpowiada za to, że węgiel w Polsce jest towarem deficytowym, a tona kosztuje 3 tysiące złotych, to odpowiedź brzmi: jest to wina zarówno PO jak i PiS. Jedni i drudzy doprowadzili do sytuacji, w której Polska, posiadająca największe zasoby węgla w Europie, nie ma węgla. Krótko mówiąc: PiS, PO – jedno zło.

Przejdźmy teraz do inflacji, o której premier Morawiecki powiedział tak: „Rosyjska inflacja napędza wysokie ceny w wielu miejscach, również w kredytach. Jest to bolesna inflacja, która nie jest zawiniona przez nikogo w naszym kraju”. Rosyjska inflacja? Czy to Putin wprowadził w Polsce lockdown paraliżujący gospodarkę, a potem wrzucił na rynek miliardy pustych złotych? Nie! To zrobił Morawiecki. I nie tylko on. Tak zrobiły również rządy innych państw i dlatego również mają inflację. Ale zanim gruby schudnie, to chudy umrze. W Niemczech inflacja jest na poziomie 7,5%. W Polsce jest to ponad dwa razy tyle. Lecz o tym „sukcesie” Polacy nie dowiedzą się z Wiadomości TVP.

O „sukcesie” rządu Morawieckiego, jakim było doprowadzenie do 200 tysięcy nadmiarowych zgonów na skutek odcięcia Polaków od leczenia pod pretekstem pandemii wirusa o śmiertelności ułamka procenta pisałam już wielokrotnie, więc nie będę już tego powtarzać. Nie zrobił tego ani Tusk, ani Putin. To zrobił Morawiecki, który razem z Niedzielskim powinien za to odpowiedzieć nie tylko politycznie, ale również karnie.

Na koniec mamy „sukces” w postaci wzięcia na garnuszek kilku milionów Ukraińców, którzy nie są przez polski rząd traktowani jako uchodźcy wojenni, ale jak przesiedleńcy. Nadano im numery PESEL, przyznano wszystkie możliwe świadczenia socjalne, a najnowszym pomysłem rządu jest zapewnienie Ukraińcom tanich mieszkań komunalnych. Jak ma się to odbywać? Minister Agnieszka Ścigaj, która odpowiada za realizację tego projektu, wyjaśniła, że samorządy mają wyszukać pustostany znajdujące się w rękach prywatnych i zawrzeć z nimi umowy dzierżawy. Gmina ma przejąć obowiązek płacenia czynszu, a następnie regulować odpłatność w zależności od dochodów i możliwości Ukraińców, którym to mieszkanie przydzieli. Nie trzeba być Einsteinem, żeby przewidzieć, jakim „sukcesem” będzie ten program, gdy Polacy ubiegający się o przydział lokalu komunalnego zobaczą, że zamiast nich do takich lokali wprowadzają się Ukraińcy. Oczywiście wszystko na rachunek polskiego podatnika.

Reasumując: premier Morawiecki ukręcił bicz na Polskę z każdej strony. A wszystko to w oparach propagandy sukcesu, która już dawno przebiła propagandę z czasów Gierka. Czy do otumanionych tą propagandą Polaków w ogóle dociera, co się dzieje? Nie sądzę. Najwidoczniej za mało jeszcze dostali po kieszeni.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Gdzie jest prezydent?

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  To było wiadome od początku. Wszyscy znali te zapisy, wszyscy wiedzieli, że prowadzi to do faktycznej utraty resztek suwerenności państw członkowskich i ich eksploatacji. Niektórzy nawet o tym mówili (np. Jaki). Wiedzieli o tym również Morawiecki z Kaczyńskim, ale rozkazy mieli inne, a przecież rozkazy trzeba wykonywać. Zwłaszcza, gdy przy okazji można zgnoić gojów.
  Na razie nie ma nikogo, który by powstrzymał tę szajkę kanalii.
  A przecież to nie wszystko, bo przepisy są jeszcze surowsze niż opisane w artykule, a przy okazji przekazano Unii Europejskiej kompetencje do nakładania podatków bezpośrednio na mieszkańców krajów członkowskich.
  Kopanie rowów za miskę ryżu coraz bliżej.
  A Ukraińcy są potrzebni jako brygadziści (z włoskiego: kapo).

 2. PolishPolackski mówi

  Wszystkie, lub prawie wszystkie kanalie z sejmu i senatu powinni zostać ROZSTRZELANI w biały dzień za zdradę.

  Ps.
  A dlaczego Putin powinien smażyć się w piekle?

 3. verizanus mówi

  A może premier po prostu realizuje SWOJE interesy. Można zarobić, kasa nie tylko z budżetu, ale może i skądinąd (może kiedyś jakiś hehehe niezależny dziennikarz się tym zajmie), jest bezpiecznie (każdy kto realizował w historii swoje interesy kosztem Polski dobrze, z punktu widzenia doczesnego na tym wychodził), to dlaczego tych interesów nie robić? No dlaczego?

 4. Mieszko mówi

  Nie ma co za dużo wymagać od bankiera. Bankom akurat teraz jest bardzo dobrze, bo dzięki NBP mają dużo kasy z wysokich rat kredytów, które obywatele spłacają jak te ciule od franków szwajcarskich. Nie jest taki zły, bruździ mu Ziobro, bo przecież przez Zbyszka Bruksela zabrała Polsce już 100 milionów euro i wstrzymuje się z wypłatą KPO. Ziobro nie ma za grosz wstydu, wszystkim nam robi koło dupy. To także wina Kaczyńskiego, niestety. Człowiek który nie mówi ani po angielsku, ani po niemiecku, zna tylko koci język właściwie, chce nam załatwić odszkodowania od Niemiec? Smutny żart. Morawiecki ma związane ręce. Robi co może, a że kłamie, bo musi, bo jak nie on, to rząd się rozsypie. Bo może lepszym od niego premierem byłby Obajtek ale na razie jest zajęty załatwianiem prowizji dla kolegów od fuzji Orlenu z Lotosem i od węgierskich interesów. Lato na półmetku…

 5. zagłoba sum mówi

  Opowieści, ze ten kłamliwy starozakonny szubrawiec, morawiecki (czy jak on się tam NAPRAWDĘ nazywa w języku węzowego plemienia) nie wiedział czy nie rozumiał to bajki dla ciemniaków. Ta gnida doskonale wiedziała co robi.

 6. J. M. mówi

  Kapo nie pochodzi z włoskiego „capito”, czyli „głowa”. To skrótowiec od szwabskiego „kameradenschutzpolizei”, w skrócie KAPO,czyli funkcyjni w niemieckich obozach. Po polsku to coś w rodzaju „policji koleżeńskiej”. Ale w tym zakłamanym języku przejdzie wszystko.

 7. J. M. mówi

  No i oczywiście nasi „bracia” jak najbardziej na kapo się nadają!

 8. zgred malkontent mówi

  Kiedy wreszcie ten szkodnik i zdrajca stanie przed plutonem egzekucyjnym – wraz z cala banda zdrajcow z plemienia zmijowego wybranego przez diabla? Polacy obudzcie sie i wezcie sprawy w swoje rece – zanim wmowia wam, ze nie jestescie juz Polakami!

 9. George mówi

  Jeśli paru PiSaków nie zwiśnie na latarni, to ten nasz biedny kraj nie ma przyszłości. Przecież PiS to antypolska grupa przestępcza postawiona pod władzą tylko po to, żeby doprowadzić do upadku naszego nieszczęśliwego kraju! PiS to grabarze polskiej państwowości i polskiego narodu – jeśli jeszcze taki istnieje. Najbardziej tragikomiczne jest to, że grzebią nas za zgodą samych Polaków. Ktoś mógłby mi to wytłumaczyć?

 10. Andrzej mówi

  Scenka z życia: Starsi ludzie oglądają TVP. Oburzenie. Niemcy chcą nam dać stare czołgi.
  Ja: Daliśmy za darmo czołgi na Ukrainę, a teraz te głupki myślą, że Niemcy dadzą
  im nowe czołgi ?. Cisza… Morawiecki podniósł nam emeryturę, dał 13 i 14, a Tusk podniósł o 2 zł. Koniec

 11. verizanus mówi

  @George. Nie tylko PiS. Nie tylko…;)

 12. Rebih mówi

  @PolishPolackski Putin powinien smażyć sie w piekle, bo nie pomaga Morawieckimu i Kaczyńskiemu walczyć z inflacją np,. przez obniżeniec cen gazu i ropy naftowej.

 13. anonim mówi

  To jest ponury skutek jak premierem zostaje rasowy bankster, agenturalny szkodnik z nadania plemiennego.

 14. Shadow mówi

  Ten zbrodniarz i zdrajca narodu, nie po to został posadzony na stołku premiera, aby robił dobrze Polsce i Polakom, tylko po to,aby nas zniewolić, okraść, pohańbić i uśmiercać regularnie. Skurwysyn od początku wie co ma robić i to robi. Zastanawia mnie tylko, że w rządzie i parlamencie siedzą takie same sprzedajne szmaty i nawet nie pisną swoimi parszywymi ryjami. Tyle zła i podłości,co za kadencji PIS-dzieców, to nigdy w historii powojennej nie było, nawet za komuny, pomijam czasy stalinizmu.

 15. czarny mówi

  Żydek wykonał zadanie, Żydek może odejść. Na posadkę na zachodzie.

 16. z-k mówi

  A my, naiwni, wierzyliśmy, że jest druga, prawdziwa Solidarność (ta Walcząca i jej Wódz Morawiecki) jakże inna od tej opędzlowanej przez Bolka Geremkowi, Michnikowi i Kuroniowi . A tu otrzeźwienie! Jednych i drugich 9może też innych) wystrugał z banana jakiś fogelman i nam poustawiał do wyboru

 17. W K mówi

  Wielu mieszkańców Polski nie wierzy w to, że Polska idzie do likwidacji. Zostali zaprogramowani tak, żeby przez całe życie mieć nadzieję. Jakże się zdziwią.

 18. abcdefg mówi

  Koszerne globalistycznej łajno. Nawóz który trzeba uprzątnąć.

 19. Flex mówi

  W 2015 PIS miał 2 kosztowne kampanie wyborcze (prezydencką i parlamentarną), a po 8 latach bez koryta i padace SKOKów Biereckiego problem z kasą. I nagle koło PJK zjawił się „skruszony” doradca Tuska, prezes banku mający dostęp do pieniędzy, możliwości i kontakty. Kampanie ruszyły z kopyta i z rozmachem, a władza przeszła w ręce PIS, co i tak było nieuchronne po 8 latach beztroskiego haratania w gałę ekipy Tuska i „cudownym” ujawnieniem taśm „Puchacza”. Wiedzieli o tym sąsiedzi i kredytujący Polskę żydokapitał i w taki sposób zapewnili sobie by dalej było tak jak było. Już dość dawno temu widziałem w TV rozmowę z tuzami PRLowskich służb – Henrykiem J. i Marianem Z. Rozmowy były w aucie, ale jak się zorientowałem na terenie RFN! Wniosek z tego taki, że osoby dysponujące ogromną wiedzą operacyjną i kontaktami mogły, i pewnie zostały przejęte przez BND. Pamiętacie G. Czempińskiego chwalącego się ojcostwem chrzestnym PO? Od 3 dekad „niepodległości” wyborcy służą tylko wybraniu tych, których już wybrały służby krajowe/zewnętrzne.

 20. AntyPO✡PiS mówi

  Dlatego jest konieczność przywrócenia KARY ŚMIERCI dla takich zdrajców, jak 🔯 Pinokio Morawiecki czy
  👹 TUSKmatoł.

  Ponadto najwyższa pora na wprowadzenie programu CELA + KONFISKATA mienia dla komunistycznych złodziei z PZPR, SB i WSI, którzy uwłaszczyli się na mieniu państwowym po 1990 roku oraz zdefraudowali fundusze publiczne (FOZZ)!

  Dopóty nie rozliczymy płatnych zdrajców i złodziei z PZPR, SB i WSI, dopóki POLSKA nigdy nie odzyska prawdziwej niepodległości i suwerenności.

 21. Stanislaw mówi

  Całkowita zgoda z przedmówca. Jeszcze dostęp do broni dla normalnych ludzi, którzy by wymierzyli sprawiedliwość. Bo władza często jest tchórzliwa.

 22. Flex PS mówi

  W uzupełnieniu dodam jeszcze, że po 1989 bankowość była miejscem dającym chleb wielu TW i oficerom PRLowskich służb, tak WSI jak SB. Ernesty, MIchały itp. Wspomniany w poprzednim komentarzu G. Czempiński był w Radzie nadzorczej BRE Banku – jego głównym udziałowcem był niemiecki Commerzbank! Jacek Kseń, swego czasu prezes WBK /BZWBK i promotor błyskotliwej kariery mgra historii Mateusza M w drugiej połowie l.70 pracował w BH przy walutach i placówce PKO w Paryżu. Na takie „fuchy” trafiali tylko pewni i zaufani, lub wręcz etatowa agentura. Warto uruchomić wyszukiwarkę i prześledzić życiorysy (nawet te oficjalne) ludzi z którymi stykali się obecni przedstawiciele „elit”. NIe byłbym aż tak radykalny by sięgać po „czapę”, ale kara „śmierci” polityczno-gospodarczej na pewno pomogłaby w budowie normalności.

 23. anonim mówi

  @ Flex PS
  Wróg uwięziony staje się jeszcze większym wrogiem i bardziej niebezpiecznym gdy wyjdzie na wolność. Bezpieczny wróg to taki, co leży 2 m pod warstwą piachu.

 24. Shadow mówi

  @ Flex- dodam do twojej wypowiedzi, że już od dłuższego czasu wróble ćwierkały, że papiery na Pinokia ma BND. I prawdopodobnie na jego śp. ojca, rzekomego patriotę, któremu w stanie wojennym, jakieś tajemne siły pozwoliły uciec na kilka lat na zachód.

 25. verizanus mówi

  @Anty PoPiS. Żeby komukolwiek wymierzyć sprawiedliwość, to trzeba go najpierw pokonać.

 26. ubawiony mówi

  Pani napisze o tym,dlaczego za umarlaka ma sie placic ubezpieczenie za samochod, Jak nie to kary ponosi spadkobierca. to wam pasuje,obroncy Polakow i polskosci?

 27. ubawiony mówi

  Vivus,lichwiarska firma ruskiego oligarchy z bratem Bosaka na pokladzie udziela chwilowek kazdemu z ulicy,nawet alkoholikowi bez dochodow. Za niespalcone lichwe obciaza sie spadkobiercow.
  Gdzie wy jestescie jak trzeba te praktyki ukrocic?
  temat niechodliwy? czy brat Bosaka jest darczynca dla tego portalu?

 28. cccpsucks mówi

  tłumacz to durnym podlaczkom… tak zjebanego narodu to ze świecą szukać. wasze gnojki mają przesrane, za 30 lat polszy ni budu 😉

 29. qq mówi

  Przecież to banalnie proste – wstrzymać płacenie składki do momentu wypłaty KPO, a jeśli się nie podoba to pożyczyć kasę z Chin

 30. verizanus mówi

  @Qq Teoretycznie tak, ale kto im na to pozwoli??

 31. Han mówi

  Dlaczego jesteście tak zjeb.ani. Tyle kasy za pola, dzierżawy, waty i inne ku.estwa, i jeszcze pożyczać?. Kto nie umie gospodarować ,niech spie.dala.

 32. szatan1313 mówi

  Obecnie Polska jest prowadzona do czwartego rozbioru !! Wszystko jest robione według planu ludzi, którzy są prawdziwymi właścicielami „Świata”, obecne władze są tylko „Ich” wykonawcami poleceń i marionetkami!!! Robią to według następnej kolejności: 1)Poprzez zadłużanie państwa i rozleniwienie ludzi. 2)Tresura wykonywanie poleceń, bez zadawania pytań. 3)Wywołanie inflacji, która pozbawi ludzi oszczędności. 4)Uzależnienie od państwa np. braki węgla, leków, energii reglamentacja żywności itd. 5)Zniszczenie przedsiębiorczości tzw. dwa typy pracodawcy:państwowy i korporacyjny. 6)Upadłość banków: kaskadowe upadłości banków, po to aby zabrać ludziom oszczędności. Przykładem ma być nowy projekt ustawy o ochronie ludności oraz o stanie klęski żywiołowej. 7)Wprowadzenie CDBC- Cyfrowa Waluta Banku Centralnego.
  Najważniejsze jest w obecnej sytuacji,aby myśleć samodzielnie i nie dać się zastraszyć, strach jest najgorszym doradcą.

 33. bogdan mówi

  od 1945r. do dnia dzisiejszego trwa żydowska okupacja POLSKI ! OD BIERUTA DO DUDY , od CYRANKIEWICZA DO MORAWIECKIEGO= ŻYDZI ,SZABAS GOJE I SZMALCOWNICY ! ŻYJĄ W KOKONIE KTÓRY POZWALA IM SRAĆ NA POLSKĘ POD FAŁSZYWYMI HISTORIAMI I SKRADZIONYMI NAZWISKAMI SWYM OFIAROM ! BERMAN = BOROWSKI ,KUROŃ=KORDBLUM ,BIERUT=ROTENCHWANZ I TAK MOŻNA BY WYMIENIĆ 2,5—–3 MIL. NAZWISK , A PO NICH SZABAS GOI I SZMALCOWNIKÓW ! SEJM ,SENAT TO W 97% O-TAKIE POLAKI !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.