Kolejna uczciwa inaczej z PO: Ligia Krajewska z zarzutem defraudacji 320 tys. zł z Fundacji Szkoły Społecznej w Warszawie

fot. youtube
5

Według informacji opublikowanych przez Onet.pl była posłanka Platformy Obywatelskiej Ligia Krajewska usłyszała zarzut przywłaszczenie blisko 320 tys. zł na szkodę Fundacji Szkoły Społecznej w Warszawie. Według prokuratury Krajewska obciążała fundację prywatnymi zakupami, a braki w kasie tuszowała fałszywymi fakturami.

– Zrobiła z fundacji prywatny folwark. Jeden z ostatnich rachunków opiewał na papierosy i bułki. Kupiła je dla siebie samej. Potrafiła się połaszczyć nawet na drobne kwoty i czuła się bezkarnie – mówi o byłej posłance osoba znająca kulisy śledztwa. Krajewska miała też zakupić sobie serwis obiadowy i meble robione na wymiar, a nawet żelazko, telewizor i wiertarkę. – Żadna z tych rzeczy nigdy nie trafiła do szkoły. Nawet zatrudniony w niej konserwator zobowiązał się w umowie, że będzie korzystał z własnego sprzętu i materiałów. Na oczy nie widział wiertarki kupionej rzekomo przez szkołę – opowiada informator Onet.pl.

Z ustaleń śledztwa wynika, że posłanka przedstawiała fałszywe faktury, by ukryć brakujące w fundacji pieniądze. Faktury były wystawiane np. za zajęcia pływackie i obiady dla uczniów, chociaż to rodzice bezpośrednio płaci organizatorowi zajęć i firmie cateringowej.

Krajewska nie przyznaje się do winy. Zapowiedziała jednak, że zrezygnuje z członkostwa w PO, żeby „nie wiązano tej sprawy z partią, bo podtekst polityczny jest tutaj oczywisty”.

Zważywszy na to, że polityka PO opierała się o zasadę „pierwszy milion trzeba ukraść i następne też”, można się z Krajewską zgodzić w całej rozciągłości: jest to podtekst polityczny. Jak się z polityki zrobiło złodziejstwo, to trzeba teraz za taką politykę odpowiedzieć przed sądem. Oczywiście zakładając, że sąd uzna złodziejstwo za czyn przestępczy, a to wcale nie jest takie pewne.

Źródło: Onet.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Mam pytanie ile potrwa wymierzenie kary dla “przedstawicielki” narodu? Są twarde dowody i świadkowie a ona “nie przyznaje się do winy”. Ma immunitet… A co mają ci, którzy oddawali na nią swoje głosy?

 2. Renata mówi

  Idzie Grześ przez wieś, farmazony plecie! tak się Polskę budowało, nie kradliśmy przecie. Kaczor tak się na mnie uwziął! jam porządny taki. Trzeba dać znać do Brukseli! pomóżcie!!! Chłopaki!!! Ale Donald nie pomoże bo sam w strachu żyje. Jean-Claude czubek buta czyści, chyba go użyje. A tu jeszcze oliwkowi aut i chat żądają, Las smoleński w ślepa patrzy. Amber Gold badają. Donald już Ci nie pomoże Zdradziecki nierobie. Cela plus dla ciebie kmiocie I podobnym tobie.

 3. przema00g mówi

  Nie niereformować sądu po co żeby mogli karać POjebańcow , przecież to zamach na demokracje , jak można zarzucać wybrańcom co kolwiek , a że coś tam niby zginęło ?bzdura !!! Kalumnie i ponownie

 4. Boguslaw mówi

  Kasta sędziowsko prokuratorska z powiatu Jelegórskiego zrobiła sobie prawdziwe eldorado na kradzieży nieruchomości .
  Wolne sądy. Jelenia Góra .
  Ostatnio przez Polskę przewaliła się fala protestów w obronie „wolnych sądów”.
  Zdaniem „totalitarnej” opozycji sądy biorą nas w obronę przed władzą i jej zakusami.
  Jednak list, jaki wpłynął do kancelarii ministra Zbigniewa Ziobro zdaje się wskazywać na to, że sądy oraz tzw. biegli sądowi są tylko znaczącym trybem w mechanizmie służącym do oskubywania Polaków.
  http://3obieg.pl/wolne-sady-jelenia-gora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.