Kolejna prowokacja władz Warszawy: urzędniczka zapowiada rozwiązanie Marszu Niepodległości [WIDEO]

Ewa Gawor/ fot. youtube
17

Ewa Gawor, urzędniczka warszawskiego Ratusza odpowiedzialna za sprawy dotyczące zgromadzeń wyjaśniła, dlaczego podjęła decyzję o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego. Gawor stwierdziła, że zostały naruszone przepisy kodeksu karnego. W jaki sposób? Wyjaśnienie jest kuriozalne.

Wg urzędniczki skandowane hasła „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” i „Śmierć wrogom ojczyzny” to szerzenie nienawiści, a falanga, mieczyk Chrobrego i krzyż celtycki to symbole faszystowskie i nazistowskie „w kontekście ich użycia” na marszu. Gawor przyznała, że nie są to symbole zakazane prawnie, ale uznała, że „kontekst” pozwala jej na taką kwalifikację. „Nie powinno być takiej tolerancji” – oświadczyła urzędniczka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Nie konsultowaliśmy się z wojewodą. To była suwerenna decyzja miasta. Byliśmy w kontakcie z Komendą Główna Policji” – wyjaśniła Gawor. Stwierdziła, że urzędnicy powinni rozwiązywać każdy marsz, na którym pojawiają się wymienione przez nią symbole. „Za długo była tolerancja” – oświadczyła. Powiedziała też, że urzędnicy przeszli dodatkowe szkolenia z zakresu używania znaków, które są zakazane. Po raz kolejny przyznała, że żaden ze znaków używanych podczas Marszu Powstania Warszawskiego nie jest zakazany, ale „ w kontekście zachowania przemarszu uznałam, że zostały naruszone przepisy karne”.

Gawor przyznała też, że nie został naruszony porządek publiczny i wszyscy zachowywali się spokojnie. Zapytana o to, czy rozwiąże Marsz Niepodległości, jeśli pojawią się na nim wymienione przez nią symbole, które przecież nie są zakazane, przyznała, że podejmie decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia.

Źródło informacji: youtube

Przeczytaj też:

Patriotyczne wlepki to „mowa nienawiści”. Szczegóły prowokacyjnego rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek NH mówi

  Lewacy z antify propagują zakazany ustrój komunistyczny. Na koszulkach: sierp i młot, lenin , stalin, marks i engels, mao zedong, che guevara. No i co z tym robi ratusz?

 2. Ania mówi

  To już otwarta wojna, jaka żydostwo wypowiedziało Polakom. Żydostwo wielopartyjne.

 3. Zbulwersowany mówi

  Co robili Polacy jak żyli pod okupacją lub rozbiorami ? Tworzyli jak najszybciej struktury państwa podziemnego. Mądremu dość.

  1. Szmajser mówi

   Coś w tym jest co napisałeś ??

 4. Dariusz mówi

  Lewactwo i ,,ścierwo żydowskie,, prosi się o prawdziwy holokaust.Jeżeli tak,to będą go mieli.Jedynym ratunkiem dla Polski jest wyczyszczenie tej padliny co do jednego genu.

 5. Teresa mówi

  Kiedy tą babę wywiezie się na taczce?

  1. Liliana mówi

   Ci co pracują w Ratuszu i ta pani urzędniczka mają już dość słuchania,oglądania polskiej młodzieży.Sami zaś są bezkarni,bo mają prawidłowe pochodzenie na obecne czasy.

 6. sulka mówi

  słysząc wypowiedz, raczej pokrętne bajdurzenie, tej urzędniczki miałam wrażenie, że w tym ratuszu pracują niekompetentne, niemerytoryczne osoby mające o sobie zbyt wygórowane mniemanie. Kogo my utrzymujemy z naszych podatków?

 7. iks mówi

  Po facjacie widać, że rodzice witali kwiatami czerwonoarmistów lub faszystów „wyzwalających” Polskę i dających nową nadzieję semickiemu plemieniu. Nie dziwi więc antypolska postawa tej urzedniczki.

 8. Adam mówi

  Czas was już krótki,wy……z ratusza,gdy przyjdzie następna godzina -W,przyjdziemy po was……..,…………….My Polacy

 9. Marek mówi

  Czy ci dziennikarze to debile czy podstawieni? Czy oni nie slysza tego co ona mowi ? Dlaczego nikt z nich sie nie domaga odpowiedzi na pytanie kto im prowadzil szkolenie z rozpoznawania symboli zakazanych i kontekstu ich uzywania?, Dlaczego nie domagaja sie odpowiedzi na zadane pytania tylko sluchaja dziesiaty raz tego samego bredzenia o tym czego Warszawa doswiadczyla w histori? Jedyne co to przypomina to konferencje Urbana z wybranymi „szanowanymi” dziennikarzami…

  1. Ada mówi

   Pani dyrektor mówi:”uznałam” lub też „uznaliśmy”, „suwerenna decyzja Miasta”, „W tej chwili zbieram informację na temat uchybień…
   Wniesione było zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Żoliborz…
   i do PAP – w treści m.in.: ” Jako dumny Żyd polskiego pochodzenia jestem oburzony i wstydzę się…..”
   Art. w – Gaz. Warszawska.

 10. ZbulwersowanyL mówi

  Butna Zydowa z druga butna Zydowa w imieniu sanhedrynu śmia mówić nam Polakom co nam wolno robić w naszej Ojczyźnie, a czego nie wolno. A natychmiastowa wynocha na pustynię Negew.

 11. RdK mówi

  11tego listopada bedzie wesolo… jak nas bedzie z 200tysi

 12. Konrad mówi

  Czy za nadużycie władzy nie jest paragraf?
  Czy ta pani nie powinna być dyscyplinarnie zwolniona?

 13. Grzegorz mówi

  Ją powinni zwolnic za takie gadanie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.