Kolejna odsłona awantury w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości. Odwołany Bąkiewicz informuje o wykluczeniu Winnickiego, Bosaka i członków zarządu. Winnicki: „To akt desperacji”

Robert Bąkiewicz/ fot. screen
4

W środę (22.02.2023) na Twitterze ukazało się oświadczenie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, w którym poinformowano o wykluczeniu ośmiu osób, w tym Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka oraz sześciu członków zarządu. Powodem wykluczenia ma być „notoryczne łamanie statutu i wewnętrznych procedur stowarzyszenia”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oświadczenie jest anonimowe. Robert Bąkiewicz napisał na Twitterze, że potwierdza zawarte w nim informacje.


Do oświadczenia odniósł się Robert Winnicki, który wskazał, że czterech członków zarządu nie może wykluczyć sześciu członków zarządu. – Ludzie, nie róbcie z siebie jeszcze większej parodii. 3 (a nawet gdyby liczyć z usuniętym w niedzielę Bąkiewiczem 4) członków zarządu nie ma mocy prawnej podjąć żadnej ważnej uchwały bo potrzeba kworum, czyli minimum połowy, czyli 5. A na pewno nie może wyrzucić pozostałych 6 – napisał Winnicki na Twitterze nazywając działania Bąkiewicza i jego popleczników „aktami desperacji”.

Winnicki napisał też, że obecna działalność Bąkiewicza to „generowanie szumu informacyjnego”, które ma służyć „opóźnianiu wyegzekwowania władzy w Stowarzyszeniu MN”. Podkreślił też, że to opóźnianie ma na celu „ogołocenie SMN do zera”.

Powołany w niedzielę na funkcję prezesa SMN Bartosz Malewski wyjaśnił, że rzekome wykluczenie członków zarządu jest bezprawne, ponieważ musiałoby za nim głosować siedmiu członków zarządu. Jednocześnie wskazał, że jedynym celem Roberta Bąkiewicza jest próba sparaliżowania postępowania rejestrowego w sądzie.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, Facebook

Zobacz też:

Bąkiewicz odwołany z funkcji prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Sprawa ma trafić do prokuratury

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AntyPO✡PiS mówi

  Bąkiewicz za grosz nie ma honoru. Nie bez powodu wywali go z ONR-u.

  Bąkiewicz podobnie, jak Andruszkiewicz został polityczną 🐖 prostytutką PiSraela!

 2. z-k mówi

  Marsz Niepodległości był zbyt wielką Patriotyczną Manifestacją Polaków by wszelkiego typu szachrajstwo nie połączyło swoich sił by ten Marsz rozwalić i ośmieszyć . Połączyło więc e okrąπgłostołowe siły – sodomickie żydolewactwo i budowniczowie judeopolonii i twórcy chazarskiego kaganatu a przy fachowej pomocy obcych służb i obcych pieniędzy rozpracowali chłopaków niczym dzieci w piaskownicy. Smutne to.

 3. Maksio mówi

  Robert Bąkiewicz pójdzie w tym roku sam w tym marszu. Robercie! Przygotuj się, bo będziesz szedł na żywo w Tefałpe Info. Nie zapomnij zapuścić wąsika! 🙂

 4. RA mówi

  Marsz Niepodległości to bardzo doby szyld nic dziwnego, że się o niego biją przed wyborami. Tylko chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że obie strony na tym ucierpią a panowie z MW zostaną ograni i cała zabawa zacznie się od nowa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.