Kolejna hucpa Muzeum POLIN. Będą porównywać dzisiejszą Polskę do III Rzeszy

muzeum POLIN/ fot. twitter
7

„A jeśli wydarzenia Marca’68 były kolejnym punktem na nieskończonej drodze przemocy przez historię człowieczeństwa? Wcześniej było ich tak wiele… Czy w przyszłości będzie ich tak samo dużo? W którym miejscu tej smutnej osi czasu jesteśmy? Czy jest jakaś inna oś czasu? Bez przemocy? Niemieccy socjologowie, Max Horkheimer i Theodor Adorno, badali zjawisko poddania się autorytaryzmowi w Niemczech przed II wojną światową. W ramach warsztatu z uczestnikami projektu spróbujemy porównać wyniki ich prac z naszymi odczuciami o Polsce i świecie w roku 2018. Wyniki tej konfrontacji staną się librettem działania zaprezentowanego w przestrzeni wystawy „Obcy w domu” – informuje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapowiadając realizację projektu „68 obcych osób”.

Jak widzicie, antypolska propaganda w żydowskim muzeum rozkręca się coraz bardziej. Dyrektor Stola i jego ekipa nie bawią się w niuanse. Już sam pomysł porównywania dzisiejszej Polski do III Rzeszy świadczy o tym, że celem POLIN nie jest edukacja, ale indoktrynacja. A jaki będzie efekt? Nietrudno zgadnąć, że Muzeum POLIN ustali, iż w Polsce AD 2018 panuje większa przemoc i antysemityzm niż w Niemczech AD 1939. W najlepszym razie dowiemy się, że jest tak samo.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście, dzieje się to za nasze pieniądze, które POLIN regularnie otrzymuje od Ministerstwa Kultury. W latach 2016 i 2017 to ponad 8 milionów rocznie. W tym kontekście warto przytoczyć słowa wiceministra Jarosława Sellina, który w marcu 2018 roku mówił o Muzeum POLIN tak: „Współpraca MKiDN z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest dobra, merytoryczna.” Na pytanie, czy MKiDN chce zmienić koncepcję tego muzeum, Sellin powiedział, że „generalnie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN spełnia zadanie, o którym marzyliśmy jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, kiedy czuliśmy, że brakuje nam takiej placówki, która by opowiadała o życiu”.

Nie ma co się łudzić. Muzeum POLIN trwa i trwa mać. A my będziemy do tego interesu dopłacać kolejne miliony i bezsilnie przyglądać się, jak jesteśmy szkalowani i opluwani przez tę placówkę.

Źródło: polin.pl, pap

Przeczytaj też

Antypolski paszkwilant czy zwykły ignorant? Dlaczego dyrektor Muzeum POLIN nie stracił jeszcze stanowiska?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Emeryt z 1 000 mówi

  No i teraz wiadomo co jest priorytetem dla kolejnych rządów! Żyd, a nie Polak i nie Polska!

 2. kpina !!! mówi

  dlaczego ten typ jeszcze tam jest ?!! hej !! Gliński !!! na zielona trawke z nim !!!

 3. Zbulwersowany mówi

  Muzeum Polin = jedna z siedzib lucyferian !!!

 4. Ania mówi

  Żydzi ! Płacić Polsce natychmiast ! Tylko z jednego tytułu Żydzi są winni Polsce 18 bilionów USD ! ( 18 000 000 000 000 ). Hrabia Potocki jako jedyny póki co polski polityk staje na wysokości zadania i żąda od Żydów tego, co muszą Polsce zwrócić ! A co z resztą klasy politycznej i medialnej ? Czyje oni interesy reprezentują ?!

  https://www.youtube.com/watch?v=RUVB-oz2FGA

 5. Hammurabi mówi

  W końcu stola i spółka powiedzieli niechcący prawdę. Po wielopokoleniowym zaprzeczaniu, po udowadnianiu, że istnieje coś takiego jak „kultura żydowska w Polsce”, po jakże skutecznym zakłamywaniu historii, po wiekach pasożytowania na Polsce i Polakach, powiedzieli czemu od zawsze kolaborowali z każdym wrogiem Rzeczpospolitej, czemu wydawali na śmierć i syberyjską poniewierkę miliony Polaków. Te słowa: „Wyniki tej konfrontacji staną się librettem działania zaprezentowanego w przestrzeni wystawy „Obcy w domu” .
  Tak. Żydzi zawsze byli „obcy”. Nigdy, nie próbowali nawet okazać cienia wdzięczności za schronienie, bezpieczeństwo i swobody jakimi się cieszyli w Polsce! Nigdy.
  Przeciwnie! Każdy sposób szkodzenia Polakom uznawali za wspaniały i usprawiedliwiony. Od donosów na powstańców i polskich patriotów, poprzez całowanie sowieckich czołgów po terror chronionych radzieckimi lufami komunistycznych degeneratów. Od lichwy i oszustw po przejmowanie majątków wydanych okupantom Polaków.
  Dziś, chronieni amerykańskimi lufami znów nasilają swoją działalność.
  Wyciągają swoje brudne łapska po wszystko, co tylko wyszarpać mogą i wołają o więcej.
  Jawnie już sterują szabesgojami w kolejnych rządach.
  Nie kryją się już ze swoimi planami na przyszłość. Czują się bardzo pewnie. Wyłażą z nor.
  A Polacy? Patrzą oniemiali na to wszystko. Bezsilni, skłóceni i poróżnieni praktycznie o wszystko, bezsilnie czekają na przebudzenie rycerzy spod Giewontu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.